Hanak · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiHanak ilçesi
%65,3
Kemal Kılıçdaroğlu birinci
5.238 geçerli oy · katılım %85,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Hanak ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Kemal Kılıçdaroğlu %65,3 ile birinci; 5238 geçerli oy, katılım %85,5.
Hanak
Kayıtlı seçmen 6.397 · Oy kullanan 5.469 (katılım %85,5) · Geçerli 5.238 · Geçersiz 231
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 3.418 | %65,3 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 1.630 | %31,1 |
| Sinan Oğan | 165 | %3,2 |
| Muharrem İnce | 25 | %0,5 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Alaçam Mah. | 1 | 143 | %93,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,6 |
| Altınemek Köyü | 1 | 36 | %91,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,6 |
| Arıkonak Köyü | 1 | 101 | %83,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,3 |
| Atalar Mah. | 1 | 228 | %91,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,9 |
| Avcılar Mah. | 1 | 262 | %88,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,1 |
| Aşağıaydere Köyü | 1 | 110 | %69,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,3 |
| Baştoklu Köyü | 1 | 263 | %83,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,1 |
| Börk Köyü | 1 | 133 | %88,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,9 |
| Binbaşak Köyü | 1 | 200 | %83,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,7 |
| Dilekdere Köyü | 1 | 158 | %81,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,2 |
| Geç Köyü | 1 | 79 | %87,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,7 |
| Güneşgören Köyü | 1 | 125 | %94,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,8 |
| Hürriyet Mah. | 2 | 478 | %79,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,2 |
| Karakale Köyü | 1 | 55 | %96,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,4 |
| Koyunpınarı Köyü | 2 | 611 | %90,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,4 |
| Ortakent Merkez Mah. | 2 | 449 | %87,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,1 |
| Oğuzyolu Köyü | 1 | 109 | %74,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,5 |
| Sazlıçayır Köyü | 1 | 299 | %79,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,6 |
| Selam Verdi Mah. | 2 | 641 | %84,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,2 |
| Serinkuyu Köyü | 1 | 159 | %93,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,2 |
| Sevimli Köyü | 1 | 187 | %85,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,3 |
| Sulakçayır Köyü | 1 | 107 | %83,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,0 |
| Yamaçyolu Köyü | 1 | 74 | %66,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,0 |
| Yamçılı Köyü | 1 | 150 | %83,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,1 |
| Yukarıaydere Köyü | 1 | 76 | %86,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,2 |
| Yünbüken Köyü | 1 | 83 | %86,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,5 |
| Çatköy | 1 | 99 | %91,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,7 |
| Çavdarlı Köyü | 1 | 27 | %96,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,7 |
| Çayağzı Köyü | 1 | 186 | %74,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,1 |
| Çimliçayır Köyü | 1 | 85 | %91,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,9 |
| Çiçeklidağ Köyü | 2 | 431 | %88,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,2 |
| İncedere Köyü | 1 | 253 | %88,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,1 |