Harmancık · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiHarmancık ilçesi
%65,8
Recep Tayyip Erdoğan birinci
4.478 geçerli oy · katılım %90,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Harmancık ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %65,8 ile birinci; 4478 geçerli oy, katılım %90,8.
Harmancık
Kayıtlı seçmen 5.191 · Oy kullanan 4.713 (katılım %90,8) · Geçerli 4.478 · Geçersiz 235
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 2.945 | %65,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 1.184 | %26,4 |
| Sinan Oğan | 286 | %6,4 |
| Muharrem İnce | 63 | %1,4 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akpınar Mah. | 1 | 70 | %92,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,4 |
| Alutca Mah. | 1 | 24 | %112,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,4 |
| Balatdanişment Mah. | 1 | 96 | %94,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,0 |
| Ballısaray Mah. | 1 | 236 | %89,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,3 |
| Bekdemirler Mah. | 1 | 122 | %93,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,0 |
| Dedebali Mah. | 2 | 86 | %95,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,2 |
| Delicegüney Mah. | 1 | 30 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,0 |
| Dutluca Mah. | 2 | 142 | %95,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,9 |
| Ece Mah. | 1 | 139 | %94,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,3 |
| Gedikören Mah. | 2 | 176 | %93,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,4 |
| Gökçeler Mah. | 2 | 149 | %94,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,8 |
| Gülözü Mah. | 1 | 227 | %91,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,9 |
| Harmancık Akalan Mah. | 1 | 160 | %86,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,9 |
| Hopandanişment Mah. | 2 | 149 | %94,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,1 |
| Ilıcaksu Mah. | 1 | 59 | %96,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,8 |
| Karaca Mah. | 1 | 158 | %86,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,3 |
| Kepekdere Mah. | 1 | 134 | %88,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,3 |
| Kılavuzlar Mah. | 1 | 69 | %95,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,0 |
| Kışmanlar Mah. | 1 | 168 | %91,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,5 |
| Kocapınar Mah. | 1 | 24 | %112,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,8 |
| Kozluca Mah. | 1 | 65 | %90,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,0 |
| Merkez Mah. | 6 | 1.713 | %86,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,2 |
| Nalbant Mah. | 1 | 139 | %87,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,9 |
| Okçular Mah. | 1 | 44 | %111,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,8 |
| Saçaklı Mah. | 1 | 31 | %106,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,5 |
| Yayabaşı Mah. | 1 | 108 | %93,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,1 |
| Yeşilyurt Mah. | 1 | 84 | %97,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,3 |
| Çakmak Mah. | 1 | 156 | %87,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,3 |
| Çamoğlu Mah. | 1 | 43 | %102,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,0 |
| Çatalsöğüt Mah. | 2 | 317 | %94,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,6 |
| İshaklar Mah. | 1 | 73 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,3 |