Genç · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiGenç ilçesi
%79,0
Recep Tayyip Erdoğan birinci
18.029 geçerli oy · katılım %78,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Genç ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %79,0 ile birinci; 18.029 geçerli oy, katılım %78,4.
Genç
Kayıtlı seçmen 24.152 · Oy kullanan 18.926 (katılım %78,4) · Geçerli 18.029 · Geçersiz 897
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 14.239 | %79,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 3.440 | %19,1 |
| Sinan Oğan | 269 | %1,5 |
| Muharrem İnce | 81 | %0,5 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Alaaddin Köyü | 1 | 301 | %60,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,2 |
| Ardıçdibi Köyü | 1 | 92 | %85,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,9 |
| Balgöze Köyü | 1 | 201 | %81,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,9 |
| Bayırlı Köyü | 1 | 244 | %79,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,2 |
| Bulgurluk Köyü | 1 | 88 | %54,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,7 |
| Büyükçağ Köyü | 1 | 81 | %63,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,4 |
| Binekli Köyü | 1 | 204 | %73,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,4 |
| Cumhuriyet Mah. | 7 | 2.325 | %79,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,6 |
| Dereköy | 1 | 76 | %102,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,2 |
| Doğanca Köyü | 1 | 260 | %85,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,3 |
| Doğanevler Köyü | 1 | 164 | %73,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,0 |
| Dilektaşı Köyü | 1 | 277 | %74,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,4 |
| Direkli Köyü | 1 | 306 | %79,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,6 |
| Elmagünü Köyü | 1 | 163 | %76,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,0 |
| Geyikdere Köyü | 1 | 188 | %73,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,1 |
| Gönülaçan Köyü | 1 | 95 | %91,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,8 |
| Gözertepe Köyü | 1 | 281 | %70,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,3 |
| Gözütok Köyü | 1 | 132 | %83,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,3 |
| Güzeldere Köyü | 1 | 275 | %82,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,3 |
| Keklikdere Köyü | 1 | 122 | %91,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,9 |
| Kepçeli Köyü | 1 | 273 | %79,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,6 |
| Koçsırtı Köyü | 1 | 287 | %69,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,0 |
| Kültür Mah. | 19 | 6.640 | %80,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,6 |
| Meşedalı Köyü | 1 | 186 | %81,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,7 |
| Pınaraltı Köyü | 1 | 59 | %94,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,7 |
| Sarıbudak Köyü | 1 | 197 | %65,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,3 |
| Sarmakaya Köyü | 1 | 93 | %73,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,3 |
| Sağgöze Köyü | 1 | 226 | %73,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,3 |
| Servi Köyü | 4 | 1.399 | %69,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,7 |
| Sürekli Köyü | 2 | 412 | %79,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,8 |
| Tarlabaşı Köyü | 1 | 193 | %79,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,4 |
| Yatansöğüt Köyü | 2 | 468 | %88,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,3 |
| Yayla Köyü | 2 | 569 | %71,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,9 |
| Yazkonağı Köyü | 1 | 181 | %67,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,9 |
| Yağızca Köyü | 1 | 241 | %85,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,0 |
| Yenisu Köyü | 1 | 181 | %74,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,6 |
| Yeniyazı Köyü | 1 | 207 | %73,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,3 |
| Yenişehir Mah. | 14 | 4.996 | %79,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,5 |
| Yoldaşan Mah. | 1 | 143 | %100,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,2 |
| Yiğitbaşı Köyü | 1 | 169 | %78,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,6 |
| Çanakçı Köyü | 1 | 189 | %78,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,7 |
| Çaytepe Köyü | 2 | 477 | %82,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,2 |
| Çevirme Köyü | 1 | 134 | %86,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,7 |
| Şehitköy | 1 | 236 | %61,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,5 |
| Şehittepe Köyü | 1 | 121 | %80,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,6 |