Sincik · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiSincik ilçesi
%93,3
Recep Tayyip Erdoğan birinci
9.918 geçerli oy · katılım %91,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Sincik ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %93,3 ile birinci; 9918 geçerli oy, katılım %91,4.
Sincik
Kayıtlı seçmen 10.973 · Oy kullanan 10.033 (katılım %91,4) · Geçerli 9.918 · Geçersiz 115
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 9.256 | %93,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 570 | %5,8 |
| Sinan Oğan | 78 | %0,8 |
| Muharrem İnce | 14 | %0,1 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Aksu Köyü | 1 | 175 | %99,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %99,4 |
| Alancık Köyü | 1 | 363 | %90,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,9 |
| Arıkonak Köyü | 1 | 158 | %92,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,9 |
| Ayengin Mah. | 1 | 275 | %100,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,5 |
| Balkaya Köyü | 1 | 210 | %81,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,2 |
| Cumhuriyet Mah. | 1 | 161 | %85,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,1 |
| Dilektepe Köyü | 2 | 491 | %95,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,2 |
| Eskiköy | 1 | 218 | %94,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,1 |
| Fatih Mah. | 1 | 307 | %94,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,3 |
| Geçitli Köyü | 1 | 71 | %97,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Hasanlı Köyü | 1 | 338 | %94,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,5 |
| Hüseyinli Köyü | 3 | 439 | %96,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,2 |
| Karaköse Köyü | 1 | 140 | %98,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,8 |
| Karaman Mah. | 4 | 1.310 | %85,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,1 |
| Mahmutoğlu Mah. | 1 | 210 | %79,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,6 |
| Narlı Köyü | 1 | 116 | %90,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,1 |
| Onur Mah. | 2 | 647 | %91,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,2 |
| Pınarbaşı Köyü | 1 | 172 | %93,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,3 |
| Sakız Köyü | 2 | 212 | %86,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,6 |
| Serince Köyü | 1 | 164 | %85,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Subaşı Köyü | 1 | 81 | %87,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,2 |
| Söğütlübahçe Köyü | 1 | 240 | %89,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,5 |
| Taşkale Köyü | 1 | 181 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,3 |
| Uğurlu Köyü | 1 | 61 | %98,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,3 |
| Yarpuzlu Köyü | 1 | 391 | %86,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,4 |
| Zeynel Aslan Mah. | 1 | 202 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %99,5 |
| Çamdere Köyü | 4 | 1.052 | %97,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,5 |
| Çat Köyü | 2 | 267 | %92,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,7 |
| Çatbahçe Köyü | 3 | 635 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,2 |
| İnlice-Fırat Mah. | 2 | 282 | %97,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,8 |
| İnlice-Karadağ Mah. | 1 | 146 | %91,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,0 |
| İnlice-Taşlıca Mah. | 1 | 143 | %93,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,1 |
| İnlice-Tuna Mah. | 1 | 148 | %87,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,5 |
| İnlice-Çınar Mah. | 1 | 223 | %81,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,8 |
| İnlice-Çükan Mah. | 1 | 251 | %82,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,7 |
| İnlice-Özbilgin Mah. | 1 | 223 | %101,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,8 |
| Şahkolu Köyü | 1 | 113 | %88,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,8 |
| Şahinbeyler Köyü | 1 | 157 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,5 |