Ayvacık · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiAyvacık ilçesi
%53,2
Kemal Kılıçdaroğlu birinci
25.194 geçerli oy · katılım %91,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Ayvacık ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Kemal Kılıçdaroğlu %53,2 ile birinci; 25.194 geçerli oy, katılım %91,2.
Ayvacık
Kayıtlı seçmen 28.254 · Oy kullanan 25.776 (katılım %91,2) · Geçerli 25.194 · Geçersiz 582
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 13.392 | %53,2 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 10.448 | %41,5 |
| Sinan Oğan | 1.110 | %4,4 |
| Muharrem İnce | 244 | %1,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Adatepe Köyü | 2 | 318 | %96,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,1 |
| Ahmetler Köyü | 1 | 32 | %109,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,9 |
| Ahmetçe Köyü | 2 | 413 | %91,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,2 |
| Akçin Köyü | 1 | 116 | %95,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,5 |
| Arıklı Köyü | 1 | 171 | %84,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,6 |
| Babadere Köyü | 1 | 109 | %94,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,0 |
| Babakale Köyü | 2 | 437 | %91,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,4 |
| Bademli Köyü | 1 | 213 | %91,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,6 |
| Baharlar Köyü | 1 | 79 | %96,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,2 |
| Bahçedere Köyü | 2 | 212 | %100,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,0 |
| Balabanlı Köyü | 1 | 201 | %88,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,1 |
| Behram Köyü | 2 | 541 | %86,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %47,9 |
| Bektaş Köyü | 1 | 281 | %90,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,8 |
| Budaklar Köyü | 1 | 25 | %100,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,7 |
| Büyükhusun Köyü | 1 | 318 | %89,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,9 |
| Bilaller Köyü | 1 | 98 | %104,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,8 |
| Cemaller Köyü | 1 | 17 | %123,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,0 |
| Demirci Köyü | 1 | 66 | %84,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,8 |
| Dibekli Köyü | 1 | 61 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,5 |
| Erecek Köyü | 1 | 48 | %95,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,3 |
| Fatih Mah. | 7 | 1.759 | %89,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,8 |
| Gülpınar Köyü | 4 | 1.038 | %88,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,4 |
| Güzelköy | 1 | 169 | %97,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,9 |
| Hamdibey Mah. | 13 | 4.267 | %90,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %46,9 |
| Hüseyinfakı Köyü | 1 | 92 | %92,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,8 |
| Kayalar Köyü | 1 | 166 | %89,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,8 |
| Kestanelik Köyü | 1 | 45 | %102,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,4 |
| Keçikaya Köyü | 1 | 67 | %95,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,4 |
| Kırca Köyü | 1 | 18 | %111,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,0 |
| Kısacık Köyü | 1 | 86 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,8 |
| Kocaköy | 1 | 184 | %94,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,9 |
| Korubaşı Köyü | 2 | 404 | %93,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,3 |
| Koyunevi Köyü | 1 | 212 | %89,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,2 |
| Kozlu Köyü | 1 | 236 | %92,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,9 |
| Kulfal Köyü | 1 | 48 | %102,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,3 |
| Kuruoba Köyü | 1 | 144 | %90,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,4 |
| Kösedere Köyü | 2 | 615 | %92,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %48,9 |
| Küçükhusun Köyü | 1 | 135 | %94,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,4 |
| Küçükkuyu-Gökçetepe Mah. | 13 | 4.372 | %92,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,8 |
| Küçükkuyu-Mıhlı Mah. | 7 | 2.614 | %87,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,6 |
| Küçükkuyu-Sahil Mah. | 5 | 1.795 | %90,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,2 |
| Küçükçetmi Köyü | 2 | 185 | %96,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,7 |
| Misvak Köyü | 1 | 116 | %89,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,5 |
| Naldöken Köyü | 1 | 272 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,3 |
| Nusratlı Köyü | 2 | 134 | %98,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,9 |
| Paşaköy | 1 | 381 | %89,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,1 |
| Pınardere Köyü | 1 | 74 | %89,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,3 |
| Sapanca Köyü | 1 | 172 | %97,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,0 |
| Sazlı Köyü | 1 | 392 | %89,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,8 |
| Söğütlü Köyü | 1 | 80 | %92,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,6 |
| Süleymanköy | 1 | 81 | %102,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,8 |
| Tabaklar Köyü | 1 | 13 | %107,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,0 |
| Tamış Köyü | 1 | 149 | %94,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,1 |
| Tartaşık Köyü | 1 | 58 | %98,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,3 |
| Taşağıl Köyü | 1 | 44 | %93,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,0 |
| Taşboğaz Köyü | 1 | 69 | %101,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,9 |
| Tuzla Köyü | 2 | 426 | %94,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,5 |
| Tuztaşı Köyü | 1 | 53 | %103,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,1 |
| Uzunalan Köyü | 1 | 87 | %101,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,6 |
| Yeniçam Köyü | 1 | 41 | %87,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,0 |
| Yeşilyurt Köyü | 1 | 146 | %85,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,7 |
| Yukarıköy | 2 | 534 | %98,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,7 |
| Çakmaklar Köyü | 1 | 26 | %103,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,0 |
| Çaltı Köyü | 1 | 98 | %98,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,7 |
| Çamkalabak Köyü | 2 | 506 | %93,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,3 |
| Çamköy | 1 | 61 | %98,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,3 |
| Çınarpınar Köyü | 1 | 115 | %94,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,6 |
| Ümmühan Mah. | 5 | 1.556 | %89,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,2 |
| İlyasfakı Köyü | 1 | 113 | %85,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,9 |
| Şapköy | 1 | 50 | %102,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,2 |