Yapraklı · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiYapraklı ilçesi
%87,1
Recep Tayyip Erdoğan birinci
5.558 geçerli oy · katılım %87,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Yapraklı ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %87,1 ile birinci; 5558 geçerli oy, katılım %87,0.
Yapraklı
Kayıtlı seçmen 6.535 · Oy kullanan 5.687 (katılım %87,0) · Geçerli 5.558 · Geçersiz 129
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 4.843 | %87,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 495 | %8,9 |
| Sinan Oğan | 202 | %3,6 |
| Muharrem İnce | 18 | %0,3 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akyazı Mah. | 1 | 156 | %93,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,9 |
| Ayseki Köyü | 1 | 163 | %87,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,1 |
| Ayvaköy | 1 | 124 | %88,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,5 |
| Aşağı Mah. | 2 | 560 | %79,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,6 |
| Aşağıöz Köyü | 1 | 261 | %83,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,2 |
| Bademçay Köyü | 1 | 50 | %84,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,2 |
| Balıbıdık Köyü | 1 | 122 | %99,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,4 |
| Belibedir Köyü | 1 | 61 | %91,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,7 |
| Buluca Köyü | 1 | 44 | %79,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,4 |
| Buğay Köyü | 1 | 107 | %98,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,3 |
| Büyükakseki Köyü | 1 | 126 | %96,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,8 |
| Camikebir Mah. | 1 | 276 | %85,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,0 |
| Davutlar Köyü | 1 | 154 | %90,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,1 |
| Doğanbey Köyü | 1 | 93 | %87,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,6 |
| Gürmeç Köyü | 1 | 30 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,3 |
| Karacaözü Köyü | 1 | 139 | %93,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,1 |
| Kavak Mah. | 1 | 266 | %80,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,2 |
| Kayacık Köyü | 1 | 54 | %96,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,8 |
| Kaymaz Köyü | 1 | 77 | %90,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,3 |
| Kıvcak Köyü | 1 | 73 | %98,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,2 |
| Kullar Köyü | 1 | 135 | %88,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,5 |
| Kirliakça Köyü | 1 | 69 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,4 |
| Müsellim Köyü | 1 | 199 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,5 |
| Ovacık Köyü | 1 | 384 | %97,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,3 |
| Sarıkaya Köyü | 1 | 256 | %84,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,0 |
| Sazcığaz Köyü | 1 | 47 | %102,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,0 |
| Sofuoğlu Köyü | 1 | 86 | %93,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,8 |
| Subaşı Köyü | 1 | 109 | %91,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,9 |
| Topuzsaray Köyü | 1 | 217 | %96,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,4 |
| Yakadere Köyü | 1 | 84 | %96,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,0 |
| Yakaköy | 1 | 66 | %93,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,1 |
| Yamaçbaşı Köyü | 1 | 35 | %97,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,1 |
| Yenice Köyü | 1 | 84 | %94,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,9 |
| Yeşilyayla Köyü | 1 | 31 | %93,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,3 |
| Yukarı Mah. | 1 | 170 | %84,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,0 |
| Yukarıöz Köyü | 2 | 625 | %60,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,0 |
| Yüklü Köyü | 1 | 255 | %91,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,6 |
| Zekeriyaköy | 1 | 51 | %94,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,1 |
| Çakırlar Köyü | 1 | 86 | %88,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,8 |
| Çevrecik Köyü | 1 | 65 | %96,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,0 |
| Çiçekköy | 1 | 90 | %91,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,2 |
| İkizören Köyü | 1 | 190 | %90,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,1 |
| İğdir Mah. | 1 | 68 | %92,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,0 |
| Şeyh Osman Köyü | 1 | 197 | %92,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,5 |