Ağrı Merkez · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiAğrı Merkez ilçesi
%53,7
Kemal Kılıçdaroğlu birinci
67.736 geçerli oy · katılım %77,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Ağrı Merkez ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Kemal Kılıçdaroğlu %53,7 ile birinci; 67.736 geçerli oy, katılım %77,0.
Ağrı Merkez
Kayıtlı seçmen 90.894 · Oy kullanan 69.994 (katılım %77,0) · Geçerli 67.736 · Geçersiz 2.258
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 36.367 | %53,7 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 29.568 | %43,7 |
| Sinan Oğan | 1.578 | %2,3 |
| Muharrem İnce | 223 | %0,3 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| 100.Yıl Mah. | 19 | 6.888 | %70,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,1 |
| Abide Mah. | 24 | 8.309 | %81,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %48,1 |
| Ahmetbey Köyü | 1 | 96 | %74,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,1 |
| Akbulgur Köyü | 1 | 104 | %77,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,2 |
| Akçay Köyü | 1 | 83 | %78,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,0 |
| Alpaslan Mah. | 7 | 2.480 | %77,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,2 |
| Anakaya Köyü | 1 | 128 | %87,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,1 |
| Arakonak Köyü | 1 | 118 | %92,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,9 |
| Aslangazi Köyü | 1 | 270 | %68,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,9 |
| Ağılbaşı Köyü | 1 | 38 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,8 |
| Aşağı Pamuktaş Köyü | 1 | 161 | %79,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,8 |
| Aşağıağadeve Köyü | 1 | 74 | %63,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,6 |
| Aşağıdürmeli Köyü | 1 | 54 | %87,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,1 |
| Aşağıkent Köyü | 1 | 96 | %72,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,7 |
| Aşağıküpkıran Mah. | 3 | 1.011 | %74,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,7 |
| Aşağısaklıca Köyü | 1 | 191 | %75,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,6 |
| Aşağıyoldüzü Köyü | 1 | 113 | %90,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,4 |
| Aşkale Köyü | 2 | 639 | %77,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,1 |
| Badıllı Köyü | 1 | 249 | %75,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,3 |
| Bahçelievler Mah. | 5 | 1.599 | %78,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,1 |
| Balıksu Köyü | 2 | 401 | %66,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,2 |
| Balkaynak Köyü | 1 | 49 | %85,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,0 |
| Ballıbostan Köyü | 2 | 666 | %67,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,3 |
| Baloluk Köyü | 2 | 553 | %82,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,5 |
| Başkent Köyü | 1 | 125 | %81,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %83,7 |
| Başçavuş Köyü | 1 | 106 | %82,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,4 |
| Bezirhane Köyü | 1 | 88 | %79,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,4 |
| Beşbulak Köyü | 1 | 93 | %71,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,8 |
| Beşiktepe Köyü | 1 | 127 | %73,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,8 |
| Boztoprak Köyü | 1 | 240 | %69,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,3 |
| Bölükbaşı Köyü | 1 | 129 | %79,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,6 |
| Cumaçay Köyü | 1 | 247 | %68,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %49,7 |
| Cumhuriyet Mah. | 8 | 2.897 | %75,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,5 |
| Dedemaksut Köyü | 1 | 121 | %59,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,1 |
| Doğutepe Köyü | 1 | 170 | %91,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,7 |
| Dumanlı Köyü | 1 | 86 | %88,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,6 |
| Dönerdere Köyü | 1 | 190 | %73,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,1 |
| Eliaçık Köyü | 2 | 526 | %67,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,3 |
| Esenköy | 1 | 201 | %74,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,7 |
| Eskiharman Köyü | 1 | 340 | %65,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,0 |
| Eğribelen Köyü | 1 | 229 | %79,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,3 |
| Fatih Mah. | 15 | 5.417 | %72,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,1 |
| Fevzi Çakmak Mah. | 4 | 1.430 | %79,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,8 |
| Fırat Mah. | 40 | 14.688 | %79,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,7 |
| Gazi Mah. | 10 | 3.462 | %81,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,8 |
| Geçitalan Köyü | 1 | 187 | %79,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,7 |
| Gümüşyazı Köyü | 1 | 239 | %70,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,7 |
| Güneysu Köyü | 1 | 48 | %79,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,7 |
| Güvendik Köyü | 1 | 88 | %68,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,6 |
| Güvenli Köyü | 1 | 88 | %69,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,4 |
| Hacısefer Köyü | 1 | 18 | %116,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,9 |
| Hanoba Köyü | 1 | 47 | %78,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,8 |
| Hıdır Köyü | 1 | 130 | %86,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,2 |
| Hürriyet Mah. | 7 | 2.606 | %79,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,7 |
| Kalender Köyü | 1 | 265 | %79,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,6 |
| Karasu Köyü | 2 | 490 | %75,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,1 |
| Kavacık Köyü | 1 | 62 | %75,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,8 |
| Kavakköy | 1 | 93 | %75,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,8 |
| Kayabey Köyü | 1 | 202 | %73,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,4 |
| Kazım Karabekir Mah. | 14 | 4.569 | %76,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,7 |
| Kazlı Köyü | 1 | 249 | %73,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,2 |
| Kocataş Köyü | 1 | 50 | %80,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,3 |
| Konuktepe Köyü | 1 | 67 | %89,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,3 |
| Kovancık Köyü | 1 | 98 | %59,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,5 |
| Kumlugeçit Köyü | 1 | 177 | %67,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,2 |
| Kurtuluş Mah. | 5 | 1.781 | %78,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,5 |
| Leylek Pınar Mah. | 5 | 1.808 | %80,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,6 |
| Mehmet Akif Ersoy Mah. | 11 | 4.121 | %70,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,9 |
| Mollaali Köyü | 1 | 55 | %80,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,0 |
| Mollaosman Köyü | 1 | 111 | %64,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,1 |
| Murat Köyü | 1 | 377 | %73,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,0 |
| Murat Mah. | 6 | 2.193 | %76,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,7 |
| Murathan Köyü | 1 | 221 | %80,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,6 |
| Ortakent Köyü | 1 | 141 | %86,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,0 |
| Ortayokuş Köyü | 1 | 283 | %70,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,0 |
| Otlubayır Köyü | 1 | 32 | %78,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,0 |
| Ozanlar Köyü | 1 | 267 | %87,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,9 |
| Oğlaklı Köyü | 1 | 199 | %66,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,8 |
| Sabuncu Köyü | 1 | 37 | %108,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,9 |
| Sarıca Köyü | 1 | 182 | %86,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,5 |
| Sarıdoğan Köyü | 1 | 93 | %72,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,7 |
| Sarıharman Köyü | 1 | 82 | %62,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,6 |
| Sarıtaş Köyü | 1 | 22 | %81,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,0 |
| Sağırtaş Köyü | 1 | 73 | %78,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,0 |
| Sıtkıye Mah. | 10 | 3.498 | %80,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,3 |
| Soğan Eleşkirt Köyü | 1 | 82 | %79,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,7 |
| Soğancumaçay Köyü | 1 | 120 | %59,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,6 |
| Suçatağı Köyü | 1 | 208 | %86,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,5 |
| Söğütlü Köyü | 1 | 115 | %66,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,4 |
| Taypınar Köyü | 1 | 49 | %83,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,0 |
| Taştekne Köyü | 1 | 271 | %74,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,6 |
| Tellisırt Köyü | 1 | 15 | %113,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,2 |
| Tezeren Köyü | 1 | 359 | %71,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,5 |
| Uzunveli Köyü | 1 | 150 | %63,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,0 |
| Uçarkaya Köyü | 1 | 135 | %78,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,0 |
| Yakınca Köyü | 2 | 532 | %74,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,5 |
| Yalnızkonak Köyü | 1 | 94 | %68,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,8 |
| Yavuz Mah. | 11 | 3.815 | %79,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,5 |
| Yaylaköy | 1 | 78 | %97,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,3 |
| Yazıcı Köyü | 1 | 97 | %96,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,9 |
| Yazılı Köyü | 1 | 258 | %85,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,1 |
| Yığıntepe Köyü | 1 | 74 | %85,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,7 |
| Yolluyazı Köyü | 1 | 262 | %88,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,5 |
| Yolugüzel Köyü | 1 | 134 | %86,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,8 |
| Yoncalı Köyü | 1 | 273 | %76,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,0 |
| Yorgunsöğüt Köyü | 1 | 17 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,5 |
| Yukarıağadeve Köyü | 1 | 269 | %71,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,2 |
| Yukarıdürmeli Köyü | 1 | 57 | %70,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,9 |
| Yukarıküpkıran Köyü | 2 | 745 | %67,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,8 |
| Yukarıpamuktaş Köyü | 1 | 83 | %84,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,0 |
| Yukarısaklıca Köyü | 1 | 93 | %88,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,1 |
| Yukarıyoldüzü Köyü | 1 | 126 | %69,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,0 |
| Yurtpınar Köyü | 1 | 116 | %87,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,8 |
| Ziyaret Köyü | 1 | 154 | %86,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,8 |
| Çakıroba Köyü | 1 | 181 | %78,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,4 |
| Çamurlu Köyü | 1 | 235 | %82,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,5 |
| Çatalipaşa Köyü | 1 | 202 | %66,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,8 |
| Çayırköy | 1 | 63 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,6 |
| Çobanbeyi Köyü | 1 | 59 | %83,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,9 |
| Çukuralan Köyü | 1 | 291 | %73,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,4 |
| Çukurçayır Köyü | 1 | 329 | %75,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,9 |
| Özbaşı Köyü | 1 | 29 | %72,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,1 |
| Özveren Köyü | 1 | 93 | %78,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,6 |