Pamukkale · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiPamukkale ilçesi
%48,1
Kemal Kılıçdaroğlu birinci
227.520 geçerli oy · katılım %91,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Pamukkale ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Kemal Kılıçdaroğlu %48,1 ile birinci; 227.520 geçerli oy, katılım %91,4.
Pamukkale
Kayıtlı seçmen 253.514 · Oy kullanan 231.735 (katılım %91,4) · Geçerli 227.520 · Geçersiz 4.215
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 109.376 | %48,1 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 98.210 | %43,2 |
| Sinan Oğan | 18.529 | %8,1 |
| Muharrem İnce | 1.405 | %0,6 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| 15 Mayıs Mah. | 14 | 5.289 | %88,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,5 |
| Akdere Mah. | 2 | 502 | %88,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,0 |
| Akhan Mah. | 13 | 4.326 | %93,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,9 |
| Akköy Mah. | 5 | 1.816 | %91,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %48,2 |
| Aktepe Mah. | 24 | 8.737 | %93,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,8 |
| Akçapınar Mah. | 1 | 206 | %91,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %46,3 |
| Anafartalar Mah. | 21 | 7.781 | %92,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,0 |
| Asmalıevler Mah. | 12 | 4.201 | %85,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,7 |
| Atalar Mah. | 16 | 5.986 | %89,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,1 |
| Bağbaşı Mah. | 26 | 9.694 | %92,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %46,0 |
| Belenardıç Mah. | 2 | 455 | %92,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,9 |
| Cankurtaran Mah. | 4 | 1.407 | %94,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %47,8 |
| Cumhuriyet Mah. | 18 | 6.503 | %92,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,0 |
| Deliktaş Mah. | 25 | 9.170 | %93,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,7 |
| Develi Mah. | 2 | 747 | %94,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,7 |
| Dokuzkavaklar Mah. | 27 | 10.261 | %92,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,9 |
| Eldenizli Mah. | 2 | 449 | %96,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %45,6 |
| Eymir Mah. | 1 | 194 | %94,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %46,6 |
| Fatih Mah. | 34 | 12.442 | %93,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,1 |
| Fesleğen Mah. | 21 | 7.800 | %90,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,8 |
| Goncalı Mah. | 2 | 721 | %95,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,9 |
| Gökpınar Mah. | 8 | 2.784 | %93,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,5 |
| Gölemezli Mah. | 2 | 392 | %92,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %48,8 |
| Gözler Mah. | 4 | 1.416 | %90,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,3 |
| Güzelköy Mah. | 6 | 2.233 | %94,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,1 |
| Güzelpınar Mah. | 2 | 437 | %98,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,3 |
| Hacıkaplanlar Mah. | 23 | 8.389 | %90,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,9 |
| Haytabey Mah. | 1 | 237 | %98,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,5 |
| Hürriyet Mah. | 9 | 3.071 | %92,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,0 |
| Irlıganlı Mah. | 6 | 2.073 | %93,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,5 |
| Kale Mah. | 3 | 888 | %93,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,1 |
| Karahayıt Mah. | 3 | 894 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,2 |
| Karakova Mah. | 2 | 675 | %97,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,2 |
| Karakurt Mah. | 3 | 797 | %94,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,2 |
| Karataş Mah. | 1 | 232 | %95,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,9 |
| Karşıyaka Mah. | 28 | 9.925 | %91,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,1 |
| Kavakbaşı Mah. | 1 | 218 | %99,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,4 |
| Kayıhan Mah. | 11 | 3.981 | %93,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,3 |
| Kervansaray Mah. | 18 | 6.313 | %92,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %48,4 |
| Kınıklı Mah. | 27 | 9.676 | %89,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,0 |
| Kocadere Mah. | 3 | 865 | %93,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,8 |
| Korucuk Mah. | 3 | 937 | %93,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,5 |
| Kurtluca Mah. | 3 | 668 | %96,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,0 |
| Kuşpınar Mah. | 20 | 7.483 | %91,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,0 |
| Küçükdere Mah. | 2 | 468 | %92,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,6 |
| Mehmetçik Mah. | 29 | 10.847 | %90,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,1 |
| Pamukkale Mah. | 4 | 1.455 | %91,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,6 |
| Pelitlibağ Mah. | 24 | 9.004 | %91,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,2 |
| Pınarkent Mah. | 15 | 5.137 | %93,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %46,6 |
| Siteler Mah. | 15 | 5.515 | %91,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,8 |
| Tekke Mah. | 4 | 1.229 | %93,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,7 |
| Topraklık Mah. | 32 | 11.653 | %89,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %48,4 |
| Uzunpınar Mah. | 4 | 1.253 | %92,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,7 |
| Yeniköy Mah. | 3 | 902 | %95,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,5 |
| Yukarışamlı Mah. | 2 | 431 | %93,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,0 |
| Yunusemre Mah. | 13 | 4.873 | %89,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,9 |
| Zeytinköy Mah. | 35 | 12.904 | %90,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %45,7 |
| Zümrüt Mah. | 15 | 5.486 | %92,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %48,2 |
| Çeşmebaşı Mah. | 1 | 150 | %97,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,9 |
| İncilipınar Mah. | 33 | 11.764 | %89,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,5 |
| İstiklal Mah. | 20 | 7.172 | %90,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,0 |