Sason · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiSason ilçesi
%60,1
Recep Tayyip Erdoğan birinci
14.216 geçerli oy · katılım %78,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Sason ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %60,1 ile birinci; 14.216 geçerli oy, katılım %78,3.
Sason
Kayıtlı seçmen 18.890 · Oy kullanan 14.791 (katılım %78,3) · Geçerli 14.216 · Geçersiz 575
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 8.539 | %60,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 5.341 | %37,6 |
| Sinan Oğan | 259 | %1,8 |
| Muharrem İnce | 77 | %0,5 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Acar Köyü | 1 | 352 | %81,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,1 |
| Altıdere Köyü | 1 | 129 | %75,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,8 |
| Aykut Ozan Mah. | 2 | 574 | %77,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,9 |
| Aşağı Mah. | 4 | 1.392 | %71,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,9 |
| Balbaşı Köyü | 1 | 90 | %101,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,3 |
| Bayramlar Köyü | 1 | 157 | %51,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,2 |
| Beşevler Mah. | 1 | 86 | %82,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,1 |
| Boğazkapı Köyü | 1 | 188 | %76,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,6 |
| Cevizli Köyü | 1 | 142 | %91,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,3 |
| Dağçatı Köyü | 1 | 123 | %56,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,0 |
| Demetevler Mah. | 1 | 143 | %92,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,2 |
| Dereköy | 1 | 395 | %74,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,7 |
| Dereiçi Köyü | 1 | 117 | %76,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,9 |
| Derince Köyü | 1 | 292 | %79,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,9 |
| Dumlupınar Mah. | 1 | 184 | %80,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,7 |
| Dörtbölük Köyü | 1 | 359 | %73,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,9 |
| Dikbayır Köyü | 1 | 94 | %81,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,8 |
| Ekinlik Köyü | 1 | 94 | %69,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,9 |
| Emek Mah. | 1 | 278 | %78,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,9 |
| Erdemli Mah. | 1 | 113 | %113,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,6 |
| Ergünü Köyü | 1 | 251 | %74,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,8 |
| Erikli Köyü | 1 | 108 | %70,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,0 |
| Gençler Köyü | 1 | 144 | %75,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,8 |
| Geçitli Köyü | 1 | 229 | %73,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,3 |
| Gürgenli Köyü | 1 | 216 | %87,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,0 |
| Gürpınar Mah. | 1 | 291 | %88,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,5 |
| Güvercinlik Köyü | 1 | 25 | %88,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,2 |
| Haydar Mah. | 1 | 149 | %89,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,6 |
| Heybeli Köyü | 1 | 348 | %93,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,6 |
| Kaleyolu Köyü | 1 | 256 | %11,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,0 |
| Karameşe Köyü | 1 | 180 | %109,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %82,0 |
| Karayün Köyü | 1 | 99 | %61,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,0 |
| Karşıyaka Mah. | 1 | 134 | %69,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,2 |
| Kavaklı Köyü | 1 | 114 | %92,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,0 |
| Kayabaşı Mah. | 1 | 111 | %87,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,8 |
| Kayadüzü Köyü | 1 | 231 | %64,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,9 |
| Kaşyayla Köyü | 1 | 227 | %79,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,6 |
| Kelhasan Köyü | 1 | 225 | %88,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,8 |
| Kınalı Köyü | 1 | 59 | %98,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,4 |
| Kulaksız Köyü | 1 | 48 | %89,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,4 |
| Kurtuluş Mah. | 1 | 91 | %81,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,3 |
| Köprübaşı Köyü | 1 | 124 | %100,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %82,1 |
| Kilimli Köyü | 1 | 50 | %114,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,7 |
| Kilis Köyü | 1 | 79 | %82,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,2 |
| Mehmet Akif Mah. | 1 | 225 | %78,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,4 |
| Meşeli Köyü | 1 | 129 | %76,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,7 |
| Orta Mah. | 3 | 996 | %79,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,6 |
| Pınarbaşı Mah. | 1 | 248 | %81,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,5 |
| Sarıyayla Köyü | 1 | 290 | %79,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,1 |
| Sevek Mah. | 1 | 199 | %80,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,3 |
| Soğanlı Köyü | 1 | 62 | %71,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,7 |
| Taşyuva Köyü | 1 | 180 | %72,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,0 |
| Tekevler Mah. | 1 | 133 | %78,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,4 |
| Tekinler Mah. | 1 | 344 | %75,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,4 |
| Topluca Köyü | 1 | 109 | %96,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,5 |
| Turnalı Köyü | 1 | 162 | %67,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,3 |
| Umurlu Köyü | 1 | 285 | %89,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %83,8 |
| Yakabağ Köyü | 1 | 85 | %58,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,9 |
| Yaylatepe Mah. | 2 | 502 | %80,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,3 |
| Yeni Mah. | 1 | 337 | %81,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,4 |
| Yeniköy | 1 | 184 | %95,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,4 |
| Yeşilevler Mah. | 1 | 108 | %89,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,9 |
| Yeşiller Mah. | 1 | 162 | %81,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,6 |
| Yeşilova Mah. | 1 | 333 | %70,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,3 |
| Yeşiltepe Mah. | 1 | 86 | %93,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,8 |
| Yıldız Mah. | 2 | 511 | %75,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,4 |
| Yolüstü Köyü | 1 | 211 | %72,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,8 |
| Yukarı Mah. | 1 | 101 | %81,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,9 |
| Yuvalar Köyü | 1 | 216 | %69,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,5 |
| Yuvalıçay Köyü | 1 | 96 | %99,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,7 |
| Yücebağ-Aydınlık Mah. | 1 | 349 | %90,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,1 |
| Yücebağ-Barış Mah. | 1 | 150 | %84,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,4 |
| Yücebağ-Binekli Mah. | 1 | 133 | %69,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,1 |
| Yücebağ-Günlüce Mah. | 1 | 74 | %104,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,7 |
| Yücebağ-Karşıyaka Mah. | 1 | 130 | %82,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,5 |
| Yücebağ-Koçkaya Mah. | 1 | 363 | %78,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,7 |
| Yücebağ-Tepe Mah. | 1 | 216 | %82,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,3 |
| Yücebağ-Yıldız Mah. | 1 | 182 | %81,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,4 |
| Yürekli Köyü | 1 | 106 | %61,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,1 |
| Yiğitler Köyü | 1 | 133 | %75,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,8 |
| Zafer Mah. | 1 | 295 | %67,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,3 |
| Ziyaret Köyü | 1 | 172 | %89,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,2 |
| Çakırpınar Köyü | 1 | 291 | %66,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,4 |
| Çalışırlar Köyü | 1 | 161 | %72,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,2 |
| Çayırlı Köyü | 1 | 117 | %76,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,5 |
| Çağlı Köyü | 1 | 130 | %102,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,8 |
| Çınarlı Köyü | 1 | 107 | %57,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,8 |
| Örenağıl Köyü | 1 | 243 | %63,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,8 |
| İncesu Köyü | 1 | 113 | %87,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,7 |
| Şirinevler Mah. | 1 | 40 | %105,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,5 |