Bolu Merkez · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiBolu Merkez ilçesi
%54,1
Recep Tayyip Erdoğan birinci
138.972 geçerli oy · katılım %91,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Bolu Merkez ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %54,1 ile birinci; 138.972 geçerli oy, katılım %91,9.
Bolu Merkez
Kayıtlı seçmen 153.987 · Oy kullanan 141.464 (katılım %91,9) · Geçerli 138.972 · Geçersiz 2.492
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 75.170 | %54,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 50.919 | %36,6 |
| Sinan Oğan | 12.089 | %8,7 |
| Muharrem İnce | 794 | %0,6 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Afşar Köyü | 1 | 139 | %93,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,4 |
| Ahmetler Köyü | 1 | 124 | %104,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,4 |
| Akpınar Mah. | 3 | 1.026 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,3 |
| Aktaş Mah. | 12 | 4.441 | %91,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,1 |
| Akçaalan Köyü | 1 | 131 | %98,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,0 |
| Alıçören Köyü | 2 | 531 | %96,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,6 |
| Alpağut Mah. | 10 | 3.629 | %91,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,3 |
| Alpağutbey Mah. | 7 | 2.578 | %92,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %47,2 |
| Avdan Köyü | 1 | 52 | %107,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,4 |
| Aydıncık Köyü | 1 | 124 | %88,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,8 |
| Ağaççılar Köyü | 2 | 536 | %92,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,1 |
| Aşağıkuzören Köyü | 1 | 146 | %89,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,4 |
| Aşağısoku Mah. | 8 | 2.684 | %91,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,9 |
| Aşağıçamlı Köyü | 1 | 57 | %98,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,9 |
| Bahçeköy | 1 | 340 | %95,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,0 |
| Bahçelievler Mah. | 13 | 4.779 | %90,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,7 |
| Bakırlı Köyü | 1 | 141 | %96,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,9 |
| Baltalı Köyü | 1 | 157 | %95,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,0 |
| Banaz Köyü | 1 | 234 | %95,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,8 |
| Bağışlar Köyü | 1 | 85 | %98,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,2 |
| Belkaraağaç Köyü | 1 | 57 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,9 |
| Berkköy | 2 | 577 | %94,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,8 |
| Beşkavaklar Mah. | 18 | 6.466 | %92,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,3 |
| Borazanlar Mah. | 24 | 8.631 | %90,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,3 |
| Bozarmut Köyü | 1 | 107 | %95,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,0 |
| Bünüş Köyü | 1 | 76 | %88,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,2 |
| Bürnük Köyü | 2 | 210 | %98,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,2 |
| Büyükcami Mah. | 1 | 102 | %89,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,8 |
| Dağkent Mah. | 8 | 2.416 | %90,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,6 |
| Demirciler Köyü | 1 | 393 | %94,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,7 |
| Dereceören Köyü | 1 | 143 | %98,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,6 |
| Değirmenbeli Köyü | 1 | 183 | %94,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,8 |
| Değirmenderesi Köyü | 1 | 94 | %94,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,2 |
| Dodurga Mah. | 2 | 508 | %95,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,9 |
| Doğancı Köyü | 3 | 851 | %95,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,4 |
| Elmalık Köyü | 1 | 302 | %86,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,6 |
| Ericek Köyü | 1 | 143 | %94,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,2 |
| Fasıl Köyü | 1 | 143 | %94,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,4 |
| Gökpınar Köyü | 1 | 182 | %98,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,7 |
| Gölcük Köyü | 1 | 123 | %98,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,3 |
| Gölköy | 1 | 280 | %94,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,4 |
| Gölyüzü Mah. | 8 | 2.845 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,8 |
| Güneyfelekettin Köyü | 1 | 127 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,3 |
| Güvem Köyü | 1 | 150 | %96,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,8 |
| Hamzabey Köyü | 2 | 415 | %95,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,2 |
| Hıdırşeyhler Köyü | 1 | 189 | %94,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,2 |
| Ilıcakınık Köyü | 1 | 271 | %90,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,0 |
| Işıklar Köyü | 1 | 231 | %89,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,4 |
| Kandamış Köyü | 1 | 61 | %83,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,5 |
| Karacaağaç Mah. | 2 | 462 | %92,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,4 |
| Karacasu-Karacasu Fatih Mah. | 5 | 1.782 | %93,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,2 |
| Karaköy Mah. | 3 | 821 | %91,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %49,1 |
| Karamanlar Köyü | 1 | 84 | %95,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,0 |
| Karamanlı Mah. | 11 | 4.170 | %89,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,1 |
| Karaçayır Mah. | 11 | 3.840 | %88,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %45,2 |
| Karca Köyü | 1 | 98 | %98,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,4 |
| Kasaplar Mah. | 2 | 475 | %95,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,1 |
| Ketenler Köyü | 1 | 31 | %106,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,8 |
| Kılıçarslan Mah. | 12 | 4.006 | %93,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,0 |
| Kındıra Köyü | 2 | 575 | %95,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,0 |
| Kırha Köyü | 1 | 105 | %94,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,7 |
| Kızılağıl Köyü | 1 | 159 | %93,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,3 |
| Kolköy | 1 | 58 | %101,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,7 |
| Kozlu Köyü | 1 | 115 | %92,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,0 |
| Kuruçay Mah. | 4 | 785 | %86,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,0 |
| Kuzfındık Köyü | 1 | 83 | %96,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,5 |
| Kuzörendağlı Köyü | 1 | 109 | %89,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,1 |
| Kuzörenemirler Köyü | 1 | 109 | %92,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,0 |
| Köprücüler Köyü | 1 | 219 | %93,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %44,9 |
| Köroğlu Mah. | 9 | 3.401 | %91,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,3 |
| Kültür Mah. | 21 | 7.929 | %90,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,8 |
| Küplüce Köyü | 1 | 44 | %104,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,1 |
| Kürkçüler Mah. | 6 | 1.926 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,9 |
| Küçükberk Mah. | 1 | 339 | %92,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,8 |
| Merkeşler Köyü | 1 | 241 | %90,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,3 |
| Mesciler Köyü | 2 | 578 | %93,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,2 |
| Mesçiçele Köyü | 1 | 164 | %95,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,2 |
| Muratlar Köyü | 1 | 88 | %95,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,6 |
| Musluklar Köyü | 1 | 253 | %97,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,2 |
| Müstakimler Köyü | 1 | 77 | %105,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,7 |
| Nuhlar Köyü | 1 | 75 | %96,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,7 |
| Okçular Köyü | 1 | 391 | %94,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,3 |
| Ovadüzü Mah. | 2 | 546 | %95,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,7 |
| Oğulduruk Köyü | 1 | 159 | %91,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,2 |
| Paşaköy Mah. | 4 | 1.381 | %92,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,8 |
| Pelitcik Köyü | 1 | 131 | %95,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,8 |
| Pirahmetler Köyü | 1 | 227 | %98,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %45,3 |
| Piroğlu Köyü | 1 | 122 | %94,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,2 |
| Rüzgarlar Köyü | 1 | 149 | %97,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,8 |
| Salıbeyler Mah. | 1 | 320 | %94,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %46,6 |
| Sandallar Mah. | 2 | 455 | %89,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,7 |
| Saraycık Köyü | 1 | 363 | %96,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,1 |
| Sarıcalar Mah. | 1 | 283 | %95,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,9 |
| Sazakkınık Köyü | 1 | 53 | %101,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,5 |
| Sazakşeyhler Köyü | 1 | 88 | %96,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,3 |
| Saççılar Köyü | 1 | 55 | %101,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,3 |
| Sağlık Mah. | 51 | 18.999 | %92,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,3 |
| Sebenardı Köyü | 1 | 93 | %96,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,3 |
| Semerciler Köyü | 1 | 69 | %88,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,5 |
| Semerkant Mah. | 4 | 1.369 | %88,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,6 |
| Seyit Mah. | 3 | 938 | %92,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,2 |
| Sultanbey Köyü | 1 | 369 | %97,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,5 |
| Sultanköy | 1 | 307 | %93,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,1 |
| Susuzkınık Köyü | 1 | 213 | %92,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,7 |
| Sümer Mah. | 19 | 6.933 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,8 |
| Tabaklar Mah. | 14 | 4.973 | %87,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,3 |
| Tarakçı Köyü | 2 | 226 | %98,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,1 |
| Tatlar Köyü | 1 | 237 | %95,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,8 |
| Taşoluk Köyü | 1 | 274 | %93,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,5 |
| Taşçılar Köyü | 2 | 60 | %98,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,8 |
| Tekkedere Köyü | 1 | 246 | %95,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,5 |
| Tepecik Mah. | 11 | 4.031 | %92,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,9 |
| Tetemeçele Köyü | 1 | 122 | %101,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,0 |
| Tokmaklar Köyü | 1 | 82 | %92,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,4 |
| Topardıç Köyü | 1 | 125 | %98,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,2 |
| Ulumescit Köyü | 1 | 136 | %83,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,8 |
| Umutkent Mah. | 4 | 1.152 | %92,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,1 |
| Vakıfgeçitveren Köyü | 2 | 410 | %98,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,3 |
| Yakabayat Köyü | 1 | 396 | %96,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,8 |
| Yakuplar Köyü | 1 | 210 | %93,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,0 |
| Yayladınlar Köyü | 1 | 71 | %90,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,1 |
| Yazıören Köyü | 1 | 219 | %96,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %43,3 |
| Yaşamkent Mah. | 7 | 2.327 | %92,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %47,3 |
| Yeniakçakavak Köyü | 1 | 374 | %96,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,6 |
| Yenicepınar Köyü | 1 | 346 | %96,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,5 |
| Yenigeçitveren Köyü | 1 | 157 | %97,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,3 |
| Yenigüney Köyü | 1 | 149 | %96,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,3 |
| Yeniköy | 1 | 267 | %95,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,7 |
| Yenimahalle Mah. | 2 | 526 | %98,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,7 |
| Yenipelitçik Köyü | 1 | 122 | %97,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,3 |
| Yenisefa Köyü | 1 | 182 | %96,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,1 |
| Yeniçaydurt Köyü | 1 | 271 | %92,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,0 |
| Yeşilköy | 1 | 297 | %97,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,6 |
| Yeşilçele Köyü | 1 | 116 | %95,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,1 |
| Yolçatı Köyü | 1 | 246 | %95,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,3 |
| Yukarısoku Mah. | 3 | 1.092 | %94,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,6 |
| Yukarıçamlı Köyü | 1 | 158 | %93,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,4 |
| Yumrukaya Köyü | 2 | 577 | %92,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,7 |
| Yuva Köyü | 2 | 536 | %97,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,7 |
| Çakmaklar Mah. | 3 | 642 | %95,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,9 |
| Çampınar Köyü | 1 | 165 | %99,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,3 |
| Çamyayla Köyü | 2 | 409 | %98,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,4 |
| Çanakçılar Köyü | 1 | 88 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,4 |
| Çatakören Köyü | 1 | 170 | %99,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,3 |
| Çaygökpınar Köyü | 2 | 639 | %95,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,5 |
| Çayırköy | 1 | 147 | %94,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,1 |
| Çepni Köyü | 1 | 182 | %92,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,9 |
| Çıkınlar Mah. | 14 | 5.252 | %91,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,0 |
| Çobankaya Köyü | 1 | 243 | %98,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,0 |
| Çukurören Köyü | 1 | 157 | %91,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,1 |
| Çömlekçiler Köyü | 1 | 123 | %98,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,0 |
| Çivril Mah. | 1 | 367 | %96,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,5 |
| Ömerler Köyü | 1 | 303 | %95,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,3 |
| Örencik Köyü | 1 | 381 | %94,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,4 |
| İhsaniye Mah. | 7 | 2.618 | %90,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,0 |
| İzzet Baysal Mah. | 16 | 5.964 | %91,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,0 |