Kuyucak · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiKuyucak ilçesi
%49,2
Kemal Kılıçdaroğlu birinci
18.817 geçerli oy · katılım %91,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kuyucak ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Kemal Kılıçdaroğlu %49,2 ile birinci; 18.817 geçerli oy, katılım %91,1.
Kuyucak
Kayıtlı seçmen 21.249 · Oy kullanan 19.363 (katılım %91,1) · Geçerli 18.817 · Geçersiz 546
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 9.257 | %49,2 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 8.473 | %45,0 |
| Sinan Oğan | 896 | %4,8 |
| Muharrem İnce | 191 | %1,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Aksaz Mah. | 1 | 286 | %90,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %44,8 |
| Aydınoğlu Mah. | 3 | 822 | %96,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,6 |
| Azizabat Mah. | 2 | 411 | %88,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,3 |
| Başaran Mah. | 3 | 930 | %88,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,0 |
| Belenova Mah. | 1 | 160 | %98,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,6 |
| Beşeylül (MERKEZ) Mah. | 1 | 321 | %91,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,9 |
| Beşeylül Mah. | 3 | 1.142 | %91,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,6 |
| Bucakköy Mah. | 1 | 336 | %94,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %48,2 |
| Cumhuriyet Mah. | 2 | 594 | %92,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,9 |
| Dereköy Mah. | 1 | 60 | %91,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,6 |
| Fatih Mah. | 2 | 687 | %90,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,9 |
| Gencelli Mah. | 2 | 681 | %93,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %48,5 |
| Gencellidere Mah. | 2 | 529 | %92,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,9 |
| Horsunlu Mah. | 5 | 1.805 | %90,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,9 |
| Karapınar Mah. | 2 | 465 | %92,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,4 |
| Kayran Mah. | 2 | 565 | %93,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,7 |
| Kurtuluş (HORSUNLU) Mah. | 3 | 1.145 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,7 |
| Kurtuluş Mah. | 2 | 676 | %92,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,9 |
| Musakolu Mah. | 1 | 182 | %93,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,7 |
| Mustafapaşa Mah. | 2 | 606 | %91,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %48,3 |
| Ovacık Mah. | 1 | 201 | %98,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,3 |
| Pamucak Mah. | 1 | 100 | %98,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,4 |
| Pamukören Mah. | 6 | 2.104 | %83,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,6 |
| Sarıcaova Mah. | 1 | 313 | %90,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,2 |
| Taşoluk Mah. | 1 | 323 | %94,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,6 |
| Yakuppaşa Mah. | 1 | 321 | %88,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,2 |
| Yamalak Mah. | 4 | 1.331 | %88,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,4 |
| Yaylalı Mah. | 1 | 197 | %98,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,1 |
| Yeni Mah. | 5 | 1.560 | %90,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,3 |
| Yeşildere Mah. | 1 | 281 | %95,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,5 |
| Yukarıyakacık Mah. | 1 | 326 | %99,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,4 |
| Yöre Mah. | 2 | 530 | %93,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,5 |
| Çamdibi Mah. | 1 | 361 | %93,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %46,7 |
| Çobanisa Mah. | 3 | 781 | %95,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,9 |
| Ören Mah. | 1 | 68 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,6 |
| İğdecik Mah. | 1 | 49 | %102,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,8 |