Feke · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiFeke ilçesi
%64,5
Recep Tayyip Erdoğan birinci
10.661 geçerli oy · katılım %86,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Feke ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %64,5 ile birinci; 10.661 geçerli oy, katılım %86,3.
Feke
Kayıtlı seçmen 12.788 · Oy kullanan 11.035 (katılım %86,3) · Geçerli 10.661 · Geçersiz 374
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 6.878 | %64,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 3.092 | %29,0 |
| Sinan Oğan | 588 | %5,5 |
| Muharrem İnce | 103 | %1,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akkaya Mah. | 1 | 283 | %87,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,5 |
| Akoluk Mah. | 1 | 247 | %86,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,1 |
| Bahçecik Mah. | 1 | 257 | %81,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,4 |
| Bağdatlı Mah. | 1 | 96 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,7 |
| Belenköy Mah. | 1 | 290 | %90,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,8 |
| Değirmenciuşağı Mah. | 1 | 83 | %91,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,2 |
| Gaffaruşağı Mah. | 1 | 116 | %87,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,5 |
| Gedikli Mah. | 2 | 460 | %85,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,3 |
| Göbelli Mah. | 1 | 177 | %91,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %47,7 |
| Gökçeli Mah. | 1 | 34 | %88,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,3 |
| Gürümze Mah. | 2 | 514 | %86,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,6 |
| Güzpınarı Mah. | 1 | 372 | %83,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,0 |
| Hıdıruşağı Mah. | 1 | 145 | %89,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,2 |
| Kaleyüzü Mah. | 1 | 265 | %84,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,5 |
| Karacaoğlan Mah. | 2 | 704 | %85,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,0 |
| Karacauşağı Mah. | 1 | 79 | %96,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,0 |
| Kayadibi Mah. | 1 | 109 | %91,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,0 |
| Kazancı Mah. | 1 | 178 | %89,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,0 |
| Kaşaltı Mah. | 1 | 86 | %93,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,5 |
| Keklikçi Mah. | 1 | 382 | %87,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,5 |
| Kırıkuşağı Mah. | 1 | 339 | %85,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,8 |
| Kısacıklı Mah. | 1 | 209 | %83,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,1 |
| Kızılyer Mah. | 1 | 212 | %87,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,4 |
| Konakkuran Mah. | 3 | 287 | %86,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,7 |
| Kovukçınar Mah. | 1 | 218 | %87,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,8 |
| Koçyazı Mah. | 1 | 123 | %80,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,4 |
| Mansurlu Mah. | 1 | 309 | %83,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,5 |
| Musalar Mah. | 1 | 228 | %74,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,2 |
| Olucak Mah. | 1 | 153 | %92,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,3 |
| Ormancık Mah. | 1 | 363 | %85,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,3 |
| Ortaköy Mah. | 1 | 123 | %87,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,3 |
| Oruçlu Mah. | 2 | 459 | %78,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,2 |
| Paşalı Mah. | 3 | 780 | %89,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,2 |
| Sülemişli Mah. | 1 | 264 | %90,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,7 |
| Süphandere Mah. | 1 | 353 | %87,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,8 |
| Tenkerli Mah. | 1 | 187 | %86,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,3 |
| Tokmanaklı Mah. | 1 | 271 | %89,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,0 |
| Tortulu Mah. | 1 | 150 | %81,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,2 |
| Uğurlubağ Mah. | 1 | 92 | %97,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,0 |
| Yaylapınar Mah. | 1 | 134 | %82,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,3 |
| Yerebakan Mah. | 1 | 145 | %91,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,9 |
| Yeşil Düşmüş Mah. | 1 | 204 | %87,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,1 |
| Yeşilvadi Mah. | 1 | 95 | %95,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,8 |
| Çandırlar Mah. | 1 | 284 | %83,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,5 |
| Çondu Mah. | 1 | 129 | %80,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,4 |
| İncirci Mah. | 2 | 395 | %86,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,2 |
| İslam Mah. | 4 | 1.101 | %87,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,7 |
| Şahmuratlı Mah. | 1 | 304 | %77,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,2 |