Hizan · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiHizan ilçesi
%53,0
Recep Tayyip Erdoğan birinci
15.481 geçerli oy · katılım %79,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Hizan ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %53,0 ile birinci; 15.481 geçerli oy, katılım %79,6.
Hizan
Kayıtlı seçmen 20.392 · Oy kullanan 16.236 (katılım %79,6) · Geçerli 15.481 · Geçersiz 755
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 8.201 | %53,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 6.895 | %44,5 |
| Sinan Oğan | 290 | %1,9 |
| Muharrem İnce | 95 | %0,6 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akbıyık Köyü | 1 | 176 | %78,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,4 |
| Akdik Köyü | 1 | 78 | %76,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,7 |
| Akça Köyü | 1 | 47 | %97,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,3 |
| Akçevre Köyü | 1 | 130 | %71,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,1 |
| Akşar Köyü | 1 | 268 | %81,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,3 |
| Aladana Köyü | 1 | 274 | %77,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %82,0 |
| Altınoluk Mah. | 1 | 235 | %77,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %49,7 |
| Ağılözü Köyü | 2 | 225 | %78,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,4 |
| Aşağıkarasu Mah. | 2 | 640 | %80,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,0 |
| Bahçelievler Mah. | 4 | 1.281 | %85,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,5 |
| Ballı Köyü | 1 | 361 | %75,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,4 |
| Ballıca Köyü | 1 | 119 | %84,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,5 |
| Bozpınar Köyü | 1 | 121 | %73,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,5 |
| Budaklı Köyü | 1 | 109 | %91,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,3 |
| Bölüklü Köyü | 1 | 75 | %82,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,7 |
| Dayılar Köyü | 1 | 154 | %78,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,5 |
| Dağören Köyü | 1 | 66 | %90,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,0 |
| Derince Köyü | 1 | 92 | %71,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,5 |
| Doğancı Köyü | 1 | 75 | %84,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,3 |
| Döküktaş Köyü | 3 | 536 | %73,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,4 |
| Dibekli Köyü | 1 | 76 | %93,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,2 |
| Ekinli Köyü | 1 | 143 | %79,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,3 |
| Ekintepe Köyü | 1 | 97 | %77,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,4 |
| Elmacık Köyü | 1 | 55 | %96,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,0 |
| Erencik Köyü | 1 | 66 | %89,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,9 |
| Esenler Köyü | 1 | 180 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,7 |
| Esentepe Mah. | 2 | 569 | %82,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,9 |
| Gayda Köyü | 3 | 774 | %82,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,6 |
| Gökay Köyü | 1 | 132 | %76,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,0 |
| Göktepe Köyü | 1 | 182 | %73,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,9 |
| Gökçimen Mah. | 1 | 189 | %85,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,8 |
| Gönüllü Köyü | 1 | 96 | %68,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,9 |
| Güngören Köyü | 1 | 50 | %70,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,0 |
| Gürece Köyü | 1 | 184 | %72,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,5 |
| Hacımehmet Köyü | 1 | 75 | %85,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,8 |
| Harmandöven Köyü | 1 | 112 | %83,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,7 |
| Horozdere Köyü | 2 | 489 | %78,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,3 |
| Kalkanlı Köyü | 1 | 310 | %73,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,9 |
| Kapısuyu Köyü | 1 | 182 | %80,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,3 |
| Karaağaç Köyü | 1 | 113 | %85,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,8 |
| Karbastı Köyü | 2 | 411 | %71,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,2 |
| Karlıtepe Köyü | 1 | 39 | %87,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,5 |
| Kayadeler Köyü | 1 | 71 | %90,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,3 |
| Kayalı Köyü | 1 | 26 | %92,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,7 |
| Kaymaklı Köyü | 1 | 103 | %85,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,1 |
| Keklik Köyü | 1 | 88 | %76,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,8 |
| Keçeli Köyü | 1 | 75 | %72,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,5 |
| Kolludere Köyü | 1 | 243 | %78,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,5 |
| Koyunlu Köyü | 1 | 80 | %91,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,6 |
| Koçlu Köyü | 1 | 183 | %75,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,8 |
| Koçyiğit Köyü | 1 | 170 | %69,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,9 |
| Kültür Mah. | 3 | 930 | %82,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,9 |
| Meydan Köyü | 1 | 93 | %72,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,1 |
| Nuh Köyü | 1 | 121 | %95,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,6 |
| Nurs Köyü | 1 | 360 | %69,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,0 |
| Ortaca Köyü | 1 | 109 | %82,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,9 |
| Otluk Köyü | 1 | 76 | %102,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,0 |
| Oymapınar Köyü | 1 | 259 | %70,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,2 |
| Oğlaklı Köyü | 1 | 76 | %89,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %82,1 |
| Sarıtaş Köyü | 1 | 146 | %82,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,6 |
| Sarpkaya Köyü | 1 | 233 | %53,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,3 |
| Sağınlı Köyü | 1 | 233 | %71,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,3 |
| Sağırkaya Köyü | 1 | 89 | %89,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,6 |
| Soğuksu Köyü | 1 | 66 | %93,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,9 |
| Sürücüler Köyü | 1 | 101 | %76,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,2 |
| Süttaşı Köyü | 1 | 396 | %78,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,4 |
| Taşlı Pınar Mah. | 3 | 789 | %82,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,6 |
| Tutumlu Köyü | 1 | 87 | %90,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,4 |
| Uzuntaş Köyü | 1 | 106 | %82,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,3 |
| Yaylacık Köyü | 1 | 87 | %94,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,5 |
| Yelkıran Köyü | 1 | 46 | %60,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,9 |
| Yemişli Mah. | 1 | 180 | %72,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,1 |
| Yeni Kent Mah. | 4 | 1.166 | %78,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,3 |
| Yenicik Köyü | 1 | 158 | %77,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,0 |
| Yeşil Ova Mah. | 6 | 1.934 | %79,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,1 |
| Yığınkaya Köyü | 1 | 122 | %64,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,0 |
| Yolbilen Köyü | 1 | 83 | %91,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,3 |
| Yoğurtlu Köyü | 1 | 88 | %83,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,9 |
| Yukarıayvacık Köyü | 1 | 189 | %74,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,0 |
| Yukarıçalı Köyü | 1 | 87 | %83,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,2 |
| Çalışkanlar Köyü | 1 | 108 | %75,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,1 |
| Çatakdeğirmen Köyü | 1 | 136 | %50,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,5 |
| Çavuşlar Köyü | 1 | 73 | %101,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,4 |
| Çayır Köyü | 1 | 99 | %76,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,7 |
| Çökekyazı Köyü | 1 | 385 | %86,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,7 |
| Örgülü Köyü | 1 | 44 | %202,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,7 |
| Ürünveren Köyü | 1 | 262 | %72,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,7 |
| İncirli Köyü | 1 | 21 | %109,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,6 |
| İçlikaval Köyü | 1 | 229 | %82,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,9 |