Alaplı · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıAlaplı ilçesi
%65,1
Recep Tayyip Erdoğan birinci
28.765 geçerli oy · katılım %88,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Alaplı ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %65,1 ile birinci; 28.765 geçerli oy, katılım %88,5.
Alaplı
Kayıtlı seçmen 33.109 · Oy kullanan 29.311 (katılım %88,5) · Geçerli 28.765 · Geçersiz 546
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 18.733 | %65,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 10.032 | %34,9 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Ahatlı Köyü | 1 | 165 | %90,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,7 |
| Ahiler Köyü | 1 | 227 | %91,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,2 |
| Alaplıbölücek Köyü | 1 | 277 | %92,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,1 |
| Alaplıkocaali Köyü | 1 | 242 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,6 |
| Alaplıortacı Köyü | 1 | 379 | %92,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,7 |
| Alaplıömerli Köyü | 1 | 251 | %92,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,2 |
| Alioğlu Köyü | 2 | 451 | %86,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,7 |
| Aydınyayla Köyü | 2 | 543 | %86,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,7 |
| Aşağıdağköy | 3 | 858 | %86,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,4 |
| Aşağıdoğancılar Köyü | 2 | 372 | %94,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,0 |
| Aşağıtekke Köyü | 1 | 168 | %94,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,1 |
| Bektaşlı Köyü | 1 | 327 | %86,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,2 |
| Belen Köyü | 1 | 309 | %89,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,1 |
| Büyüktekke Köyü | 1 | 160 | %92,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,9 |
| Canbazlı Köyü | 2 | 489 | %89,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,1 |
| Demirciler Köyü | 1 | 222 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,0 |
| Doğancılar Köyü | 1 | 85 | %81,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,8 |
| Durhanlı Köyü | 1 | 144 | %88,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,3 |
| Fındıklı Köyü | 1 | 289 | %85,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,2 |
| Gökhasan Köyü | 1 | 150 | %94,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,7 |
| Gümeli-Erenköy Mah. | 2 | 424 | %88,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,0 |
| Gümeli-Fındıklı Ağılı Mah. | 2 | 344 | %89,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,8 |
| Gümeli-Kale Mah. | 1 | 287 | %88,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,2 |
| Gümeli-Merkez Mah. | 2 | 554 | %89,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,3 |
| Gürpınar Köyü | 2 | 483 | %91,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,2 |
| Hacıhasan Köyü | 1 | 398 | %91,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,4 |
| Hallı Köyü | 1 | 339 | %93,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,9 |
| Hasanlı Köyü | 1 | 238 | %92,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,0 |
| Hüseyinli Köyü | 1 | 88 | %81,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,9 |
| Kabalar Köyü | 2 | 395 | %90,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,3 |
| Karşıyaka Mah. | 5 | 1.841 | %87,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,3 |
| Kasımlı Köyü | 2 | 582 | %86,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,3 |
| Kılçak Köyü | 3 | 1.085 | %85,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,4 |
| Kıran Köyü | 1 | 185 | %90,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,5 |
| Kocaman Köyü | 1 | 70 | %85,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,0 |
| Kürkükler Köyü | 1 | 265 | %88,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,0 |
| Küçükkaymaz Köyü | 1 | 293 | %87,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,5 |
| Küçüktekke Köyü | 1 | 182 | %90,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,3 |
| Merkez Mah. | 8 | 3.016 | %86,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,8 |
| Mollabey Köyü | 2 | 450 | %88,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,7 |
| Musabeyli Köyü | 1 | 221 | %87,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,1 |
| Okçular Köyü | 1 | 230 | %87,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,7 |
| Onurlu Köyü | 1 | 191 | %93,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,5 |
| Osmanlı Köyü | 1 | 189 | %92,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,2 |
| Sabırlı Köyü | 2 | 384 | %93,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,6 |
| Sarıkadı Köyü | 1 | 262 | %87,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,1 |
| Sofullu Köyü | 1 | 159 | %91,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,0 |
| Tepeköy Mah. | 7 | 2.557 | %87,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,3 |
| Yedigelli Köyü | 2 | 464 | %90,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,7 |
| Yeni Siteler Mah. | 21 | 7.005 | %87,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,2 |
| Yenidoğanlar Köyü | 1 | 245 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,2 |
| Yeniköy | 1 | 176 | %89,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,4 |
| Yenimahalle Mah. | 2 | 540 | %87,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,3 |
| Yeşilyurt Köyü | 1 | 259 | %93,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,6 |
| Çamcılar Köyü | 2 | 416 | %93,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,3 |
| Çamlıbel Köyü | 1 | 332 | %91,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,6 |
| Çatak Köyü | 2 | 712 | %89,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,9 |
| Çayköy | 1 | 235 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,8 |
| Çengelli Köyü | 1 | 104 | %87,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,6 |
| Çiçekli Köyü | 2 | 187 | %91,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,4 |
| İsafakılı Köyü | 2 | 614 | %89,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,2 |