Beşiri · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiBeşiri ilçesi
%64,6
Kemal Kılıçdaroğlu birinci
15.822 geçerli oy · katılım %85,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Beşiri ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Kemal Kılıçdaroğlu %64,6 ile birinci; 15.822 geçerli oy, katılım %85,9.
Beşiri
Kayıtlı seçmen 19.185 · Oy kullanan 16.473 (katılım %85,9) · Geçerli 15.822 · Geçersiz 651
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 10.222 | %64,6 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 5.365 | %33,9 |
| Sinan Oğan | 189 | %1,2 |
| Muharrem İnce | 46 | %0,3 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Alaca Köyü | 1 | 255 | %82,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,7 |
| Asmadere Köyü | 1 | 323 | %92,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,2 |
| Atbağı Köyü | 1 | 114 | %90,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,6 |
| Ayrancı Köyü | 1 | 204 | %94,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,8 |
| Bahçeli Köyü | 2 | 351 | %89,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %83,2 |
| Bağdu Mah. | 6 | 1.779 | %84,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,3 |
| Başarı Köyü | 1 | 11 | %118,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,9 |
| Behrem Yoğun Mah. | 4 | 1.337 | %85,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,1 |
| Beyçayırı Köyü | 1 | 388 | %91,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,2 |
| Beşpınar Köyü | 3 | 868 | %63,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,8 |
| Bilek Köyü | 1 | 233 | %93,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,7 |
| Cumhuriyet Mah. | 2 | 652 | %89,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,1 |
| Danalı Köyü | 1 | 362 | %87,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,1 |
| Dayılar Köyü | 1 | 185 | %93,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,5 |
| Dağyolu Köyü | 1 | 139 | %88,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,7 |
| Deveboynu Köyü | 1 | 76 | %81,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,3 |
| Değirmenüstü Köyü | 1 | 233 | %85,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,6 |
| Doğankavak Köyü | 3 | 921 | %83,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,1 |
| Doğanpazarı Köyü | 1 | 45 | %91,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,7 |
| Durucak Köyü | 2 | 520 | %85,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,0 |
| Esence Köyü | 1 | 222 | %83,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %86,2 |
| Eskihamur Köyü | 2 | 435 | %94,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,8 |
| Güvercinlik Köyü | 1 | 22 | %104,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,6 |
| Ilıca Köyü | 1 | 144 | %79,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,5 |
| Işıkveren Köyü | 1 | 72 | %83,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,2 |
| Karatepe Köyü | 1 | 41 | %80,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,6 |
| Kayatepe Köyü | 1 | 139 | %87,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,3 |
| Kaşüstü Köyü | 1 | 30 | %83,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,0 |
| Kobin Mah. | 4 | 1.190 | %85,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,4 |
| Kumgeçit Köyü | 1 | 37 | %46,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,1 |
| Kumçay Köyü | 1 | 114 | %83,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,8 |
| Kurukavak Köyü | 1 | 70 | %78,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,9 |
| Kuşçukuru Köyü | 1 | 94 | %95,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,0 |
| Kütüklü Köyü | 1 | 96 | %88,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,3 |
| Mehmet Yatkın Mah. | 3 | 1.112 | %85,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,1 |
| Otluca Köyü | 1 | 179 | %78,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,5 |
| Oğuz Köyü | 1 | 235 | %82,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,2 |
| Samanlı Köyü | 1 | 125 | %88,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,0 |
| Tekağaç Köyü | 1 | 235 | %78,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,9 |
| Tepecik Köyü | 1 | 89 | %87,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,5 |
| Uğurca Köyü | 1 | 15 | %140,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,4 |
| Yakacık Köyü | 1 | 44 | %93,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,4 |
| Yalınca Köyü | 1 | 26 | %80,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,5 |
| Yalınkavak Köyü | 1 | 180 | %84,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,8 |
| Yarımtaş Köyü | 1 | 108 | %93,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,7 |
| Yazıhan Köyü | 1 | 61 | %93,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,2 |
| Yenipınar Köyü | 2 | 754 | %88,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,5 |
| Yeniyol Köyü | 1 | 93 | %97,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %83,3 |
| Yeşiloba Köyü | 1 | 118 | %79,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,0 |
| Yolkonak Köyü | 1 | 44 | %102,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,2 |
| Yontukyazı Köyü | 1 | 390 | %89,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,9 |
| Çakıllı Köyü | 1 | 103 | %85,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,8 |
| Çavuşbayırı Köyü | 1 | 20 | %75,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,0 |
| Çığırlı Köyü | 1 | 89 | %91,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %83,3 |
| Örmegöze Köyü | 1 | 191 | %96,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,0 |
| Üçkuyular Köyü | 1 | 14 | %100,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,4 |
| İkiköprü-Karaduman Mah. | 1 | 338 | %81,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,8 |
| İkiköprü-Kıyanç Mah. | 2 | 756 | %90,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,0 |
| İkiköprü-Turgut Özal Mah. | 3 | 1.096 | %86,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,5 |
| İkiyaka Köyü | 1 | 33 | %90,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,0 |
| İnpınar Köyü | 1 | 157 | %90,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,9 |
| Şehit Nihat Özcan Mah. | 3 | 878 | %87,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,1 |