Gercüş · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiGercüş ilçesi
%50,5
Recep Tayyip Erdoğan birinci
10.357 geçerli oy · katılım %81,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Gercüş ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %50,5 ile birinci; 10.357 geçerli oy, katılım %81,7.
Gercüş
Kayıtlı seçmen 13.291 · Oy kullanan 10.853 (katılım %81,7) · Geçerli 10.357 · Geçersiz 496
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 5.228 | %50,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 4.909 | %47,4 |
| Sinan Oğan | 166 | %1,6 |
| Muharrem İnce | 54 | %0,5 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akburç Köyü | 1 | 112 | %92,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,4 |
| Akyar Köyü | 1 | 182 | %80,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,7 |
| Ardıç Köyü | 1 | 18 | %150,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,0 |
| Ardıçlı Köyü | 1 | 142 | %90,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,7 |
| Arıca Köyü | 1 | 237 | %74,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,8 |
| Aydınca Köyü | 1 | 50 | %86,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,1 |
| Aydınlı Köyü | 1 | 140 | %73,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,8 |
| Babnir Köyü | 1 | 194 | %84,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,1 |
| Bağlarbaşı Mah. | 6 | 1.910 | %80,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,4 |
| Bağlıca Köyü | 1 | 109 | %91,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,8 |
| Bağözü Köyü | 1 | 103 | %84,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,7 |
| Başarköy | 1 | 28 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,6 |
| Başova Köyü | 1 | 54 | %88,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,0 |
| Becirman Köyü | 1 | 138 | %84,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,6 |
| Boğazköy | 1 | 157 | %81,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,6 |
| Cevizli Köyü | 1 | 11 | %127,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,4 |
| Dereli Köyü | 1 | 44 | %95,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,8 |
| Dereiçi Köyü | 1 | 43 | %72,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,0 |
| Doruk Köyü | 1 | 155 | %79,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,0 |
| Düzmeşe Köyü | 1 | 40 | %115,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %86,7 |
| Eymir Köyü | 1 | 80 | %105,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,8 |
| Geçitköy | 1 | 91 | %74,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,2 |
| Gökçe Köyü | 1 | 129 | %76,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,6 |
| Gökçepınar Köyü | 1 | 363 | %76,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,1 |
| Gönüllü Köyü | 1 | 256 | %72,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,4 |
| Gürbüz Köyü | 1 | 40 | %100,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,3 |
| Güzelöz Köyü | 1 | 128 | %78,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,7 |
| Hisar Köyü | 1 | 355 | %79,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,4 |
| Kantar Köyü | 1 | 104 | %91,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,6 |
| Karalan Köyü | 1 | 83 | %98,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,7 |
| Kayalar Köyü | 1 | 75 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,4 |
| Kayapınar-Pınarbaşı Mah. | 2 | 692 | %85,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,8 |
| Kayapınar-Yeşilyurt Mah. | 2 | 683 | %77,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,6 |
| Kesiksu Köyü | 1 | 101 | %76,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,0 |
| Kırkat Köyü | 1 | 360 | %81,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,9 |
| Kışlak Köyü | 1 | 36 | %83,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,0 |
| Koyunlu Köyü | 1 | 22 | %127,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,7 |
| Kozlu Köyü | 1 | 253 | %81,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,2 |
| Koçak Köyü | 1 | 334 | %72,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,1 |
| Kutlu Köyü | 1 | 21 | %123,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,0 |
| Kömürcü Köyü | 1 | 183 | %73,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,0 |
| Nurlu Köyü | 1 | 177 | %85,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,8 |
| Pınarbaşı Mah. | 2 | 551 | %78,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,3 |
| Poyraz Köyü | 1 | 40 | %82,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,9 |
| Rüzgarlı Köyü | 1 | 153 | %85,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,0 |
| Sargın Köyü | 1 | 47 | %80,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,0 |
| Seki Köyü | 1 | 214 | %84,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,6 |
| Serinköy | 1 | 17 | %88,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,6 |
| Taşçı Köyü | 1 | 52 | %96,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,2 |
| Tepecik Köyü | 1 | 225 | %75,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,9 |
| Ulaş Köyü | 1 | 157 | %78,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,4 |
| Yakıtlı Köyü | 1 | 199 | %75,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %86,5 |
| Yamanlar Köyü | 1 | 145 | %81,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,0 |
| Yassıca Köyü | 1 | 62 | %101,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,4 |
| Yayladüzü Köyü | 1 | 140 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,6 |
| Yemişli Köyü | 1 | 270 | %82,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,8 |
| Yenice Köyü | 1 | 126 | %85,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,3 |
| Yolağzı Mah. | 3 | 1.084 | %79,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,8 |
| Yüceköy | 1 | 187 | %85,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,0 |
| Çalışkan Köyü | 1 | 43 | %86,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,7 |
| Çukuryurt Köyü | 1 | 345 | %80,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,1 |
| Çukurçeşme Mah. | 2 | 639 | %83,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,3 |
| Çiçekli Köyü | 1 | 94 | %91,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,9 |
| Özler Köyü | 1 | 68 | %77,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %86,0 |