Gülağaç · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiGülağaç ilçesi
%68,6
Recep Tayyip Erdoğan birinci
10.563 geçerli oy · katılım %79,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Gülağaç ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %68,6 ile birinci; 10.563 geçerli oy, katılım %79,6.
Gülağaç
Kayıtlı seçmen 13.606 · Oy kullanan 10.834 (katılım %79,6) · Geçerli 10.563 · Geçersiz 271
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 7.242 | %68,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 2.900 | %27,5 |
| Sinan Oğan | 325 | %3,1 |
| Muharrem İnce | 96 | %0,9 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akmezar Köyü | 2 | 629 | %57,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,9 |
| Atatürk Mah. | 1 | 273 | %77,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,1 |
| Bekarlar Köyü | 2 | 742 | %81,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,0 |
| Camiliören Köyü | 2 | 427 | %86,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,0 |
| Demirci-Eskicami Mah. | 1 | 318 | %83,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,2 |
| Demirci-Kalealtı Mah. | 3 | 1.068 | %85,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,8 |
| Demirci-Kurtuluş Mah. | 2 | 629 | %82,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,0 |
| Demirci-Yenipazar Mah. | 2 | 757 | %80,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,7 |
| Fatih Mah. | 2 | 545 | %78,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,6 |
| Gülpınar-Cumhuriyet Mah. | 2 | 618 | %74,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,9 |
| Gülpınar-Fatih Mah. | 1 | 292 | %76,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,0 |
| Gülpınar-Koyunlu Mah. | 1 | 291 | %63,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,8 |
| Gülpınar-Pınarbaşı Mah. | 2 | 385 | %68,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,6 |
| Gülpınar-Tuzla Mah. | 2 | 451 | %73,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,7 |
| Hürriyet Mah. | 2 | 582 | %84,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,9 |
| Kızılkaya Köyü | 3 | 906 | %84,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,1 |
| Meydan Mah. | 2 | 745 | %82,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,9 |
| Osmanlı Köyü | 1 | 98 | %71,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,1 |
| Pınarbaşı Köyü | 1 | 202 | %86,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,3 |
| Saratlı-Cumhuriyet Mah. | 1 | 184 | %83,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,1 |
| Saratlı-Karşıyaka Mah. | 1 | 300 | %79,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,7 |
| Saratlı-Meydan Mah. | 1 | 235 | %82,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,5 |
| Saratlı-Zafer Mah. | 1 | 353 | %81,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,9 |
| Saratlı-İstiklal Mah. | 1 | 377 | %77,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,6 |
| Sofular Köyü | 2 | 748 | %83,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,1 |
| Süleymanhüyüğü Köyü | 1 | 207 | %72,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,0 |
| Yeni Mah. | 1 | 291 | %81,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,0 |
| Çatalsu Köyü | 1 | 210 | %95,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,3 |
| İstiklal Mah. | 2 | 743 | %82,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,1 |