Bayat · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiBayat ilçesi
%77,2
Recep Tayyip Erdoğan birinci
10.178 geçerli oy · katılım %88,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Bayat ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %77,2 ile birinci; 10.178 geçerli oy, katılım %88,6.
Bayat
Kayıtlı seçmen 11.834 · Oy kullanan 10.482 (katılım %88,6) · Geçerli 10.178 · Geçersiz 304
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 7.852 | %77,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 1.895 | %18,6 |
| Sinan Oğan | 363 | %3,6 |
| Muharrem İnce | 68 | %0,7 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Ahacık Köyü | 8 | 695 | %93,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,9 |
| Akseki Köyü | 1 | 299 | %93,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,2 |
| Ayvalıca Köyü | 1 | 76 | %97,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,6 |
| Aşağı Emirhalil Köyü | 1 | 60 | %83,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,0 |
| Barak Köyü | 1 | 77 | %81,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,1 |
| Bayan Köyü | 1 | 111 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,0 |
| Beydili Köyü | 1 | 46 | %87,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,5 |
| Cevizli Köyü | 1 | 75 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,7 |
| Demirciler Köyü | 2 | 146 | %95,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,9 |
| Dere Mah. | 1 | 233 | %87,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,3 |
| Derekutuğun Köyü | 1 | 235 | %80,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,0 |
| Dorukseki Köyü | 1 | 254 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,9 |
| Emirhalil Köyü | 1 | 112 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,0 |
| Emirşah Köyü | 1 | 79 | %88,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,2 |
| Eskialibey Köyü | 2 | 397 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,4 |
| Evci Köyü | 2 | 121 | %93,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,3 |
| Falı Köyü | 1 | 108 | %93,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,9 |
| Hacıbayram Köyü | 1 | 106 | %93,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,0 |
| Kalınpelit Köyü | 1 | 160 | %95,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,0 |
| Karakaya Köyü | 1 | 60 | %88,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,7 |
| Kayabaşı Mah. | 1 | 297 | %86,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,4 |
| Kubbedin Köyü | 1 | 24 | %116,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,6 |
| Kunduzlu Köyü | 2 | 380 | %88,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,6 |
| Kuruçay Köyü | 1 | 379 | %86,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,9 |
| Köpüklü Köyü | 2 | 126 | %97,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,0 |
| Lapa Köyü | 2 | 176 | %89,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,9 |
| Pancarlık Köyü | 1 | 327 | %89,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,6 |
| Sarayköy | 2 | 149 | %85,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,1 |
| Sağpazar Köyü | 1 | 128 | %86,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,6 |
| Tepebayat Mah. | 2 | 564 | %85,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,9 |
| Tepekutuğun Köyü | 1 | 379 | %79,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,8 |
| Tevekli Köyü | 1 | 72 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,0 |
| Toyhane Köyü | 1 | 249 | %92,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,7 |
| Yatukcu Mah. | 4 | 1.092 | %87,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,9 |
| Yeni Mah. | 8 | 2.200 | %84,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,7 |
| Yeniköy | 1 | 84 | %97,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,1 |
| Yenişeyhler Köyü | 1 | 98 | %90,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,2 |
| Yeşilçat Köyü | 2 | 205 | %88,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,9 |
| Yoncalı Köyü | 2 | 275 | %94,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,6 |
| Çamlıgüney Köyü | 1 | 51 | %78,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,6 |
| Çayköy | 1 | 188 | %94,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,1 |
| Çerkeş Köyü | 1 | 194 | %92,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,9 |
| Çukuröz Köyü | 2 | 476 | %91,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,6 |
| İleği Köyü | 2 | 107 | %94,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,8 |
| İshaklı Köyü | 1 | 164 | %81,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,0 |