Bucak · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiBucak ilçesi
%58,0
Recep Tayyip Erdoğan birinci
45.157 geçerli oy · katılım %92,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Bucak ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %58,0 ile birinci; 45.157 geçerli oy, katılım %92,1.
Bucak
Kayıtlı seçmen 50.444 · Oy kullanan 46.433 (katılım %92,1) · Geçerli 45.157 · Geçersiz 1.276
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 26.178 | %58,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 15.521 | %34,4 |
| Sinan Oğan | 3.096 | %6,9 |
| Muharrem İnce | 362 | %0,8 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Alaattin Mah. | 6 | 1.952 | %93,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,0 |
| Alkaya Köyü | 1 | 122 | %99,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,7 |
| Anbahan Köyü | 1 | 343 | %92,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,2 |
| Atilla Mah. | 1 | 107 | %86,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,0 |
| Avdancık Köyü | 2 | 261 | %92,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,3 |
| Barboros Mah. | 3 | 1.021 | %92,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,1 |
| Belören Köyü | 1 | 46 | %106,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,8 |
| Beşkonak Köyü | 1 | 259 | %93,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,0 |
| Boğazköy | 2 | 447 | %87,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,4 |
| Camii Mah. | 4 | 1.230 | %84,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,9 |
| Dağarcık Köyü | 1 | 122 | %99,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,2 |
| Dutalanı Köyü | 1 | 91 | %97,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,2 |
| Elsazı Köyü | 2 | 476 | %93,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,8 |
| Fatih Mah. | 13 | 4.441 | %92,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,3 |
| Gündoğdu Köyü | 3 | 823 | %94,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,3 |
| Karaaliler Köyü | 1 | 289 | %91,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,2 |
| Karacaören Köyü | 1 | 105 | %102,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,2 |
| Karaot Köyü | 1 | 143 | %97,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,5 |
| Karapınar Köyü | 2 | 726 | %89,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,7 |
| Karaseki Köyü | 1 | 126 | %96,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,6 |
| Karayvatlar Mah. | 2 | 632 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,2 |
| Kargı Köyü | 1 | 328 | %92,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,5 |
| Kavacık Köyü | 1 | 181 | %97,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,3 |
| Kayı Köyü | 2 | 400 | %91,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,7 |
| Kestel Köyü | 2 | 648 | %93,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,8 |
| Keçili Köyü | 1 | 184 | %96,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,6 |
| Kızılcaağaç Köyü | 1 | 143 | %95,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,4 |
| Kızılkaya-Avdan Mah. | 2 | 654 | %90,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,9 |
| Kızılkaya-Pazar Mah. | 2 | 503 | %93,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,0 |
| Kızılkaya-Yeni Mah. | 3 | 916 | %89,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,4 |
| Kızılkaya-Yuva Mah. | 1 | 109 | %97,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,4 |
| Kızıllı Köyü | 3 | 303 | %95,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,4 |
| Kızılseki Köyü | 3 | 339 | %93,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,7 |
| Kocaaliler-Camii Mah. | 2 | 583 | %92,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,9 |
| Kocaaliler-Gökalan Mah. | 1 | 139 | %93,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,0 |
| Kocaaliler-Karşıyaka Mah. | 2 | 470 | %92,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,1 |
| Kocaaliler-Pazar Mah. | 1 | 352 | %96,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,8 |
| Konak Mah. | 9 | 2.941 | %90,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,9 |
| Kuyubaşı Köyü | 1 | 107 | %101,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,4 |
| Kuşbaba Köyü | 3 | 662 | %90,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,0 |
| Mehmet Akif Mah. | 13 | 4.724 | %92,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,2 |
| Mimar Sinan Mah. | 2 | 413 | %94,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,2 |
| Onaç Mah. | 4 | 1.150 | %90,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,8 |
| Oğuzhan Mah. | 3 | 1.050 | %89,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,6 |
| Pazar Mah. | 3 | 790 | %91,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,0 |
| Sanayi Mah. | 6 | 1.941 | %93,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,9 |
| Seydiköy | 2 | 493 | %95,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,1 |
| Susuz Köyü | 2 | 712 | %91,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,3 |
| Taşyayla Köyü | 2 | 459 | %95,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,9 |
| Uğurlu Köyü | 1 | 321 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,1 |
| Yeni Mah. | 17 | 5.782 | %91,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,2 |
| Yetmiş Evler Mah. | 3 | 1.007 | %89,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,2 |
| Yunus Emre Mah. | 3 | 927 | %92,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,1 |
| Yörükler Mah. | 2 | 492 | %94,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,5 |
| Yüreğil Köyü | 1 | 359 | %89,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,4 |
| Çamlıca Mah. | 5 | 1.823 | %92,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,4 |
| Çamlık Köyü | 4 | 991 | %94,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,8 |
| Çavuşlar Mah. | 4 | 1.183 | %92,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,8 |
| Çobanpınarı Köyü | 2 | 423 | %97,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,3 |
| Çukur Mah. | 2 | 498 | %90,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,3 |
| Ürkütlü Köyü | 2 | 626 | %91,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,5 |
| Üzümlübel Köyü | 1 | 167 | %89,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,9 |
| İncirdere Köyü | 1 | 389 | %92,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,5 |