Karataş · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiKarataş ilçesi
%61,9
Kemal Kılıçdaroğlu birinci
15.097 geçerli oy · katılım %89,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Karataş ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Kemal Kılıçdaroğlu %61,9 ile birinci; 15.097 geçerli oy, katılım %89,9.
Karataş
Kayıtlı seçmen 17.032 · Oy kullanan 15.305 (katılım %89,9) · Geçerli 15.097 · Geçersiz 208
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 9.340 | %61,9 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 5.350 | %35,4 |
| Sinan Oğan | 374 | %2,5 |
| Muharrem İnce | 33 | %0,2 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Adalı Mah. | 2 | 484 | %91,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,7 |
| Ataköy Mah. | 1 | 251 | %93,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,2 |
| Bahçe Mah. | 4 | 1.514 | %92,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,7 |
| Bebeli Mah. | 1 | 251 | %90,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,1 |
| Damlapınar Mah. | 1 | 182 | %96,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,7 |
| Develiören Mah. | 1 | 16 | %137,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,6 |
| Dolaplı Mah. | 1 | 49 | %102,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,0 |
| Gölkaya Mah. | 1 | 126 | %96,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,8 |
| Hacıhasan Mah. | 1 | 118 | %89,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,0 |
| Hasırağacı Mah. | 1 | 173 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,9 |
| Helvacı Mah. | 1 | 227 | %93,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,1 |
| Kapı Mah. | 1 | 198 | %82,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,9 |
| Karagöçer Mah. | 2 | 495 | %89,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,1 |
| Karataş Mah. | 1 | 195 | %90,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,1 |
| Karşıyaka Mah. | 5 | 1.525 | %90,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,0 |
| Kemaliye Mah. | 8 | 2.946 | %90,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,5 |
| Kesik Mah. | 1 | 235 | %92,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,5 |
| Kırhasan Mah. | 1 | 60 | %96,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,8 |
| Kızıltahta Mah. | 1 | 169 | %88,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,8 |
| Kiremitli Mah. | 1 | 84 | %94,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,1 |
| Meletmez Mah. | 1 | 68 | %82,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,2 |
| Orta Mah. | 2 | 470 | %93,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,1 |
| Oymaklı Mah. | 1 | 162 | %84,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,4 |
| Sarımsak Mah. | 1 | 16 | %112,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %44,4 |
| Sirkenli Mah. | 2 | 415 | %93,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,2 |
| Tabaklar Mah. | 2 | 464 | %93,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,3 |
| Tabur Mah. | 1 | 98 | %88,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,7 |
| Terliksiz Mah. | 1 | 80 | %96,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,4 |
| Topraklı Mah. | 1 | 81 | %91,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,7 |
| Tuzkuyusu Mah. | 1 | 181 | %90,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,3 |
| Tuzla Mah. | 4 | 1.311 | %89,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,6 |
| Yassıveren Mah. | 1 | 74 | %97,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,5 |
| Yemişli Mah. | 2 | 405 | %94,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,3 |
| Yeni Mah. | 7 | 2.386 | %80,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,6 |
| Yenimurat Mah. | 1 | 75 | %88,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,6 |
| Yüzbaşı Mah. | 1 | 150 | %99,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,8 |
| Çakırören Mah. | 1 | 229 | %94,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,3 |
| Çavuşlu Mah. | 1 | 178 | %94,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,7 |
| Çağşırlı Mah. | 1 | 167 | %89,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %48,3 |
| Çukurkamış Mah. | 1 | 143 | %91,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,4 |
| Çimeli Mah. | 1 | 182 | %92,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,2 |
| İnneplihüyüğü Mah. | 1 | 123 | %96,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,8 |
| İsahacılı Mah. | 1 | 276 | %88,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,0 |