İskilip · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimiİskilip ilçesi
%75,7
Recep Tayyip Erdoğan birinci
20.665 geçerli oy · katılım %88,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
İskilip ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %75,7 ile birinci; 20.665 geçerli oy, katılım %88,9.
İskilip
Kayıtlı seçmen 24.157 · Oy kullanan 21.480 (katılım %88,9) · Geçerli 20.665 · Geçersiz 815
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 15.650 | %75,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 3.733 | %18,1 |
| Sinan Oğan | 1.136 | %5,5 |
| Muharrem İnce | 146 | %0,7 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Ahlatcık Köyü | 1 | 31 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,9 |
| Ahmetçe Köyü | 1 | 63 | %93,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,2 |
| Akpınar Köyü | 1 | 106 | %92,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,0 |
| Akçasu Köyü | 1 | 259 | %91,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,8 |
| Aluç Köyü | 1 | 71 | %94,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,9 |
| Asarcık Köyü | 2 | 319 | %92,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,2 |
| Avhatyakası Köyü | 2 | 273 | %93,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,6 |
| Aşağıörenseki Köyü | 2 | 402 | %96,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,3 |
| Aşağışeyhler Köyü | 2 | 359 | %84,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,2 |
| Bahabey Mah. | 6 | 2.217 | %86,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,9 |
| Başmakçı Köyü | 1 | 124 | %93,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,5 |
| Beyoğlan Köyü | 1 | 292 | %90,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,8 |
| Büyüktaş Mah. | 3 | 772 | %86,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,6 |
| Dağkıyısı Köyü | 1 | 33 | %87,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,2 |
| Derekargın Köyü | 1 | 71 | %97,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,1 |
| Dereseki Köyü | 2 | 187 | %89,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,5 |
| Doğangir Köyü | 1 | 48 | %89,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,7 |
| Ekizoğlu Mah. | 1 | 304 | %88,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,8 |
| Elmalı Köyü | 1 | 107 | %95,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,0 |
| Erenler Mah. | 5 | 1.530 | %88,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,4 |
| Eskiköy | 1 | 92 | %87,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,8 |
| Gölköy | 1 | 51 | %92,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,2 |
| Güneyalıç Köyü | 1 | 86 | %81,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,9 |
| Hacıhalil Köyü | 1 | 60 | %95,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,2 |
| Hacıpiri Mah. | 4 | 1.349 | %87,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,9 |
| Hallı Köyü | 1 | 128 | %89,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,9 |
| Harunköy | 1 | 247 | %90,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,4 |
| Kaleboğazı Mah. | 2 | 463 | %89,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,9 |
| Karaağaç Köyü | 1 | 83 | %92,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,9 |
| Karaburun Köyü | 1 | 263 | %93,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,4 |
| Karagöz Köyü | 1 | 58 | %94,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,2 |
| Karaçukur Köyü | 2 | 63 | %98,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,8 |
| Karlık Köyü | 1 | 122 | %95,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,9 |
| Karmış Köyü | 1 | 106 | %87,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,1 |
| Kavakköy | 1 | 60 | %93,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,6 |
| Kayaağzı Köyü | 1 | 390 | %86,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,6 |
| Kılıçdere Köyü | 1 | 287 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,0 |
| Kızılcabayır Köyü | 1 | 88 | %95,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,5 |
| Kurtluözü Köyü | 1 | 80 | %95,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,2 |
| Kurusaray Köyü | 1 | 294 | %83,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,5 |
| Kuzköy | 1 | 243 | %87,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,5 |
| Kuzuluk Köyü | 1 | 252 | %88,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,8 |
| Meydan Mah. | 9 | 3.180 | %86,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,9 |
| Musular Köyü | 1 | 79 | %88,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,1 |
| Mutaflar Mah. | 2 | 434 | %86,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,8 |
| Onaç Köyü | 1 | 26 | %92,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,2 |
| Sakarya Mah. | 2 | 460 | %90,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,9 |
| Saraycık Köyü | 1 | 170 | %88,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,0 |
| Sarıkavak Köyü | 1 | 28 | %82,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,6 |
| Seki Köyü | 1 | 135 | %92,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,0 |
| Seyirçay Köyü | 1 | 114 | %85,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,4 |
| Sorkun Köyü | 1 | 214 | %93,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,5 |
| Soğucak Köyü | 1 | 127 | %91,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,2 |
| Suhilan Köyü | 1 | 86 | %83,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,9 |
| Tabakhane Mah. | 1 | 344 | %89,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,6 |
| Ulaştepe Mah. | 4 | 920 | %88,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,2 |
| Uludere Mah. | 1 | 49 | %128,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,3 |
| Yalak Köyü | 2 | 148 | %89,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,7 |
| Yalakçay Köyü | 1 | 100 | %94,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,9 |
| Yanoğlan Köyü | 1 | 153 | %93,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,6 |
| Yavu Köyü | 1 | 176 | %92,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,5 |
| Yaylacıkseki Köyü | 1 | 47 | %91,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,7 |
| Yenicami Mah. | 3 | 1.043 | %88,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,3 |
| Yenice Köyü | 1 | 147 | %91,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,0 |
| Yerli Köyü | 1 | 336 | %88,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,6 |
| Yukarıörenseki Köyü | 2 | 403 | %89,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,6 |
| Çatkara Köyü | 1 | 318 | %91,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,0 |
| Çavuş Mah. | 2 | 421 | %86,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,7 |
| Çavuşoğlu Köyü | 2 | 124 | %92,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,4 |
| Çetmi Köyü | 1 | 142 | %88,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,8 |
| Çomu Köyü | 1 | 211 | %92,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,8 |
| Çukurköy | 2 | 422 | %89,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,6 |
| Örübağ Köyü | 1 | 161 | %95,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,1 |
| İbik Köyü | 1 | 257 | %83,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %82,6 |
| İkikese Köyü | 2 | 138 | %82,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,8 |
| İkipınar Köyü | 1 | 148 | %94,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,7 |
| Şehirkuruçay Köyü | 1 | 148 | %93,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,2 |
| Şeyhköy | 2 | 315 | %90,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,0 |