Balya · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiBalya ilçesi
%49,6
Recep Tayyip Erdoğan birinci
9.808 geçerli oy · katılım %93,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Balya ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %49,6 ile birinci; 9808 geçerli oy, katılım %93,3.
Balya
Kayıtlı seçmen 10.957 · Oy kullanan 10.221 (katılım %93,3) · Geçerli 9.808 · Geçersiz 413
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 4.862 | %49,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 4.456 | %45,4 |
| Sinan Oğan | 353 | %3,6 |
| Muharrem İnce | 137 | %1,4 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akbaş Mah. | 1 | 166 | %97,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,5 |
| Alidemirci Mah. | 1 | 217 | %94,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,0 |
| Bengiler Mah. | 1 | 316 | %92,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,1 |
| Danişment Mah. | 2 | 434 | %95,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,1 |
| Dereköy Mah. | 2 | 535 | %94,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,1 |
| Değirmendere Mah. | 1 | 174 | %96,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,6 |
| Doğanlar Mah. | 1 | 327 | %90,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,1 |
| Enverpaşa Mah. | 2 | 631 | %92,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,6 |
| Farsak Mah. | 1 | 88 | %90,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,7 |
| Gökmusa Mah. | 1 | 96 | %99,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,3 |
| Göktepe Mah. | 1 | 86 | %95,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,0 |
| Göloba Mah. | 1 | 139 | %87,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %47,3 |
| Habipler Mah. | 1 | 224 | %94,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,7 |
| Hacıhüseyin Mah. | 2 | 420 | %95,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,2 |
| Havutbaşı Mah. | 1 | 135 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,0 |
| Ilıca Mah. | 2 | 412 | %87,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,7 |
| Kadıköy Mah. | 1 | 149 | %98,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,1 |
| Karacahisar Mah. | 2 | 132 | %88,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,3 |
| Karlık Mah. | 1 | 56 | %96,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,9 |
| Kavakalanı Mah. | 1 | 151 | %94,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,3 |
| Kayalar Mah. | 2 | 426 | %91,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,5 |
| Kayapınar Mah. | 1 | 138 | %94,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,0 |
| Kaşıkçı Mah. | 1 | 70 | %88,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,0 |
| Koca Camii Mah. | 2 | 740 | %91,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,8 |
| Kocabük Mah. | 1 | 204 | %97,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,4 |
| Koyuneri Mah. | 1 | 357 | %88,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %49,0 |
| Mancılık Mah. | 1 | 327 | %94,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %45,6 |
| Medrese Mah. | 1 | 77 | %97,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,2 |
| Müstecap Mah. | 1 | 174 | %97,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,0 |
| Narlı Mah. | 1 | 236 | %96,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,1 |
| Orhanlar Mah. | 1 | 294 | %89,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,2 |
| Patlak Mah. | 1 | 45 | %97,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,1 |
| Semizköy Mah. | 1 | 89 | %86,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,6 |
| Söbücealan Mah. | 1 | 49 | %102,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,8 |
| Yarışalanı Mah. | 1 | 123 | %93,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,1 |
| Yaylacık Mah. | 1 | 223 | %94,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,8 |
| Yazlık Mah. | 1 | 60 | %95,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,6 |
| Yenikavak Mah. | 2 | 415 | %94,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,7 |
| Çakallar Mah. | 1 | 267 | %95,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,3 |
| Çalova Mah. | 1 | 208 | %88,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,9 |
| Çamavşar Mah. | 2 | 522 | %96,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,5 |
| Çamucu Mah. | 1 | 326 | %93,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,9 |
| Çarmık Mah. | 1 | 380 | %93,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %82,6 |
| Çukurcak Mah. | 1 | 75 | %96,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,1 |
| Çiğdem Mah. | 1 | 84 | %96,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,2 |
| Örenköy Mah. | 1 | 160 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,9 |