Sarayköy · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiSarayköy ilçesi
%59,8
Kemal Kılıçdaroğlu birinci
21.480 geçerli oy · katılım %92,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Sarayköy ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Kemal Kılıçdaroğlu %59,8 ile birinci; 21.480 geçerli oy, katılım %92,5.
Sarayköy
Kayıtlı seçmen 23.736 · Oy kullanan 21.963 (katılım %92,5) · Geçerli 21.480 · Geçersiz 483
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 12.845 | %59,8 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 7.357 | %34,3 |
| Sinan Oğan | 1.149 | %5,4 |
| Muharrem İnce | 129 | %0,6 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Acıdere Mah. | 1 | 46 | %108,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,3 |
| Acısu Mah. | 1 | 170 | %91,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,5 |
| Ada Mah. | 1 | 336 | %96,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,8 |
| Ahmetli Mah. | 2 | 442 | %94,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,1 |
| Altıntepe Mah. | 1 | 341 | %92,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,8 |
| Atatürk Mah. | 10 | 3.441 | %92,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,8 |
| Aşağı Mah. | 6 | 1.890 | %92,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,5 |
| Bala Mah. | 10 | 3.732 | %91,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,2 |
| Beylerbeyi Mah. | 3 | 835 | %94,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,6 |
| Caber Mah. | 1 | 133 | %94,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,3 |
| Cumhuriyet Mah. | 9 | 3.320 | %91,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,3 |
| Duacılı Mah. | 4 | 1.297 | %94,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,0 |
| Gerali Mah. | 3 | 1.029 | %94,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,2 |
| Hasköy Mah. | 2 | 436 | %95,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,6 |
| Hisar Mah. | 1 | 246 | %92,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,0 |
| Kabaağaç Mah. | 1 | 239 | %92,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,9 |
| Karakıran Mah. | 1 | 186 | %96,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,1 |
| Karataş Mah. | 1 | 131 | %98,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,6 |
| Kumluca Mah. | 1 | 102 | %96,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,6 |
| Köprübaşı Mah. | 1 | 309 | %94,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %45,3 |
| Sakarya Mah. | 2 | 557 | %91,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,1 |
| Sazak Mah. | 1 | 90 | %101,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,3 |
| Sığma Mah. | 2 | 658 | %93,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,1 |
| Tekke Mah. | 1 | 94 | %90,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,4 |
| Tepeköy Mah. | 1 | 216 | %95,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,1 |
| Tırkaz Mah. | 1 | 134 | %88,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,6 |
| Tosunlar Mah. | 2 | 564 | %92,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,7 |
| Trafo Mah. | 1 | 219 | %97,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,3 |
| Turan Mah. | 6 | 1.986 | %92,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,2 |
| Uyanık Mah. | 2 | 409 | %85,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,1 |
| Yakayurt Mah. | 1 | 87 | %104,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,8 |
| Yeşilyurt Mah. | 1 | 61 | %95,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,3 |