Kumluca · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiKumluca ilçesi
%49,6
Recep Tayyip Erdoğan birinci
50.045 geçerli oy · katılım %91,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kumluca ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %49,6 ile birinci; 50.045 geçerli oy, katılım %91,9.
Kumluca
Kayıtlı seçmen 55.570 · Oy kullanan 51.042 (katılım %91,9) · Geçerli 50.045 · Geçersiz 997
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 24.824 | %49,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 21.557 | %43,1 |
| Sinan Oğan | 3.318 | %6,6 |
| Muharrem İnce | 346 | %0,7 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Adrasan Mah. | 6 | 2.155 | %91,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,9 |
| Altınyaka Mah. | 1 | 213 | %91,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,2 |
| Bağlık Mah. | 12 | 4.472 | %90,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %45,9 |
| Belen Mah. | 1 | 335 | %91,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,6 |
| Beykonak Mah. | 12 | 3.923 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,9 |
| Beşikçi Mah. | 2 | 456 | %92,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,5 |
| Büyükalan Mah. | 1 | 176 | %89,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,7 |
| Cumhuriyet Mah. | 5 | 1.339 | %94,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,7 |
| Dereköy Mah. | 1 | 145 | %82,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,2 |
| Ellinci Yıl Mah. | 3 | 857 | %93,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,6 |
| Erentepe Mah. | 2 | 566 | %95,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,0 |
| Eskicami Mah. | 7 | 2.448 | %92,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,9 |
| Göksu Mah. | 4 | 1.498 | %92,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,6 |
| Gölcük Mah. | 1 | 167 | %88,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,3 |
| Güzören Mah. | 2 | 438 | %95,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,0 |
| Hacıveliler Mah. | 5 | 1.854 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,2 |
| Hızırkahya Mah. | 2 | 618 | %94,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,4 |
| Karacaağaç Mah. | 1 | 213 | %89,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,1 |
| Karacaören Mah. | 2 | 595 | %93,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,2 |
| Karşıyaka Mah. | 8 | 2.819 | %91,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,6 |
| Kasapçayırı Mah. | 3 | 946 | %92,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,7 |
| Kavakköy Mah. | 2 | 505 | %92,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,2 |
| Kum Mah. | 5 | 1.858 | %92,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,0 |
| Kuzca Mah. | 1 | 266 | %93,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,5 |
| Mavikent Mah. | 15 | 5.349 | %92,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,5 |
| Merkez Mah. | 9 | 3.228 | %91,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,5 |
| Meydan Mah. | 7 | 2.545 | %91,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %47,2 |
| Narenciye Mah. | 5 | 1.716 | %92,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %46,8 |
| Ortaköy Mah. | 2 | 439 | %96,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,8 |
| Salur Mah. | 5 | 1.559 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,3 |
| Sarıcasu Mah. | 6 | 1.978 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,9 |
| Sarıkavak Mah. | 2 | 420 | %94,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,7 |
| Temel Eğitim Mah. | 7 | 2.575 | %92,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,5 |
| Toptaş Mah. | 2 | 665 | %92,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,9 |
| Yazır Mah. | 3 | 975 | %90,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,8 |
| Yeni Mah. | 12 | 4.345 | %91,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %46,9 |
| Yenikışla Mah. | 1 | 136 | %88,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,0 |
| Yeşilköy Mah. | 1 | 144 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,9 |
| Çaltı Mah. | 1 | 185 | %91,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %48,5 |
| Çayiçi Mah. | 1 | 174 | %93,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,0 |
| İncircik Mah. | 1 | 275 | %97,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,6 |