Göynük · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiGöynük ilçesi
%76,6
Recep Tayyip Erdoğan birinci
10.352 geçerli oy · katılım %91,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Göynük ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %76,6 ile birinci; 10.352 geçerli oy, katılım %91,3.
Göynük
Kayıtlı seçmen 11.652 · Oy kullanan 10.640 (katılım %91,3) · Geçerli 10.352 · Geçersiz 288
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 7.931 | %76,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 1.828 | %17,7 |
| Sinan Oğan | 518 | %5,0 |
| Muharrem İnce | 75 | %0,7 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Ahmetbeyler Köyü | 1 | 182 | %95,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,1 |
| Aksaklar Köyü | 1 | 85 | %95,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,5 |
| Akçaalan Köyü | 1 | 70 | %97,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,2 |
| Alanköy | 1 | 92 | %94,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,3 |
| Arıkçayırı Köyü | 1 | 121 | %96,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,7 |
| Arızlar Köyü | 1 | 33 | %103,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,9 |
| Aşağıkınık Köyü | 1 | 141 | %93,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,4 |
| Bayındır Köyü | 1 | 177 | %96,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,0 |
| Bekirfakılar Köyü | 1 | 116 | %94,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,0 |
| Boyacılar Köyü | 1 | 148 | %94,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,8 |
| Bozcaarmut Köyü | 1 | 62 | %101,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,2 |
| Bulanık Köyü | 1 | 147 | %95,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,1 |
| Bölücekova Köyü | 1 | 152 | %91,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,7 |
| Ceylanlı Köyü | 1 | 43 | %90,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,1 |
| Cuma Mah. | 1 | 172 | %83,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,0 |
| Dağhacılar Köyü | 1 | 63 | %103,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,2 |
| Dağşeyhleri Köyü | 1 | 57 | %87,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,5 |
| Dedeler Köyü | 1 | 312 | %92,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,9 |
| Demirhanlar Köyü | 1 | 122 | %92,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,3 |
| Değirmenözü Köyü | 1 | 87 | %95,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,6 |
| Ekinciler Köyü | 1 | 168 | %95,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,6 |
| Gerişler Köyü | 1 | 173 | %97,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,6 |
| Gökçesaray Köyü | 1 | 181 | %87,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,5 |
| Güneyçalıca Köyü | 1 | 117 | %95,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,3 |
| Gürpınar Köyü | 1 | 206 | %91,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,6 |
| Hacı Abdi Mah. | 1 | 372 | %89,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,6 |
| Hacımahmut Köyü | 1 | 143 | %95,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,1 |
| Hasanlar Köyü | 1 | 215 | %92,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,1 |
| Hilaller Köyü | 1 | 76 | %94,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,3 |
| Himmetoğlu Köyü | 2 | 411 | %92,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,6 |
| Hisarözü Köyü | 1 | 93 | %92,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,8 |
| Karaaliler Köyü | 1 | 68 | %77,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,7 |
| Karaardıç Köyü | 1 | 204 | %95,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,3 |
| Karacalar Köyü | 1 | 108 | %91,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,2 |
| Kayabaşı Köyü | 1 | 93 | %88,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,2 |
| Kayalıdere Köyü | 1 | 96 | %93,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,7 |
| Kaşıkçışeyhler Köyü | 1 | 111 | %88,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,5 |
| Kepkebir Mah. | 1 | 182 | %85,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %48,7 |
| Kılavuzlar Köyü | 1 | 69 | %105,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,5 |
| Kızılkuyu Köyü | 1 | 171 | %84,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,8 |
| Kozcağız Köyü | 1 | 100 | %86,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,3 |
| Kumcuk Köyü | 1 | 73 | %89,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,0 |
| Kuyupınar Köyü | 1 | 166 | %95,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,0 |
| Köybaşı Köyü | 1 | 68 | %94,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,9 |
| Kürnüç Köyü | 1 | 34 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,4 |
| Kilciler Köyü | 1 | 80 | %92,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,7 |
| Memeceler Köyü | 1 | 153 | %96,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,4 |
| Mustanlar Köyü | 1 | 103 | %90,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,9 |
| Narzanlar Köyü | 1 | 110 | %95,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,4 |
| Pelitcik Köyü | 1 | 42 | %85,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,3 |
| Sarıcalar Köyü | 1 | 149 | %94,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,9 |
| Sarılar Köyü | 1 | 203 | %93,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,9 |
| Sofu Ali Mah. | 4 | 1.478 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,1 |
| Soğukçam Köyü | 1 | 29 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,8 |
| Susuz Köyü | 1 | 145 | %93,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,5 |
| Sünnet Köyü | 1 | 116 | %90,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,0 |
| Tekirler Köyü | 1 | 79 | %87,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,8 |
| Tepebaşı Köyü | 1 | 130 | %93,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,4 |
| Umurlar Köyü | 1 | 123 | %87,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,0 |
| Yenice Mah. | 2 | 721 | %83,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,0 |
| Yeniköy | 1 | 162 | %96,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,7 |
| Yeşilyazı Köyü | 1 | 48 | %93,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,3 |
| Yukarıkınık Köyü | 1 | 159 | %87,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,1 |
| Çamlıca Köyü | 1 | 123 | %85,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,3 |
| Çapar Köyü | 1 | 19 | %79,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,0 |
| Çatacık Köyü | 1 | 94 | %94,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,2 |
| Çayköy | 1 | 127 | %89,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,5 |
| Çaylakköy | 1 | 128 | %93,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,3 |
| Çeşme Mah. | 1 | 350 | %86,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,2 |
| Çubukköy | 1 | 115 | %92,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,5 |
| Örencik Köyü | 1 | 252 | %92,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,3 |
| İbrahimözü Köyü | 2 | 334 | %92,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,5 |