Yenişehir · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiYenişehir ilçesi
%71,2
Kemal Kılıçdaroğlu birinci
112.655 geçerli oy · katılım %82,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Yenişehir ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Kemal Kılıçdaroğlu %71,2 ile birinci; 112.655 geçerli oy, katılım %82,0.
Yenişehir
Kayıtlı seçmen 141.847 · Oy kullanan 116.332 (katılım %82,0) · Geçerli 112.655 · Geçersiz 3.677
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 80.161 | %71,2 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 30.220 | %26,8 |
| Sinan Oğan | 2.009 | %1,8 |
| Muharrem İnce | 265 | %0,2 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Al Mah. | 2 | 655 | %89,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,7 |
| Alangör Mah. | 2 | 428 | %90,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,4 |
| Alpu Mah. | 1 | 187 | %94,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,7 |
| Aziziye Mah. | 27 | 9.714 | %85,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,3 |
| Bahçelievler Mah. | 1 | 300 | %96,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,1 |
| Başil Mah. | 1 | 227 | %81,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,2 |
| Bozek Mah. | 1 | 339 | %80,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,2 |
| Cumhuriyet Mah. | 8 | 2.978 | %77,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,9 |
| Dokuzçeltik Mah. | 4 | 1.247 | %80,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %86,1 |
| Dökmetaş Mah. | 2 | 596 | %81,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,1 |
| Dönümlü Mah. | 5 | 1.608 | %83,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,5 |
| Dicle Mah. | 5 | 1.581 | %81,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,1 |
| Dikentepe Mah. | 1 | 129 | %93,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,8 |
| Ekinciler Mah. | 2 | 591 | %72,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %83,3 |
| Elidolu Mah. | 1 | 280 | %78,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,7 |
| Eser Mah. | 1 | 76 | %90,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,5 |
| Fabrika Mah. | 49 | 17.746 | %84,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,5 |
| Ferit Köşk Mah. | 6 | 1.911 | %77,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,2 |
| Geyiktepe Mah. | 1 | 68 | %105,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,3 |
| Gürdoğan Mah. | 18 | 6.467 | %83,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,0 |
| Güvendere Mah. | 2 | 600 | %94,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,5 |
| Güvercinlik Mah. | 2 | 346 | %89,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,1 |
| Güzelköy Mah. | 2 | 610 | %90,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,2 |
| Hantepe Mah. | 3 | 1.014 | %80,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,3 |
| Kesikağaç Mah. | 2 | 494 | %78,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,1 |
| Kooperatifler Mah. | 56 | 20.065 | %81,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,0 |
| Sancar Mah. | 1 | 84 | %104,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,4 |
| Sarıyatak Mah. | 1 | 51 | %109,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,8 |
| Seyrantepe Sanayi Mah. | 7 | 2.533 | %79,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,0 |
| Sivritepe Mah. | 2 | 400 | %87,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,0 |
| Tanışık Mah. | 2 | 397 | %69,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,4 |
| Yaytaş Mah. | 2 | 624 | %81,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,5 |
| Yenişehir Mah. | 39 | 13.738 | %81,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,7 |
| Yolaltı Mah. | 15 | 5.289 | %83,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,4 |
| Yukarı Nasırlar Mah. | 1 | 159 | %83,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,9 |
| Yüksek Mah. | 1 | 270 | %100,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,0 |
| Çakmak Mah. | 3 | 808 | %82,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,2 |
| Çelikevler Mah. | 6 | 1.973 | %78,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,2 |
| Çimenler Mah. | 1 | 197 | %90,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,0 |
| Üçkuyu Mah. | 46 | 16.668 | %81,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,2 |
| İlbaş Mah. | 1 | 113 | %92,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,0 |
| Şehitlik Mah. | 78 | 28.286 | %80,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,0 |