Yozgat Merkez · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıYozgat Merkez ilçesi
%73,8
Recep Tayyip Erdoğan birinci
62.961 geçerli oy · katılım %88,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Yozgat Merkez ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %73,8 ile birinci; 62.961 geçerli oy, katılım %88,1.
Yozgat Merkez
Kayıtlı seçmen 72.636 · Oy kullanan 63.967 (katılım %88,1) · Geçerli 62.961 · Geçersiz 1.006
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 46.474 | %73,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 16.487 | %26,2 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Agahefendi Mah. | 2 | 586 | %88,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,3 |
| Aktaş Köyü | 1 | 42 | %97,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,2 |
| Akyamaç Köyü | 1 | 110 | %96,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,5 |
| Alemdar Köyü | 1 | 56 | %101,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,7 |
| Aydoğan Köyü | 1 | 92 | %89,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,8 |
| Azizli Köyü | 1 | 38 | %110,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,9 |
| Azizlibağları Mah. | 1 | 84 | %96,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,4 |
| Aşağı Çatak Mah. | 3 | 792 | %87,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,5 |
| Aşağınohutlu Mah. | 12 | 4.529 | %86,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,9 |
| Bacılı Köyü | 1 | 74 | %89,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,6 |
| Bahçecik Köyü | 1 | 61 | %93,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,3 |
| Bahçeşehir Mah. | 12 | 3.989 | %85,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,9 |
| Baltasarılar Köyü | 1 | 147 | %89,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,0 |
| Battal Köyü | 1 | 78 | %92,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,7 |
| Bayatören Köyü | 1 | 65 | %95,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,1 |
| Başıbüyüklü Köyü | 1 | 137 | %94,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,2 |
| Başınayayla Köyü | 1 | 224 | %92,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,8 |
| Beyvelioğlu Köyü | 1 | 89 | %93,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,3 |
| Bozlar Köyü | 1 | 86 | %98,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,9 |
| Buzağcıoğlu Köyü | 1 | 106 | %95,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,0 |
| Büyükmahal Köyü | 1 | 176 | %97,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,7 |
| Büyüknefes Köyü | 1 | 166 | %89,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,9 |
| Büyükincirli Köyü | 1 | 108 | %98,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,4 |
| Bilal Şahin Mah. | 15 | 5.353 | %88,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,8 |
| Bişek Köyü | 1 | 228 | %100,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,5 |
| Cihanpaşa Köyü | 1 | 173 | %91,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,8 |
| Dambasan Köyü | 1 | 137 | %83,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,6 |
| Darıcı Köyü | 1 | 155 | %96,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,4 |
| Dayılı Köyü | 1 | 213 | %93,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,3 |
| Dağyenicesi Köyü | 1 | 66 | %104,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,2 |
| Delihasanlı Köyü | 1 | 24 | %108,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,6 |
| Derbent Köyü | 2 | 293 | %97,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,6 |
| Dereboymul Köyü | 1 | 48 | %97,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,7 |
| Derekışla Köyü | 1 | 11 | %127,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,4 |
| Deremahal Köyü | 1 | 50 | %94,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,5 |
| Deremumlu Köyü | 1 | 27 | %118,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,1 |
| Develik Mah. | 1 | 174 | %87,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,8 |
| Divanlı Mah. | 1 | 354 | %95,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,6 |
| Erdoğan Akdağ Mah. | 12 | 4.220 | %86,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,7 |
| Erkekli Köyü | 1 | 135 | %88,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,5 |
| Esenli Köyü | 2 | 578 | %90,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,3 |
| Eskipazar Mah. | 6 | 2.014 | %85,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,9 |
| Evci Köyü | 1 | 119 | %97,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,5 |
| Fakıbeyli Köyü | 1 | 128 | %89,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,2 |
| Fatih Mah. | 8 | 2.992 | %91,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,8 |
| Gevrek Köyü | 1 | 41 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,1 |
| Gökçekışla Köyü | 1 | 69 | %92,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,0 |
| Güdülelmahacılı Köyü | 1 | 132 | %93,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,1 |
| Güllük Köyü | 1 | 41 | %102,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,6 |
| Güllüoluk Köyü | 1 | 43 | %83,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,7 |
| Gülyayla Köyü | 1 | 226 | %94,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,8 |
| Güneşli Köyü | 1 | 128 | %92,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,9 |
| Hamzalı Köyü | 1 | 80 | %82,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,9 |
| Haydarbeyli Köyü | 1 | 119 | %95,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,2 |
| Kababel Köyü | 1 | 56 | %91,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %86,3 |
| Kaleköy | 1 | 88 | %93,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Karabıyık Köyü | 1 | 62 | %83,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,5 |
| Karacalar Köyü | 1 | 154 | %94,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,8 |
| Karalar Köyü | 1 | 101 | %92,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,8 |
| Karatepe Mah. | 8 | 2.736 | %86,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,3 |
| Kavurgalı Köyü | 1 | 152 | %90,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,9 |
| Kaşkışla Köyü | 1 | 67 | %100,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,0 |
| Kırıksoku Köyü | 1 | 39 | %94,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,1 |
| Kırım Köyü | 1 | 166 | %95,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,9 |
| Kızıltepe Köyü | 1 | 74 | %94,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,8 |
| Kışlaköy | 1 | 35 | %108,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,9 |
| Kolanlı Köyü | 1 | 80 | %101,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,3 |
| Koyunculu Köyü | 1 | 79 | %91,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,9 |
| Kuyumcu Köyü | 1 | 141 | %99,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,0 |
| Kuşçu Köyü | 1 | 201 | %85,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,1 |
| Körpeli Köyü | 1 | 47 | %97,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,4 |
| Köseoğlu Mah. | 11 | 3.666 | %87,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,1 |
| Köseyusuflu Köyü | 1 | 128 | %91,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,6 |
| Köçekkömü Köyü | 1 | 41 | %109,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %82,2 |
| Köçeklioğlu Köyü | 1 | 49 | %91,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,4 |
| Lökköy | 1 | 281 | %87,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,5 |
| Medrese Mah. | 5 | 1.900 | %85,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,0 |
| Mehmet Hulusi Efendi Mah. | 10 | 2.914 | %90,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,3 |
| Mezraa Köyü | 1 | 33 | %93,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,7 |
| Musabeyli Köyü | 1 | 179 | %95,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,5 |
| Musabeyliboğazı Köyü | 1 | 94 | %93,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,9 |
| Mutafoğlu Mah. | 3 | 959 | %85,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,1 |
| Osmanpaşa Köyü | 1 | 374 | %83,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,9 |
| Pembecik Köyü | 1 | 76 | %105,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,2 |
| Recepli Köyü | 1 | 204 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,4 |
| Salmanfakılı Köyü | 1 | 108 | %92,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,0 |
| Sarıfatma Köyü | 1 | 112 | %86,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,7 |
| Sarıhacılı Mah. | 1 | 128 | %89,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,5 |
| Sarımbey Köyü | 1 | 112 | %95,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,2 |
| Sarınınören Köyü | 1 | 122 | %91,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,4 |
| Sağlık Köyü | 1 | 108 | %82,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,0 |
| Söğütyayla Köyü | 1 | 56 | %87,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,9 |
| Tayfur Köyü | 1 | 71 | %97,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,2 |
| Tayip Köyü | 1 | 111 | %89,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,0 |
| Taşköprü Mah. | 4 | 1.519 | %85,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,3 |
| Tekke Mah. | 4 | 1.294 | %86,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,9 |
| Tekkeyenicesi Köyü | 1 | 113 | %96,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,3 |
| Topaç Köyü | 1 | 140 | %96,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,7 |
| Topçu Köyü | 1 | 161 | %91,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,7 |
| Tuzkaya Mah. | 3 | 965 | %84,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,8 |
| Türkmen Köyü | 1 | 190 | %94,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,9 |
| Türkmensarılar Köyü | 1 | 178 | %96,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,9 |
| Yassıhüyük Köyü | 1 | 102 | %96,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,3 |
| Yazpınarı Köyü | 1 | 167 | %97,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,8 |
| Yenicami Mah. | 8 | 2.755 | %86,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,2 |
| Yeşilova Köyü | 1 | 103 | %95,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,7 |
| Yudan Köyü | 1 | 65 | %93,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,8 |
| Yukarınohutlu Mah. | 7 | 2.408 | %86,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,8 |
| Yukarıçatak Mah. | 2 | 515 | %89,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,0 |
| Çadırardıç Köyü | 2 | 537 | %99,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,6 |
| Çalatlı Köyü | 1 | 215 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,4 |
| Çalılı Köyü | 1 | 98 | %95,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,4 |
| Çapanoğlu Mah. | 21 | 7.361 | %86,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,5 |
| Çatma Köyü | 1 | 68 | %92,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,3 |
| Çağlayan Köyü | 1 | 10 | %140,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Çorak Köyü | 1 | 36 | %100,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %82,9 |
| Örencik Köyü | 1 | 46 | %82,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,0 |
| Özlüce Köyü | 1 | 51 | %92,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,9 |
| İnceçayır Köyü | 1 | 166 | %91,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,2 |
| İstanbulluoğlu Mah. | 3 | 807 | %85,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,4 |
| İşleğen Köyü | 1 | 83 | %98,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,5 |
| Şeyh Ahmet Efendi Mah. | 1 | 312 | %84,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,2 |
| Şeyhosman Mah. | 16 | 5.861 | %87,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,6 |