Osmancık · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiOsmancık ilçesi
%67,1
Recep Tayyip Erdoğan birinci
29.685 geçerli oy · katılım %90,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Osmancık ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %67,1 ile birinci; 29.685 geçerli oy, katılım %90,5.
Osmancık
Kayıtlı seçmen 33.800 · Oy kullanan 30.571 (katılım %90,5) · Geçerli 29.685 · Geçersiz 886
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 19.908 | %67,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 7.928 | %26,7 |
| Sinan Oğan | 1.654 | %5,6 |
| Muharrem İnce | 195 | %0,7 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akören Köyü | 2 | 539 | %88,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,8 |
| Alibey Köyü | 1 | 58 | %94,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,1 |
| Ardıç Köyü | 1 | 187 | %87,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,2 |
| Avlağı Köyü | 2 | 314 | %88,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,2 |
| Aydınköy | 2 | 140 | %92,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,0 |
| Ağıroğlan Köyü | 1 | 23 | %126,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,5 |
| Aşağızeytin Köyü | 1 | 105 | %94,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,8 |
| Aşıkbükü Köyü | 2 | 171 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,3 |
| Baldıran Köyü | 1 | 110 | %93,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,7 |
| Baltacımehmetpaşa Köyü | 2 | 142 | %93,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,2 |
| Başpınar Köyü | 1 | 400 | %85,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,4 |
| Belkavak Köyü | 1 | 70 | %85,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,1 |
| Cumhuriyet Mah. | 8 | 2.783 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,6 |
| Danişment Köyü | 2 | 577 | %96,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,5 |
| Deliler Köyü | 1 | 76 | %98,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,0 |
| Doğanköy | 1 | 116 | %88,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,4 |
| Durucasu Köyü | 1 | 32 | %115,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,4 |
| Esentepe Mah. | 6 | 2.103 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,5 |
| Evlik Köyü | 1 | 101 | %101,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,9 |
| Eymir Mah. | 1 | 136 | %94,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,1 |
| Fındıcak Köyü | 1 | 27 | %103,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,0 |
| Fındıkköy | 2 | 176 | %94,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,8 |
| Gecek Köyü | 1 | 271 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,5 |
| Gemici Mah. | 3 | 878 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,2 |
| Gökdere Köyü | 2 | 732 | %91,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,7 |
| Güney Mah. | 3 | 954 | %88,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,6 |
| Güneşören Köyü | 1 | 133 | %96,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,6 |
| Gürleyik Mah. | 4 | 1.497 | %89,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,5 |
| Güvercinlik Köyü | 1 | 123 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,9 |
| Girinoğlan Köyü | 1 | 191 | %94,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,8 |
| Hanefi Köyü | 1 | 54 | %98,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,4 |
| Hıdırlık Mah. | 1 | 282 | %90,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,2 |
| Kamil Köyü | 1 | 381 | %94,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,9 |
| Karaköy | 1 | 48 | %104,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,3 |
| Karalargüney Köyü | 1 | 371 | %88,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,5 |
| Karapınar Mah. | 1 | 134 | %94,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,2 |
| Karaçay Köyü | 1 | 42 | %102,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,8 |
| Kargı Köyü | 1 | 219 | %92,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,2 |
| Kızılırmak Mah. | 1 | 287 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,5 |
| Kızıltepe Köyü | 1 | 65 | %90,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,2 |
| Konaca Köyü | 1 | 115 | %90,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,7 |
| Koyunbaba Mah. | 10 | 3.242 | %89,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,6 |
| Kumbaba Köyü | 1 | 277 | %97,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,9 |
| Kuz Köyü | 1 | 95 | %77,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,4 |
| Kuzhayat Köyü | 1 | 108 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,6 |
| Ovacıksuyu Köyü | 1 | 114 | %94,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,2 |
| Pelitçik Köyü | 1 | 96 | %89,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,8 |
| Sarıalan Köyü | 1 | 172 | %82,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,4 |
| Sarpınkavak Köyü | 1 | 80 | %96,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,6 |
| Seki Köyü | 1 | 83 | %91,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,3 |
| Sekibağı Köyü | 1 | 67 | %95,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,9 |
| Sütlüce Köyü | 1 | 44 | %100,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,0 |
| Tekmen Köyü | 2 | 174 | %82,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,1 |
| Temençe Mah. | 1 | 70 | %98,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,1 |
| Tepeyolaltı Köyü | 2 | 270 | %89,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,5 |
| Ulucamii Mah. | 1 | 176 | %90,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,8 |
| Umaç Köyü | 1 | 46 | %97,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,6 |
| Yaylabaşı Köyü | 2 | 568 | %87,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,0 |
| Yazı Mah. | 2 | 457 | %85,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,4 |
| Yağsüzen Köyü | 3 | 232 | %98,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,3 |
| Yeni Mah. | 7 | 2.594 | %88,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,4 |
| Yenidanişment Köyü | 1 | 230 | %97,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,4 |
| Yeşilçatma Mah. | 5 | 1.601 | %88,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,8 |
| Yukarızeytin Köyü | 2 | 302 | %92,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,7 |
| Çampınar Köyü | 2 | 457 | %98,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %99,1 |
| Çatak Köyü | 1 | 65 | %92,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,0 |
| Çay Mah. | 4 | 1.481 | %89,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,1 |
| Çayırköy | 1 | 122 | %95,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,3 |
| Çiftlikler Mah. | 2 | 703 | %88,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,8 |
| Öbektaş Köyü | 3 | 869 | %86,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,5 |
| İnal Köyü | 1 | 271 | %90,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,8 |
| İncesu Köyü | 1 | 194 | %90,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,9 |
| Şenyurt Mah. | 10 | 3.377 | %91,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,6 |