Ereğli · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıEreğli ilçesi
%54,9
Recep Tayyip Erdoğan birinci
116.084 geçerli oy · katılım %87,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Ereğli ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %54,9 ile birinci; 116.084 geçerli oy, katılım %87,7.
Ereğli
Kayıtlı seçmen 134.834 · Oy kullanan 118.239 (katılım %87,7) · Geçerli 116.084 · Geçersiz 2.155
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 63.686 | %54,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 52.398 | %45,1 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Abdiköy | 2 | 501 | %86,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,4 |
| Akarca Mah. | 12 | 4.034 | %87,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,3 |
| Akkaya Köyü | 1 | 112 | %85,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,7 |
| Akköy | 1 | 264 | %89,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,3 |
| Alacabük Köyü | 1 | 219 | %78,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,3 |
| Alaplısofular Köyü | 1 | 258 | %89,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,6 |
| Artıklar Köyü | 1 | 206 | %89,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,2 |
| Asarlı Köyü | 1 | 216 | %84,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,7 |
| Aydın Köyü | 1 | 257 | %83,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,6 |
| Aydınlar Köyü | 3 | 763 | %90,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,4 |
| Aşağıhocalar Köyü | 1 | 94 | %81,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,3 |
| Aşağıkayalıdere Köyü | 1 | 114 | %86,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,2 |
| Bakırlık Köyü | 1 | 313 | %83,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,1 |
| Balı Mah. | 3 | 804 | %91,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,3 |
| Ballıca Köyü | 1 | 299 | %88,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,7 |
| Bayat Köyü | 2 | 772 | %87,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,5 |
| Bağlık Mah. | 41 | 15.232 | %88,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,0 |
| Başören Köyü | 1 | 298 | %86,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,9 |
| Başörendoğancılar Köyü | 1 | 250 | %87,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,9 |
| Belen Mah. | 2 | 722 | %90,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,9 |
| Belenyeni Mah. | 3 | 1.085 | %85,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,5 |
| Bölücek Mah. | 2 | 754 | %87,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,1 |
| Cemaller Köyü | 2 | 393 | %90,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,2 |
| Danişmentli Köyü | 2 | 618 | %82,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,3 |
| Davutlar Köyü | 1 | 252 | %81,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,4 |
| Dağlar Mah. | 1 | 281 | %90,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,6 |
| Dağlıca Köyü | 3 | 920 | %84,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,9 |
| Dedeler Köyü | 2 | 539 | %88,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,6 |
| Düzpelit Köyü | 1 | 144 | %90,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,6 |
| Elma Tepe Mah. | 10 | 3.476 | %86,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,6 |
| Elmacı Köyü | 1 | 382 | %89,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,7 |
| Emirali Köyü | 1 | 318 | %89,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,8 |
| Esenköy | 1 | 172 | %86,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,7 |
| Esenler Köyü | 1 | 253 | %87,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,6 |
| Fındıklı Köyü | 2 | 619 | %84,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,2 |
| Gebeköy | 1 | 280 | %87,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,3 |
| Göktepe Mah. | 3 | 643 | %92,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,5 |
| Güldere Mah. | 2 | 618 | %88,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,0 |
| Güllük Köyü | 1 | 200 | %81,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,0 |
| Gülüç-Bekyeri Mah. | 5 | 1.826 | %88,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,5 |
| Gülüç-Merkez Mah. | 6 | 2.039 | %88,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,7 |
| Gülüç-Çengel Mah. | 3 | 984 | %87,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,1 |
| Gülüç-Örencik Mah. | 3 | 881 | %89,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,6 |
| Güneşli Köyü | 1 | 251 | %80,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,1 |
| Güzelyurt Köyü | 1 | 222 | %93,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,5 |
| Hacıosmanlar Köyü | 1 | 92 | %88,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,8 |
| Hacıuslu Köyü | 1 | 170 | %80,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,9 |
| Halaşlı Köyü | 1 | 273 | %86,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,7 |
| Hamzafakılı Mah. | 4 | 873 | %83,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,3 |
| Hasankahyalar Köyü | 1 | 313 | %83,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,6 |
| Hasbeyler Köyü | 1 | 157 | %84,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,1 |
| Işıklı Köyü | 2 | 377 | %91,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,1 |
| Kandilli-Armutçuk Mah. | 1 | 316 | %90,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,4 |
| Kandilli-Geyikbeli Mah. | 2 | 431 | %82,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,5 |
| Kandilli-Gökçeler Mah. | 2 | 554 | %92,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,0 |
| Kandilli-Yeni Mah. | 2 | 401 | %90,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,7 |
| Kandilli-Şehitlik Mah. | 2 | 468 | %86,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,3 |
| Karakavuz Köyü | 1 | 375 | %93,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,1 |
| Kavaklık Mah. | 11 | 3.902 | %85,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,3 |
| Kaymaklar Köyü | 2 | 498 | %91,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,5 |
| Kepez Mah. | 41 | 14.295 | %88,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,1 |
| Kestaneci Mah. | 4 | 1.177 | %91,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,1 |
| Ketenciler Köyü | 2 | 665 | %91,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,4 |
| Keşkek Köyü | 3 | 469 | %94,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,4 |
| Kırmacı Mah. | 7 | 2.299 | %89,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,8 |
| Kıyıcak Mah. | 2 | 454 | %85,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,0 |
| Kızılca Köyü | 2 | 442 | %92,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,1 |
| Kızılcapınar Köyü | 2 | 697 | %85,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,0 |
| Kışla Mah. | 5 | 1.738 | %84,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,7 |
| Kocaali Mah. | 2 | 549 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,8 |
| Korubaşı Mah. | 3 | 1.099 | %91,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,2 |
| Kurtlar Köyü | 2 | 431 | %88,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,9 |
| Köseler Mah. | 2 | 601 | %88,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,7 |
| Külah Köyü | 1 | 287 | %87,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,1 |
| Kirencik Köyü | 1 | 153 | %89,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,9 |
| Kirmanlı Mah. | 5 | 1.525 | %87,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,5 |
| Murtaza Mah. | 10 | 3.121 | %87,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,5 |
| Müftü Mah. | 14 | 5.188 | %86,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,5 |
| Orhanlar Mah. | 9 | 2.945 | %87,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,8 |
| Ormanlı Köyü | 1 | 321 | %83,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,2 |
| Ormanlı-Merkez Mah. | 1 | 375 | %86,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,8 |
| Ormanlı-Sarıkaya Mah. | 2 | 690 | %86,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,4 |
| Ormanlı-Seyit Ahmetli Mah. | 1 | 127 | %96,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,2 |
| Ormanlı-Sinitli Mah. | 2 | 483 | %87,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,2 |
| Ortacı Köyü | 3 | 876 | %86,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,0 |
| Ortaköy | 1 | 159 | %83,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,8 |
| Osmanlar Köyü | 1 | 272 | %88,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,0 |
| Ovaköy | 1 | 273 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,5 |
| Pembeciler Köyü | 1 | 308 | %88,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,0 |
| Pınarcık Köyü | 2 | 688 | %90,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,1 |
| Ramazanlı Köyü | 1 | 215 | %88,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,9 |
| Rüşanlar Köyü | 1 | 189 | %86,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,0 |
| Sakallar Köyü | 1 | 129 | %85,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,7 |
| Saltuklu Köyü | 1 | 109 | %89,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,8 |
| Sarıkaya Köyü | 3 | 677 | %84,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,5 |
| Sarıkokmaz Mah. | 24 | 8.399 | %87,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,0 |
| Serintepe Köyü | 1 | 103 | %91,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,1 |
| Sofular Köyü | 1 | 361 | %83,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,3 |
| Soğanlıyürük Köyü | 3 | 991 | %91,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,3 |
| Sücüllü Köyü | 1 | 380 | %88,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,6 |
| Süleymanbeyler Köyü | 3 | 1.063 | %87,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,5 |
| Süleymanlar Mah. | 15 | 5.662 | %88,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,5 |
| Sütlüce Köyü | 1 | 177 | %88,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,1 |
| Tepeören Köyü | 1 | 127 | %91,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,5 |
| Terziköy | 1 | 400 | %86,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,7 |
| Topallı Köyü | 1 | 211 | %89,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,9 |
| Topçalı Mah. | 2 | 413 | %91,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,8 |
| Toyfanlı Köyü | 2 | 437 | %88,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,9 |
| Uludağ Köyü | 1 | 114 | %105,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,8 |
| Uzunmehmet Mah. | 14 | 5.096 | %88,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,7 |
| Uzunçayır Mah. | 3 | 763 | %84,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,2 |
| Vakıf Köyü | 1 | 135 | %93,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,3 |
| Velidağ Köyü | 1 | 88 | %93,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,1 |
| Yalnızçam Köyü | 1 | 386 | %83,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,7 |
| Yaraşlıyürük Köyü | 2 | 554 | %89,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,7 |
| Yazıcılar Köyü | 3 | 898 | %89,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,6 |
| Yazıören Köyü | 1 | 177 | %80,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,9 |
| Yenidoğancılar Köyü | 1 | 211 | %75,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,9 |
| Yeniköy | 1 | 171 | %90,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,4 |
| Yeşilköy | 1 | 330 | %89,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,9 |
| Yukarıhocalar Köyü | 1 | 174 | %80,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,0 |
| Yunuslu Köyü | 3 | 951 | %86,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,2 |
| Zindancılar Köyü | 1 | 227 | %88,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,4 |
| Çamlıbel Köyü | 1 | 236 | %92,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,7 |
| Çayırlı Köyü | 1 | 363 | %85,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,8 |
| Çaylıoğlu Köyü | 2 | 361 | %87,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,4 |
| Çevlik Köyü | 1 | 120 | %94,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,6 |
| Çömlekçi Köyü | 1 | 163 | %83,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,2 |
| Çiğdemli Köyü | 2 | 715 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,5 |
| Ömerli Mah. | 6 | 1.978 | %90,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,9 |
| Ören Mah. | 7 | 2.411 | %84,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,3 |
| Öğberler Köyü | 1 | 372 | %77,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,5 |
| Üveyikli Köyü | 3 | 632 | %87,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,7 |
| Üçköy | 1 | 247 | %89,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,3 |
| İmranlar Köyü | 1 | 350 | %88,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,1 |
| İskenderli Köyü | 1 | 159 | %92,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,6 |
| Şamlar Köyü | 2 | 624 | %86,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,3 |