Çelikhan · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiÇelikhan ilçesi
%61,8
Recep Tayyip Erdoğan birinci
9.008 geçerli oy · katılım %89,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Çelikhan ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %61,8 ile birinci; 9008 geçerli oy, katılım %89,7.
Çelikhan
Kayıtlı seçmen 10.320 · Oy kullanan 9.259 (katılım %89,7) · Geçerli 9.008 · Geçersiz 251
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 5.564 | %61,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 3.328 | %36,9 |
| Sinan Oğan | 102 | %1,1 |
| Muharrem İnce | 14 | %0,2 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Aksu Köyü | 1 | 210 | %95,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,5 |
| Altıntaş Köyü | 1 | 25 | %112,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,9 |
| Askerhan Köyü | 1 | 125 | %88,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,4 |
| Bahçeli Evler Mah. | 2 | 600 | %88,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,6 |
| Başpınar Mah. | 2 | 445 | %91,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,1 |
| Bozgedik Köyü | 1 | 63 | %98,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,6 |
| Cami Mah. | 2 | 545 | %86,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,7 |
| Cumhuriyet Mah. | 2 | 405 | %85,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,4 |
| Fatih Köyü | 1 | 63 | %107,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,6 |
| Fatih Mah. | 2 | 537 | %88,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,9 |
| Gölbağı Köyü | 2 | 161 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,4 |
| Kalecik Köyü | 1 | 76 | %101,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,1 |
| Karagöl Köyü | 1 | 52 | %101,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,6 |
| Karaçayır Köyü | 1 | 12 | %125,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,3 |
| Korucak Köyü | 1 | 187 | %97,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %99,5 |
| Köseuşağı Köyü | 1 | 118 | %84,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,7 |
| Mahmut Nedim Ökmen Mah. | 4 | 1.414 | %82,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,0 |
| Merkez Mah. | 1 | 194 | %90,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,8 |
| Mutlu Köyü | 1 | 66 | %95,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,5 |
| Pınarbaşı-Aktaş Mah. | 1 | 121 | %95,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %83,0 |
| Pınarbaşı-Balıkburun Mah. | 1 | 170 | %107,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %82,7 |
| Pınarbaşı-Cami Mah. | 2 | 670 | %87,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,2 |
| Pınarbaşı-Hacılar Mah. | 2 | 668 | %92,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,2 |
| Pınarbaşı-Kaya Mah. | 1 | 352 | %88,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,4 |
| Pınarbaşı-Kurudere Mah. | 1 | 248 | %95,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,9 |
| Pınarbaşı-Çamlıyayla Mah. | 1 | 23 | %117,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,2 |
| Pınarbaşı-İnönü Mah. | 1 | 61 | %104,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,7 |
| Recep Köyü | 2 | 167 | %97,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,8 |
| Yağızatlı Köyü | 1 | 75 | %101,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,6 |
| Yeşilova Köyü | 1 | 91 | %106,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,8 |
| Yeşiltepe Köyü | 1 | 268 | %95,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,1 |
| Yeşilyayla Köyü | 1 | 72 | %80,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,2 |
| Yunus Emre Mah. | 3 | 976 | %84,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,0 |
| Zafer Mah. | 2 | 733 | %88,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,2 |
| Çampınar Köyü | 1 | 42 | %95,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,0 |
| İncirli Köyü | 1 | 67 | %103,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,7 |
| Şerefhan Köyü | 2 | 218 | %99,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,8 |