Tufanbeyli · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiTufanbeyli ilçesi
%62,5
Recep Tayyip Erdoğan birinci
10.872 geçerli oy · katılım %87,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Tufanbeyli ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %62,5 ile birinci; 10.872 geçerli oy, katılım %87,2.
Tufanbeyli
Kayıtlı seçmen 12.827 · Oy kullanan 11.179 (katılım %87,2) · Geçerli 10.872 · Geçersiz 307
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 6.793 | %62,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 3.528 | %32,5 |
| Sinan Oğan | 492 | %4,5 |
| Muharrem İnce | 59 | %0,5 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akpınar Mah. | 1 | 219 | %74,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,1 |
| Akçal Mah. | 1 | 49 | %91,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,9 |
| Ayvat Mah. | 2 | 177 | %93,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,1 |
| Bolatpınarı Mah. | 1 | 170 | %88,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,7 |
| Bozgüney Mah. | 3 | 812 | %90,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,0 |
| Cumhuriyet Mah. | 5 | 1.840 | %86,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,5 |
| Damlalı Mah. | 1 | 263 | %85,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,2 |
| Demiroluk Mah. | 1 | 277 | %86,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,2 |
| Doğanbeyli Mah. | 3 | 595 | %85,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,1 |
| Doğanlı Mah. | 2 | 538 | %90,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,5 |
| Elemanlı Mah. | 2 | 213 | %96,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,3 |
| Evci Mah. | 1 | 149 | %88,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,1 |
| Fatmakuyu Mah. | 1 | 51 | %80,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %82,5 |
| Güzelim Mah. | 1 | 130 | %83,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,9 |
| Hanyeri Mah. | 1 | 64 | %93,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,7 |
| Karsavran Mah. | 1 | 350 | %91,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,6 |
| Kayapınar Mah. | 1 | 77 | %79,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,2 |
| Kayarcık Mah. | 3 | 624 | %84,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,7 |
| Koccağız Mah. | 1 | 36 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,3 |
| Kirazlıyurt Mah. | 1 | 376 | %83,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,0 |
| Ortaköy Mah. | 1 | 309 | %81,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,0 |
| Pekmezli Mah. | 3 | 655 | %84,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,3 |
| Pınarlar Mah. | 1 | 163 | %89,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,3 |
| Taşpınar Mah. | 1 | 48 | %100,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,9 |
| Tozlu Mah. | 1 | 100 | %91,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,7 |
| Yamanlı Mah. | 2 | 453 | %88,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,9 |
| Yenicami Mah. | 3 | 805 | %91,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,9 |
| Yeşilova Mah. | 1 | 186 | %89,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,5 |
| Çatalçam Mah. | 3 | 1.041 | %85,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,5 |
| Çukurkışla Mah. | 2 | 110 | %91,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %49,5 |
| İstiklal Mah. | 5 | 1.588 | %85,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,4 |
| İğdebel Mah. | 1 | 94 | %71,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,2 |
| Şar Mah. | 2 | 265 | %88,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,4 |