Konyaaltı · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiKonyaaltı ilçesi
%69,3
Kemal Kılıçdaroğlu birinci
113.343 geçerli oy · katılım %89,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Konyaaltı ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Kemal Kılıçdaroğlu %69,3 ile birinci; 113.343 geçerli oy, katılım %89,1.
Konyaaltı
Kayıtlı seçmen 128.269 · Oy kullanan 114.306 (katılım %89,1) · Geçerli 113.343 · Geçersiz 963
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 78.488 | %69,3 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 28.605 | %25,2 |
| Sinan Oğan | 5.892 | %5,2 |
| Muharrem İnce | 358 | %0,3 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akdamlar Mah. | 2 | 386 | %96,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,2 |
| Akkuyu Mah. | 8 | 3.032 | %91,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,3 |
| Altınkum Mah. | 17 | 6.307 | %88,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,0 |
| Arapsuyu Mah. | 13 | 4.882 | %87,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,5 |
| Aydınlık Mah. | 3 | 772 | %94,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,0 |
| Aşağıkaraman Mah. | 4 | 1.209 | %91,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,2 |
| Bahtılı Mah. | 3 | 1.061 | %93,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,1 |
| Demircilik Mah. | 1 | 171 | %94,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %46,8 |
| Doyran Dağ Mah. | 2 | 455 | %93,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,5 |
| Doyran Mah. | 2 | 566 | %92,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,7 |
| Doyran Çamlıbel Mah. | 2 | 419 | %92,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,7 |
| Geyikbayırı Mah. | 2 | 554 | %89,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,7 |
| Gökdere Mah. | 1 | 68 | %97,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,6 |
| Gökçam Mah. | 1 | 377 | %90,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,2 |
| Gürsu Mah. | 27 | 9.978 | %89,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,0 |
| Hacısekililer Mah. | 2 | 474 | %96,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,3 |
| Hurma Mah. | 44 | 16.539 | %85,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,6 |
| Hisarçandır Mah. | 2 | 566 | %86,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,6 |
| Karatepe Mah. | 2 | 759 | %94,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,4 |
| Kır Mah. | 2 | 478 | %95,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,4 |
| Kuruçay Mah. | 1 | 123 | %98,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,7 |
| Kuşkavağı Mah. | 6 | 2.082 | %85,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,6 |
| Liman Mah. | 29 | 10.674 | %85,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,5 |
| Molla Yusuf Mah. | 20 | 7.550 | %90,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,0 |
| Pınarbaşı Mah. | 21 | 7.708 | %89,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,1 |
| Sarısu Mah. | 12 | 4.258 | %84,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,2 |
| Suiçecek Mah. | 1 | 321 | %91,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,7 |
| Siteler Mah. | 34 | 12.431 | %89,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,1 |
| Toros Mah. | 19 | 7.202 | %90,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,1 |
| Uluç Mah. | 14 | 5.039 | %91,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,8 |
| Uncalı Mah. | 34 | 12.646 | %92,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,8 |
| Yarbaşçandır Mah. | 2 | 383 | %92,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,3 |
| Yeni Mah. | 1 | 292 | %94,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,6 |
| Zümrüt Mah. | 1 | 220 | %96,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,2 |
| Çakırlar Mah. | 3 | 1.057 | %92,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,4 |
| Çağlarca Mah. | 1 | 280 | %88,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,6 |
| Çitdibi Mah. | 1 | 91 | %94,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,0 |
| Öğretmenevleri Mah. | 18 | 6.662 | %91,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,6 |
| Üçoluk Mah. | 1 | 197 | %92,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,4 |