Artvin Merkez · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiArtvin Merkez ilçesi
%48,3
Kemal Kılıçdaroğlu birinci
22.601 geçerli oy · katılım %91,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Artvin Merkez ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Kemal Kılıçdaroğlu %48,3 ile birinci; 22.601 geçerli oy, katılım %91,4.
Artvin Merkez
Kayıtlı seçmen 25.246 · Oy kullanan 23.081 (katılım %91,4) · Geçerli 22.601 · Geçersiz 480
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 10.906 | %48,3 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 9.955 | %44,1 |
| Sinan Oğan | 1.611 | %7,1 |
| Muharrem İnce | 129 | %0,6 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Ahlat Köyü | 1 | 108 | %90,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,7 |
| Alabalık Köyü | 1 | 124 | %93,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,0 |
| Ağıllar Köyü | 1 | 39 | %94,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,9 |
| Aşağımaden Köyü | 2 | 411 | %91,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %45,9 |
| Bakırköy | 1 | 103 | %91,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,1 |
| Balcıoğlu Mah. | 3 | 1.051 | %91,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,0 |
| Ballıüzüm Köyü | 1 | 47 | %102,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,7 |
| Bağcılar Köyü | 1 | 83 | %97,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,5 |
| Beşağıl Köyü | 1 | 187 | %91,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,7 |
| Dere Mah. | 10 | 2.578 | %90,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,8 |
| Derinköy | 1 | 31 | %109,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,6 |
| Dokuzoğul Köyü | 1 | 96 | %95,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,1 |
| Dikmenli Köyü | 1 | 86 | %96,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,8 |
| Erenler Köyü | 2 | 199 | %93,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,6 |
| Fıstıklı Köyü | 1 | 116 | %94,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,1 |
| Hamamlı Köyü | 1 | 114 | %94,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,5 |
| Hızarlı Köyü | 1 | 98 | %90,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,1 |
| Kalburlu Köyü | 1 | 57 | %93,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %49,0 |
| Köseler Köyü | 1 | 33 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,0 |
| Okumuşlar Köyü | 1 | 17 | %105,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,8 |
| Ormanlı Köyü | 1 | 223 | %96,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,2 |
| Orta Mah. | 9 | 3.041 | %90,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %47,0 |
| Ortaköy | 4 | 847 | %93,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,9 |
| Oruçlu Köyü | 1 | 72 | %98,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,5 |
| Pırnallı Köyü | 1 | 135 | %92,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,5 |
| Sakalar Köyü | 1 | 197 | %94,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,5 |
| Salkımlı Köyü | 1 | 234 | %93,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %46,1 |
| Sarıbudak Köyü | 1 | 103 | %96,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,3 |
| Seyitler Köyü | 5 | 1.473 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,7 |
| Sümbüllü Köyü | 1 | 142 | %95,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,2 |
| Taşlıca Köyü | 1 | 134 | %92,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,1 |
| Tütüncüler Köyü | 1 | 282 | %97,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,2 |
| Varlık Köyü | 1 | 175 | %95,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,6 |
| Vezirköy | 1 | 208 | %92,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,0 |
| Yanıklı Köyü | 4 | 307 | %93,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,2 |
| Yeni Mah. | 6 | 2.042 | %93,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,0 |
| Yukarımaden Köyü | 2 | 153 | %96,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,4 |
| Zeytinlik Köyü | 1 | 50 | %96,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,9 |
| Çamlık Mah. | 8 | 2.754 | %92,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,3 |
| Çarşı Mah. | 15 | 5.172 | %88,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,7 |
| Çayağzı Mah. | 7 | 1.525 | %89,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %46,1 |
| Çimenli Köyü | 1 | 72 | %93,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,7 |
| Şehitlik Köyü | 2 | 327 | %90,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,1 |