Çanakkale Merkez · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiÇanakkale Merkez ilçesi
%66,8
Kemal Kılıçdaroğlu birinci
131.450 geçerli oy · katılım %91,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Çanakkale Merkez ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Kemal Kılıçdaroğlu %66,8 ile birinci; 131.450 geçerli oy, katılım %91,2.
Çanakkale Merkez
Kayıtlı seçmen 146.019 · Oy kullanan 133.091 (katılım %91,2) · Geçerli 131.450 · Geçersiz 1.641
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 87.789 | %66,8 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 36.069 | %27,4 |
| Sinan Oğan | 6.940 | %5,3 |
| Muharrem İnce | 652 | %0,5 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akpınar Köyü | 1 | 40 | %102,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,8 |
| Akçalı Köyü | 1 | 46 | %104,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,0 |
| Akçapınar Köyü | 2 | 444 | %93,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,9 |
| Akçeşme Köyü | 1 | 154 | %101,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,8 |
| Aşağıokçular Köyü | 1 | 219 | %93,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,9 |
| Barbaros Mah. | 120 | 42.782 | %91,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,2 |
| Belen Köyü | 1 | 51 | %96,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,2 |
| Bodurlar Köyü | 1 | 69 | %85,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,3 |
| Cevat Paşa Mah. | 47 | 16.475 | %90,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,0 |
| Civler Köyü | 1 | 145 | %91,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,6 |
| Dedeler Köyü | 1 | 50 | %106,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,0 |
| Denizgöründü Köyü | 1 | 116 | %102,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,5 |
| Dümrek Köyü | 1 | 266 | %96,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,6 |
| Elmacık Köyü | 1 | 134 | %99,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,9 |
| Erenköy | 5 | 1.444 | %92,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,6 |
| Esenler Mah. | 64 | 22.717 | %92,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,9 |
| Fevzipaşa Mah. | 4 | 1.367 | %74,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %48,5 |
| Gökçalı Köyü | 1 | 379 | %91,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,7 |
| Güzelyalı Köyü | 4 | 1.387 | %92,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,8 |
| Halileli Köyü | 1 | 338 | %93,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,5 |
| Haliloğlu Köyü | 1 | 37 | %102,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,4 |
| Işıklar Köyü | 3 | 1.133 | %93,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,7 |
| Kalabaklı Köyü | 1 | 214 | %98,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,9 |
| Kalafat Köyü | 1 | 165 | %95,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,2 |
| Karacalar Köyü | 1 | 31 | %116,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,7 |
| Karacaören Köyü | 4 | 1.430 | %92,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,7 |
| Karapınar Köyü | 1 | 21 | %114,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,8 |
| Kayadere Köyü | 1 | 335 | %98,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,1 |
| Kemalpaşa Mah. | 4 | 1.389 | %85,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,1 |
| Kemel Köyü | 1 | 250 | %96,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,3 |
| Kepez-Boğazkent Mah. | 20 | 7.181 | %90,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,9 |
| Kepez-Cumhuriyet Mah. | 36 | 12.741 | %91,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,0 |
| Kepez-Hamidiye Mah. | 20 | 7.178 | %92,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,2 |
| Kızılcaören Köyü | 1 | 121 | %97,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,5 |
| Kızılkeçili Köyü | 1 | 172 | %89,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,3 |
| Kocalar Köyü | 1 | 59 | %105,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,2 |
| Kumkale Köyü | 3 | 817 | %92,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,9 |
| Kurşunlu Köyü | 1 | 316 | %95,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,3 |
| Kirazlı Köyü | 1 | 103 | %103,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,0 |
| Maraşal Fevzi Çakmak Köyü | 1 | 189 | %96,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,6 |
| Musaköy | 1 | 153 | %94,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,1 |
| Namık Kemal Mah. | 3 | 867 | %85,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,1 |
| Ortaca Köyü | 1 | 63 | %103,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,7 |
| Ovacık Köyü | 1 | 61 | %104,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,5 |
| Salihler Köyü | 1 | 114 | %99,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,4 |
| Saraycık Köyü | 2 | 427 | %95,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,3 |
| Sarıbeyli Köyü | 1 | 58 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,6 |
| Sarıcaeli Köyü | 2 | 453 | %91,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,6 |
| Serçiler Köyü | 1 | 201 | %98,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,1 |
| Taşlıtarla Köyü | 1 | 73 | %101,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,7 |
| Terziler Köyü | 1 | 47 | %104,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,9 |
| Tevfikiye Köyü | 1 | 384 | %91,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,8 |
| Ulupınar Köyü | 1 | 69 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,5 |
| Yapıldak Köyü | 2 | 408 | %90,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,8 |
| Yağcılar Köyü | 1 | 120 | %97,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,1 |
| Yukarı Okçular Köyü | 1 | 84 | %98,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,1 |
| Çamyayla Köyü | 1 | 62 | %104,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,6 |
| Çınarlı Köyü | 5 | 1.692 | %92,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,5 |
| Çıplak Köyü | 1 | 264 | %95,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,1 |
| Çiftlikdere Köyü | 1 | 110 | %99,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,4 |
| Özbek Köyü | 1 | 220 | %97,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %49,3 |
| İsmetpaşa Mah. | 48 | 17.584 | %89,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,0 |