Eskil · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiEskil ilçesi
%77,0
Recep Tayyip Erdoğan birinci
17.097 geçerli oy · katılım %91,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Eskil ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %77,0 ile birinci; 17.097 geçerli oy, katılım %91,7.
Eskil
Kayıtlı seçmen 19.056 · Oy kullanan 17.469 (katılım %91,7) · Geçerli 17.097 · Geçersiz 372
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 13.157 | %77,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 3.126 | %18,3 |
| Sinan Oğan | 746 | %4,4 |
| Muharrem İnce | 68 | %0,4 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Aydınlık Mah. | 1 | 286 | %83,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,5 |
| Bayramdüğün Köyü | 1 | 256 | %97,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %48,6 |
| Başaran Köyü | 2 | 466 | %93,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,2 |
| Büğet Köyü | 2 | 484 | %89,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,5 |
| Celil Köyü | 1 | 286 | %95,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,9 |
| Cumhuriyet Mah. | 6 | 1.437 | %90,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,6 |
| Eşmekaya-Camikebir Mah. | 1 | 299 | %93,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,4 |
| Eşmekaya-Kayacık Mah. | 3 | 839 | %95,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,7 |
| Eşmekaya-Yeni Mah. | 1 | 344 | %95,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,1 |
| Eşmekaya-Yeşilyurt Mah. | 2 | 382 | %95,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,0 |
| Fatih Mah. | 5 | 1.181 | %93,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,7 |
| Fevzi Çakmak Mah. | 2 | 591 | %93,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,2 |
| Filikçi Köyü | 1 | 380 | %96,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,8 |
| Gümüşdüğün Köyü | 1 | 172 | %97,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,7 |
| Güneşli Köyü | 3 | 1.051 | %91,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,6 |
| Hürriyet Mah. | 3 | 770 | %92,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,5 |
| Karşıyaka Mah. | 2 | 432 | %94,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,3 |
| Katrancı Köyü | 1 | 320 | %88,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,9 |
| Kökez Köyü | 1 | 364 | %94,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,2 |
| Merkez Mah. | 16 | 4.688 | %87,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,5 |
| Mimar Sinan Mah. | 4 | 667 | %95,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,6 |
| Sağsak Köyü | 1 | 291 | %93,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,3 |
| Yavuz Sultan Selim Mah. | 1 | 362 | %95,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,6 |
| Yıldırım Mah. | 3 | 453 | %89,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,8 |
| Zafer Mah. | 3 | 677 | %93,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,6 |
| Çukuryurt Köyü | 2 | 431 | %92,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,1 |
| Çulfa Mah. | 2 | 615 | %90,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,8 |
| İstiklal Mah. | 2 | 532 | %96,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,1 |