Çay · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiÇay ilçesi
%57,3
Recep Tayyip Erdoğan birinci
20.070 geçerli oy · katılım %89,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Çay ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %57,3 ile birinci; 20.070 geçerli oy, katılım %89,1.
Çay
Kayıtlı seçmen 23.230 · Oy kullanan 20.705 (katılım %89,1) · Geçerli 20.070 · Geçersiz 635
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 11.502 | %57,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 7.279 | %36,3 |
| Sinan Oğan | 1.142 | %5,7 |
| Muharrem İnce | 147 | %0,7 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akkonak Köyü | 3 | 892 | %87,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,6 |
| Aktaş Mah. | 2 | 614 | %88,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,8 |
| Ali Kaleli Mah. | 1 | 231 | %90,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,5 |
| Ali İhsan Paşa Mah. | 2 | 408 | %88,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %46,0 |
| Armutlu Köyü | 1 | 147 | %92,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,2 |
| Aydoğmuş Köyü | 1 | 215 | %95,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,9 |
| Aşağı Mah. | 1 | 342 | %93,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,7 |
| Bahçelievler Mah. | 5 | 1.545 | %88,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %46,7 |
| Bulanık Köyü | 1 | 237 | %90,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,8 |
| Cedit Mah. | 2 | 747 | %87,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %49,2 |
| Cumhuriyet Köyü | 1 | 131 | %96,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,7 |
| Demirağaç Mah. | 1 | 272 | %90,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,5 |
| Deresinek Köyü | 2 | 730 | %85,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,7 |
| Devederesi Köyü | 1 | 287 | %91,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,8 |
| Dumlupınar Mah. | 1 | 329 | %91,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,2 |
| Eber Köyü | 2 | 548 | %86,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,1 |
| Elbiz Mah. | 1 | 238 | %86,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,8 |
| Göcen Köyü | 1 | 95 | %87,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,6 |
| Kadıköy | 1 | 212 | %93,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,4 |
| Karamık Köyü | 2 | 637 | %83,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,3 |
| Karamıkkaracaören-Aşağı Mah. | 2 | 567 | %88,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,9 |
| Karamıkkaracaören-Bağlar Mah. | 2 | 387 | %91,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,9 |
| Karamıkkaracaören-Seka Mah. | 2 | 687 | %87,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,5 |
| Karamıkkaracaören-Yukarı Mah. | 1 | 302 | %82,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,8 |
| Kılıçyaka Köyü | 1 | 215 | %91,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,5 |
| Koçbeyli Köyü | 3 | 1.052 | %89,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,0 |
| Köprübaşı Mah. | 2 | 618 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,7 |
| Maltepe Köyü | 1 | 236 | %91,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,5 |
| Orhaniye Köyü | 1 | 101 | %87,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %48,3 |
| Orta Mah. | 2 | 676 | %88,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %49,7 |
| Pazarağaç-Afyon Mah. | 1 | 303 | %87,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,7 |
| Pazarağaç-Beşevler Mah. | 1 | 199 | %85,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,7 |
| Pazarağaç-Karabulut Mah. | 2 | 604 | %93,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,0 |
| Pazarağaç-Orta Mah. | 2 | 445 | %91,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,9 |
| Pazarağaç-Yukarı Mah. | 1 | 352 | %90,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,3 |
| Pınarkaya Köyü | 1 | 266 | %79,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,3 |
| Tekke Mah. | 1 | 128 | %85,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,5 |
| Vakıf Mah. | 5 | 1.524 | %89,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %46,7 |
| Yaka Mah. | 2 | 458 | %92,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,1 |
| Yeşilevler Mah. | 1 | 330 | %92,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,3 |
| Yeşilyurt Köyü | 2 | 786 | %82,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,0 |
| Çayırpınar Köyü | 1 | 333 | %86,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,3 |
| Çayıryazı Köyü | 1 | 286 | %90,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,9 |
| İnli Köyü | 3 | 1.120 | %91,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,5 |
| İstasyon Mah. | 1 | 120 | %95,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,8 |
| Şirinevler Mah. | 6 | 2.278 | %90,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %46,3 |