Alaca · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiAlaca ilçesi
%68,0
Recep Tayyip Erdoğan birinci
20.297 geçerli oy · katılım %89,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Alaca ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %68,0 ile birinci; 20.297 geçerli oy, katılım %89,3.
Alaca
Kayıtlı seçmen 23.193 · Oy kullanan 20.703 (katılım %89,3) · Geçerli 20.297 · Geçersiz 406
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 13.807 | %68,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 5.641 | %27,8 |
| Sinan Oğan | 792 | %3,9 |
| Muharrem İnce | 57 | %0,3 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akpınar Köyü | 1 | 101 | %94,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,9 |
| Akçaköy | 1 | 157 | %93,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,0 |
| Akçiçek Köyü | 1 | 41 | %92,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,3 |
| Akören Köyü | 1 | 64 | %95,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,6 |
| Alacahüyük Köyü | 1 | 238 | %92,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,2 |
| Altıntaş Köyü | 1 | 75 | %82,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,5 |
| Avutmuş Köyü | 1 | 26 | %92,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Ayhan Mah. | 3 | 831 | %84,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,2 |
| Bahçeli Köyü | 1 | 111 | %81,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,1 |
| Balçıkhisar Köyü | 1 | 71 | %81,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,0 |
| Belpınar Köyü | 1 | 120 | %92,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,3 |
| Beşiktepe Köyü | 1 | 29 | %86,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,0 |
| Bolatçık Köyü | 1 | 176 | %93,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,6 |
| Bozdoğan Köyü | 1 | 50 | %96,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,8 |
| Boğaziçi Köyü | 1 | 104 | %93,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,9 |
| Büyükcamili Köyü | 1 | 146 | %90,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,0 |
| Büyükdona Köyü | 1 | 274 | %84,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,5 |
| Büyükhırka Köyü | 1 | 380 | %88,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,0 |
| Büyükkeşlik Köyü | 1 | 26 | %107,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %100,0 |
| Büyüksöğütözü Köyü | 1 | 54 | %90,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,7 |
| Cengizhan Mah. | 3 | 784 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,8 |
| Cumhuriyet Mah. | 5 | 1.479 | %87,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,9 |
| Dedepınar Köyü | 1 | 43 | %97,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,4 |
| Denizhan Mah. | 8 | 2.854 | %86,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,2 |
| Dereyazıcı Köyü | 1 | 46 | %84,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,4 |
| Değirmenderesi Köyü | 1 | 82 | %98,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,2 |
| Değirmenönü Köyü | 1 | 55 | %105,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,2 |
| Eren Köyü | 1 | 66 | %89,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,6 |
| Eskiyapar Köyü | 1 | 185 | %98,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,7 |
| Evci Köyü | 1 | 232 | %85,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,2 |
| Fakılar Köyü | 1 | 55 | %98,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,8 |
| Gazipaşa Köyü | 1 | 284 | %87,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,4 |
| Gerdekkaya Köyü | 1 | 27 | %103,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Geven Köyü | 1 | 24 | %100,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,5 |
| Gökören Köyü | 1 | 48 | %89,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,8 |
| Gülderesi Köyü | 1 | 36 | %97,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,7 |
| Güllük Köyü | 1 | 65 | %75,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,0 |
| Günhan Mah. | 11 | 3.404 | %86,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,7 |
| Harhar Köyü | 1 | 63 | %95,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,6 |
| Haydarköy | 1 | 56 | %92,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,0 |
| Kalecikkaya Köyü | 1 | 107 | %95,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,7 |
| Kalınkaya Köyü | 1 | 121 | %95,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %99,1 |
| Kapaklı Köyü | 1 | 62 | %85,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,2 |
| Karamahmut Köyü | 1 | 97 | %90,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,6 |
| Karatepe Köyü | 1 | 31 | %103,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,6 |
| Karaçal Köyü | 1 | 21 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,7 |
| Kargın Köyü | 1 | 53 | %94,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,9 |
| Karnıkara Köyü | 1 | 27 | %92,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,0 |
| Kayabüvet Köyü | 1 | 29 | %106,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,1 |
| Kıcılı Köyü | 1 | 74 | %98,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,9 |
| Kılavuz Köyü | 1 | 17 | %111,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,5 |
| Kızıllı Köyü | 1 | 62 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,4 |
| Kızılyar Köyü | 1 | 39 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,1 |
| Kızkaraca Köyü | 1 | 71 | %91,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,2 |
| Koyunoğlu Köyü | 1 | 70 | %94,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,5 |
| Koçhisar Köyü | 1 | 62 | %95,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,3 |
| Kuyluş Köyü | 1 | 44 | %102,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,9 |
| Kuyumcusaray Köyü | 1 | 61 | %95,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,6 |
| Kuzkışla Köyü | 1 | 28 | %89,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,0 |
| Külah Köyü | 1 | 56 | %101,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,6 |
| Küre Köyü | 1 | 184 | %97,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,9 |
| Kürkçü Köyü | 1 | 43 | %100,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,6 |
| Küçükcamili Köyü | 1 | 13 | %100,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %100,0 |
| Küçükdona Köyü | 1 | 118 | %89,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,8 |
| Küçükhırka Köyü | 1 | 171 | %87,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,0 |
| Küçükkeşlik Köyü | 1 | 59 | %98,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,5 |
| Killik Köyü | 1 | 205 | %82,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,7 |
| Mahmudiye Köyü | 1 | 95 | %83,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,7 |
| Mazıbaşı Köyü | 1 | 51 | %100,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,1 |
| Miyanesultan Köyü | 1 | 47 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,9 |
| Onbaşılar Köyü | 1 | 57 | %114,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,7 |
| Perçem Köyü | 1 | 84 | %94,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,5 |
| Sancı Köyü | 1 | 102 | %86,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Sarısüleyman Köyü | 2 | 413 | %80,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,0 |
| Seyitnizam Köyü | 1 | 18 | %133,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,3 |
| Soğucak Köyü | 1 | 27 | %100,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,3 |
| Sultanköy | 1 | 26 | %107,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,7 |
| Suludere Köyü | 1 | 119 | %91,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,3 |
| Sincan Köyü | 1 | 72 | %94,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,6 |
| Tahirabat Köyü | 1 | 42 | %92,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,5 |
| Tevfikiye Köyü | 1 | 10 | %120,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,7 |
| Tutaş Köyü | 1 | 133 | %88,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,2 |
| Tutluca Köyü | 1 | 79 | %93,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,7 |
| Yatankavak Köyü | 1 | 80 | %91,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,9 |
| Yenice Köyü | 1 | 65 | %95,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,2 |
| Yeniköy | 1 | 70 | %95,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,0 |
| Yeşilyurt Köyü | 1 | 63 | %92,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,3 |
| Yıldızhan Mah. | 13 | 4.075 | %89,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,8 |
| Yüksekyayla Köyü | 1 | 159 | %89,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,6 |
| Çalköy | 1 | 49 | %108,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,5 |
| Çatak Köyü | 1 | 67 | %92,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,0 |
| Çatalbaş Köyü | 1 | 117 | %82,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,6 |
| Çatalkaya Köyü | 1 | 94 | %79,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,3 |
| Çelebibağı Köyü | 1 | 67 | %92,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,2 |
| Çetederesi Köyü | 1 | 21 | %104,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,3 |
| Çevreli Köyü | 1 | 93 | %93,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,2 |
| Çırçır Köyü | 1 | 34 | %88,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,3 |
| Çopraşık Köyü | 1 | 243 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,6 |
| Çöplü Köyü | 1 | 57 | %103,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,8 |
| Çikhasan Köyü | 1 | 48 | %104,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,0 |
| Örükaya Köyü | 1 | 23 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,7 |
| Özhan Mah. | 2 | 745 | %89,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,6 |
| Ünalan Köyü | 1 | 36 | %111,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,9 |
| İbrahimköy | 1 | 137 | %92,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,9 |
| İmat Köyü | 1 | 257 | %96,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,8 |
| İsahacı Köyü | 1 | 85 | %92,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,5 |
| İsmailli Köyü | 1 | 246 | %95,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,6 |