Kozlu · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıKozlu ilçesi
%54,0
Recep Tayyip Erdoğan birinci
30.657 geçerli oy · katılım %85,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kozlu ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %54,0 ile birinci; 30.657 geçerli oy, katılım %85,6.
Kozlu
Kayıtlı seçmen 36.400 · Oy kullanan 31.145 (katılım %85,6) · Geçerli 30.657 · Geçersiz 488
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 16.554 | %54,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 14.103 | %46,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| 19 Mayıs Mah. | 9 | 2.988 | %82,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,7 |
| Akşeyh Köyü | 1 | 165 | %87,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,7 |
| Aşağıçayır Köyü | 1 | 133 | %89,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,9 |
| Balçıklı Köyü | 1 | 128 | %80,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,9 |
| Bozca Köyü | 1 | 179 | %70,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,5 |
| Dağköy | 1 | 235 | %89,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,2 |
| Dereköy | 1 | 119 | %88,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,8 |
| Ebegümeci Köyü | 2 | 253 | %77,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,1 |
| Enseköy | 1 | 223 | %80,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,0 |
| Esenköy Mah. | 5 | 1.334 | %88,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,4 |
| Fatih Mah. | 18 | 6.628 | %86,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,0 |
| Futa Köyü | 1 | 131 | %90,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,4 |
| Gücek Köyü | 1 | 388 | %87,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,6 |
| Güney Mah. | 17 | 5.832 | %87,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,4 |
| Kargalar Köyü | 1 | 361 | %86,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,0 |
| Kılıç Mah. | 4 | 1.430 | %82,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,3 |
| Kızılcakese Köyü | 1 | 345 | %95,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,5 |
| Kozluköy | 1 | 198 | %82,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,4 |
| Köserecik Köyü | 1 | 158 | %82,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,4 |
| Merkez Mah. | 27 | 9.707 | %85,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,6 |
| Sakaköy | 1 | 326 | %88,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,0 |
| Seyfetler Köyü | 1 | 201 | %91,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,1 |
| Sivriler Köyü | 3 | 456 | %79,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,8 |
| Taşbaca Mah. | 4 | 1.244 | %83,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,5 |
| Uzungüney Köyü | 2 | 637 | %90,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,2 |
| Yahma Mah. | 2 | 409 | %86,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,7 |
| Çamköy | 1 | 288 | %76,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,1 |
| Çardaş Köyü | 2 | 300 | %83,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,5 |
| Çırgan Köyü | 1 | 175 | %75,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,4 |
| Örencik Köyü | 1 | 266 | %91,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,1 |
| Üçköy | 1 | 153 | %86,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,7 |
| İhsaniye Mah. | 3 | 1.010 | %82,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,3 |