Mudanya · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiMudanya ilçesi
%55,6
Kemal Kılıçdaroğlu birinci
78.631 geçerli oy · katılım %91,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Mudanya ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Kemal Kılıçdaroğlu %55,6 ile birinci; 78.631 geçerli oy, katılım %91,4.
Mudanya
Kayıtlı seçmen 87.354 · Oy kullanan 79.820 (katılım %91,4) · Geçerli 78.631 · Geçersiz 1.189
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 43.746 | %55,6 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 29.447 | %37,5 |
| Sinan Oğan | 5.072 | %6,5 |
| Muharrem İnce | 366 | %0,5 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akköy Mah. | 2 | 400 | %93,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,6 |
| Altıntaş Mah. | 2 | 465 | %89,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %47,9 |
| Aydınpınar Mah. | 3 | 816 | %94,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,6 |
| Bademli Mah. | 11 | 3.902 | %94,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,8 |
| Balabancık Mah. | 1 | 308 | %92,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,8 |
| Dedeköy Mah. | 1 | 375 | %91,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,9 |
| Dereköy Mah. | 2 | 449 | %97,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,4 |
| Emirleryenicesi Mah. | 1 | 90 | %95,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,9 |
| Esence Mah. | 3 | 930 | %88,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,9 |
| Evciler Mah. | 1 | 186 | %86,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,3 |
| Eğerce Mah. | 1 | 269 | %87,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,1 |
| Göynüklü Mah. | 4 | 1.226 | %93,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,5 |
| Güzelyalı Burgaz Mah. | 15 | 5.683 | %90,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,7 |
| Güzelyalı Eğitim Mah. | 28 | 10.274 | %91,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,2 |
| Güzelyalı Siteler Mah. | 22 | 8.335 | %91,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,1 |
| Güzelyalı Yalı Mah. | 19 | 7.118 | %87,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,1 |
| Halitpaşa Mah. | 35 | 13.035 | %90,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,2 |
| Hançerli Mah. | 1 | 278 | %95,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,9 |
| Hasanbey Mah. | 9 | 3.204 | %90,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,1 |
| Hasköy Mah. | 3 | 845 | %96,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,8 |
| Işıklı Mah. | 1 | 302 | %88,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,3 |
| Kaymakoba Mah. | 1 | 281 | %95,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,5 |
| Kumyaka Mah. | 2 | 589 | %88,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,3 |
| Küçükyenice Mah. | 1 | 185 | %97,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,9 |
| Mesudiye Mah. | 2 | 508 | %91,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,2 |
| Mürsel Mah. | 5 | 1.651 | %94,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,6 |
| Mütareke Mah. | 2 | 544 | %98,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,4 |
| Mirzaoba Mah. | 2 | 441 | %90,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %48,7 |
| Orhaniye Mah. | 1 | 172 | %95,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,8 |
| Söğütpınar Mah. | 1 | 247 | %90,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,5 |
| Tirilye Mah. | 4 | 1.245 | %90,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,7 |
| Yalıçiftlik Mah. | 2 | 390 | %94,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,3 |
| Yaman Mah. | 1 | 90 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,9 |
| Yaylacık Mah. | 1 | 119 | %98,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,5 |
| Yeni Mah. | 17 | 6.428 | %90,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,3 |
| Yörükali Mah. | 2 | 501 | %96,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,8 |
| Yörükyenicesi Mah. | 1 | 296 | %96,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,9 |
| Çamlık Mah. | 1 | 92 | %91,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %46,8 |
| Çayönü Mah. | 1 | 235 | %93,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,5 |
| Çağrışan Mah. | 8 | 2.934 | %94,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,9 |
| Çekrice Mah. | 1 | 306 | %93,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,5 |
| Çepni Mah. | 2 | 554 | %93,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,4 |
| Çınarlı Mah. | 1 | 159 | %95,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,1 |
| Ömerbey Mah. | 18 | 6.591 | %89,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,6 |
| Ülkü Mah. | 2 | 739 | %95,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,4 |
| İpekyayla Mah. | 1 | 290 | %93,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,2 |
| Şükrüçavuş Mah. | 9 | 3.277 | %91,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,5 |