Ortaköy · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiOrtaköy ilçesi
%74,5
Recep Tayyip Erdoğan birinci
19.007 geçerli oy · katılım %84,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Ortaköy ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %74,5 ile birinci; 19.007 geçerli oy, katılım %84,4.
Ortaköy
Kayıtlı seçmen 23.211 · Oy kullanan 19.586 (katılım %84,4) · Geçerli 19.007 · Geçersiz 579
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 14.158 | %74,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 3.887 | %20,5 |
| Sinan Oğan | 885 | %4,7 |
| Muharrem İnce | 77 | %0,4 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akpınar Köyü | 1 | 385 | %88,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,2 |
| Balcı Mah. | 3 | 945 | %85,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,9 |
| Bozkır Köyü | 2 | 532 | %75,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,1 |
| Camuzluk Köyü | 1 | 124 | %82,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,0 |
| Ceceli Köyü | 1 | 153 | %92,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,9 |
| Cumalı Köyü | 1 | 211 | %87,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,2 |
| Devedamı Köyü | 2 | 425 | %75,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,4 |
| Durhasanlı Köyü | 1 | 153 | %77,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,8 |
| Esentepe Mah. | 3 | 1.036 | %87,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,9 |
| Fatih Mah. | 4 | 1.361 | %85,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,3 |
| Gökkaya Köyü | 2 | 661 | %91,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,1 |
| Gökler Köyü | 1 | 316 | %88,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,1 |
| Hacımahmutuşağı Köyü | 1 | 131 | %90,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,1 |
| Hacıibrahimuşağı Köyü | 1 | 211 | %89,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,1 |
| Harmandalı Köyü | 2 | 772 | %82,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,9 |
| Hıdırlı Köyü | 1 | 107 | %98,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,9 |
| Hocabeyli Köyü | 1 | 144 | %95,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,9 |
| Karapınar Köyü | 1 | 74 | %75,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,1 |
| Karşı Mah. | 3 | 1.076 | %87,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,1 |
| Kızılay Mah. | 4 | 1.204 | %81,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,2 |
| Kümbet Köyü | 2 | 425 | %80,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,3 |
| Maltepe Mah. | 3 | 1.102 | %85,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,2 |
| Mehmet Akif Ersoy Mah. | 5 | 1.532 | %82,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,3 |
| Namlıkışla Köyü | 1 | 207 | %96,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,9 |
| Ozancık Köyü | 2 | 633 | %83,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,0 |
| Oğuzlar Köyü | 1 | 70 | %80,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,1 |
| Pınarbaşı Köyü | 1 | 129 | %93,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,0 |
| Plevne Mah. | 7 | 2.431 | %82,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,5 |
| Pirli Köyü | 1 | 47 | %89,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,6 |
| Reşadiye Köyü | 1 | 77 | %71,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,1 |
| Salarıalaca Köyü | 2 | 429 | %78,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,8 |
| Salarıgödeler Köyü | 1 | 51 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,3 |
| Sarıkaraman Köyü | 3 | 826 | %83,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,6 |
| Satansarı Köyü | 1 | 317 | %85,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,6 |
| Seksenuşağı Köyü | 1 | 204 | %87,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,0 |
| Yeni Mah. | 3 | 888 | %84,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,2 |
| Yıldırımlar Köyü | 1 | 152 | %86,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,1 |
| Zafer Mah. | 3 | 969 | %86,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,3 |
| Çankaya Mah. | 3 | 922 | %85,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,4 |
| Çetin Köyü | 1 | 371 | %86,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,4 |
| Çiftevi Köyü | 1 | 323 | %79,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,3 |
| İstiklal Mah. | 3 | 1.085 | %84,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,8 |