Bitlis Merkez · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiBitlis Merkez ilçesi
%48,8
Kemal Kılıçdaroğlu birinci
36.167 geçerli oy · katılım %84,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Bitlis Merkez ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Kemal Kılıçdaroğlu %48,8 ile birinci; 36.167 geçerli oy, katılım %84,0.
Bitlis Merkez
Kayıtlı seçmen 44.751 · Oy kullanan 37.604 (katılım %84,0) · Geçerli 36.167 · Geçersiz 1.437
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 17.636 | %48,8 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 17.355 | %48,0 |
| Sinan Oğan | 1.017 | %2,8 |
| Muharrem İnce | 159 | %0,4 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Alaniçi Köyü | 2 | 212 | %87,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,5 |
| Arıdağ Köyü | 2 | 649 | %76,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,4 |
| Atatürk Mah. | 6 | 1.756 | %83,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,9 |
| Ayrancılar Köyü | 1 | 43 | %109,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,4 |
| Ağaçdere Köyü | 1 | 109 | %97,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,8 |
| Ağaçköprü Köyü | 1 | 57 | %89,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,4 |
| Aşağıbalcılar Köyü | 1 | 11 | %109,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,9 |
| Aşağıkaraboy Köyü | 1 | 242 | %82,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,0 |
| Aşağıölek Köyü | 1 | 28 | %89,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,2 |
| Bayramalan Köyü | 1 | 71 | %95,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,9 |
| Başhan Köyü | 1 | 122 | %85,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,0 |
| Başmaklı Köyü | 1 | 102 | %73,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,2 |
| Beş Minare Mah. | 24 | 8.314 | %84,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %47,3 |
| Bölükyazı Köyü | 2 | 443 | %76,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,8 |
| Cumhuriyet Köyü | 1 | 76 | %90,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,6 |
| Deliktaş Köyü | 1 | 65 | %98,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,9 |
| Dereağzı Köyü | 1 | 157 | %79,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,2 |
| Değirmenaltı Köyü | 2 | 586 | %89,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,9 |
| Doğruyol Köyü | 2 | 203 | %92,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,2 |
| Dörtağaç Köyü | 1 | 241 | %89,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,4 |
| Direktaşı Köyü | 1 | 25 | %92,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,3 |
| Ekinli Köyü | 1 | 85 | %108,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,9 |
| Gazi Bey Mah. | 5 | 1.142 | %82,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,5 |
| Geçitbaşı Köyü | 1 | 130 | %92,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,6 |
| Hersan Mah. | 7 | 2.058 | %81,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,5 |
| Hüsrev Paşa Mah. | 28 | 9.776 | %85,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,5 |
| Ilıcak Köyü | 1 | 18 | %83,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,3 |
| Karbastı Köyü | 1 | 133 | %91,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,9 |
| Karınca Köyü | 1 | 275 | %71,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,3 |
| Kavakdibi Köyü | 1 | 157 | %80,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,8 |
| Kayabaşı Köyü | 1 | 74 | %59,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,9 |
| Kayadağ Köyü | 1 | 50 | %76,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,6 |
| Keklikdüzü Köyü | 1 | 145 | %83,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,3 |
| Kınalı Köyü | 1 | 27 | %85,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,7 |
| Kokarsu Köyü | 1 | 122 | %97,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,9 |
| Konalga Köyü | 1 | 18 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,6 |
| Konuksayar Köyü | 1 | 229 | %76,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,3 |
| Koruk Köyü | 1 | 114 | %79,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,8 |
| Kömüryakan Köyü | 1 | 199 | %70,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,7 |
| Küllüce Köyü | 1 | 144 | %98,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,4 |
| Kireçtaşı Köyü | 2 | 764 | %86,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,8 |
| Muştakbaba Mah. | 2 | 757 | %81,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,9 |
| Narlıdere Köyü | 2 | 408 | %85,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,6 |
| Ortakapı Köyü | 1 | 40 | %102,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,0 |
| Oğulcuk Köyü | 1 | 11 | %72,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,5 |
| Saray Mah. | 2 | 691 | %84,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,0 |
| Sarıkonak Köyü | 1 | 116 | %85,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,1 |
| Sarpkaya Köyü | 1 | 13 | %92,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,6 |
| Sekiz Ağustos Mah. | 7 | 2.654 | %79,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,7 |
| Tabanözü Köyü | 1 | 149 | %68,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,5 |
| Tanrıyar Köyü | 1 | 184 | %76,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,0 |
| Tatlıkaynak Köyü | 1 | 181 | %92,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,1 |
| Taş Mah. | 7 | 2.332 | %81,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,4 |
| Tınar Köyü | 1 | 59 | %86,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,8 |
| Yanlızçamlar Köyü | 1 | 113 | %97,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,6 |
| Yayalar Köyü | 1 | 41 | %126,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,0 |
| Yaygın Köyü | 1 | 117 | %88,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,3 |
| Yeşilsırt Köyü | 1 | 127 | %81,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,6 |
| Yolalan-Boztepe Mah. | 1 | 84 | %97,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,4 |
| Yolalan-Düz Mah. | 1 | 268 | %94,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,9 |
| Yolalan-Kale Mah. | 1 | 170 | %81,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,9 |
| Yolalan-Konaç Mah. | 1 | 111 | %91,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,8 |
| Yolalan-Merkez Mah. | 1 | 195 | %88,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,2 |
| Yolalan-Pınarbaşı Mah. | 1 | 115 | %85,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,0 |
| Yolalan-Yeni Mah. | 1 | 197 | %89,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,7 |
| Yolalan-Çınarbaşı Mah. | 1 | 157 | %85,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,9 |
| Yolalan-Üç Kardeş Mah. | 1 | 373 | %101,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,1 |
| Yolağzı Köyü | 1 | 41 | %117,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,5 |
| Yolcular Köyü | 3 | 392 | %95,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,0 |
| Yolyazı Köyü | 1 | 241 | %84,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,6 |
| Yukarıbalcılar Köyü | 1 | 25 | %88,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,1 |
| Yukarıkaraboy Köyü | 1 | 81 | %93,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,7 |
| Yukarıölek Köyü | 1 | 48 | %81,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,4 |
| Yumurtatepe Köyü | 1 | 203 | %84,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,4 |
| Yuvacık Köyü | 1 | 34 | %111,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,2 |
| Yücebaş Köyü | 1 | 33 | %112,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,1 |
| Yükseliş Mah. | 5 | 1.442 | %82,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,4 |
| Zeydan Mah. | 3 | 899 | %82,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,1 |
| Çalıdüzü Köyü | 1 | 41 | %107,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,2 |
| Çayırbaşı Köyü | 1 | 20 | %140,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,7 |
| Çeltikli Köyü | 1 | 301 | %75,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,4 |
| Çobansuyu Köyü | 1 | 70 | %68,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,3 |
| Ünaldı Köyü | 1 | 92 | %73,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,3 |
| Üçevler Köyü | 1 | 11 | %118,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,2 |
| İnönü Mah. | 3 | 1.057 | %81,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,1 |
| İçgeçit Köyü | 1 | 162 | %86,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,7 |
| İçmeli Köyü | 1 | 135 | %88,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,3 |
| Şemsi Bitlis Mah. | 2 | 588 | %78,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,6 |