Yerköy · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıYerköy ilçesi
%70,4
Recep Tayyip Erdoğan birinci
22.053 geçerli oy · katılım %84,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Yerköy ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %70,4 ile birinci; 22.053 geçerli oy, katılım %84,3.
Yerköy
Kayıtlı seçmen 26.548 · Oy kullanan 22.370 (katılım %84,3) · Geçerli 22.053 · Geçersiz 317
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 15.527 | %70,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 6.526 | %29,6 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| 100.Yıl Mah. | 6 | 2.184 | %81,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,1 |
| Akpınar Köyü | 1 | 67 | %88,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,5 |
| Altmış Evler Mah. | 3 | 890 | %86,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,6 |
| Ali Galip Gençoğlu Mah. | 1 | 182 | %94,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,3 |
| Arslanhacılı Köyü | 1 | 129 | %91,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,4 |
| Arifeoğlu Köyü | 1 | 127 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,3 |
| Ayanoğlu Mah. | 16 | 5.675 | %84,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,9 |
| Aydıngün Köyü | 1 | 172 | %86,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,1 |
| Aşağıelmahacılı Köyü | 1 | 112 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,7 |
| Aşağıeyerci Köyü | 1 | 85 | %87,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,5 |
| Bağlarbaşı Mah. | 2 | 497 | %82,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,8 |
| Belkavak Köyü | 1 | 92 | %91,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,2 |
| Beserek Köyü | 1 | 68 | %94,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,1 |
| Buruncuk Köyü | 1 | 110 | %84,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,9 |
| Bicikler Köyü | 1 | 52 | %98,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,0 |
| Cakcak Köyü | 1 | 40 | %72,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,4 |
| Delice Köyü | 1 | 95 | %89,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,7 |
| Derebağ Köyü | 1 | 129 | %83,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,0 |
| Derecik Köyü | 1 | 50 | %78,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,8 |
| Erzurum Mah. | 5 | 1.778 | %82,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,8 |
| Göçerli Köyü | 1 | 62 | %93,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,6 |
| Gültepe Mah. | 5 | 1.714 | %81,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,2 |
| Gündoğdu Köyü | 1 | 68 | %101,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,1 |
| Hacılı Köyü | 1 | 87 | %85,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,3 |
| Hacımusalı Köyü | 1 | 38 | %97,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,1 |
| Hacıosmanlı Köyü | 1 | 99 | %85,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,4 |
| Hacıuşağı Köyü | 1 | 53 | %86,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,8 |
| Hacıçeşmesi Köyü | 1 | 67 | %94,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,3 |
| Hargaşan Köyü | 1 | 79 | %86,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,6 |
| Hatip Köyü | 1 | 67 | %106,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,3 |
| Haşim Kılıç Mah. | 9 | 3.122 | %81,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,6 |
| Hüyük Mah. | 4 | 1.395 | %83,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,5 |
| Kahyaköy | 1 | 65 | %84,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,0 |
| Kale Mah. | 2 | 657 | %83,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,8 |
| Karaağaç Köyü | 1 | 56 | %87,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,5 |
| Karacaahmetli Köyü | 1 | 83 | %91,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,0 |
| Karacaosmanoğlu Köyü | 1 | 23 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,9 |
| Karacaşar Mah. | 2 | 689 | %84,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,2 |
| Karlı Köyü | 1 | 27 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,1 |
| Kayadibi Köyü | 1 | 159 | %86,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,4 |
| Kocaoğlu Köyü | 1 | 42 | %88,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,8 |
| Kumluca Köyü | 1 | 82 | %93,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,8 |
| Kömüşören Köyü | 1 | 70 | %74,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,2 |
| Kördeve Köyü | 1 | 102 | %85,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,2 |
| Köycü Köyü | 1 | 114 | %90,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,3 |
| Küçüknefes Köyü | 1 | 122 | %95,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,7 |
| Küçükçalıklı Köyü | 1 | 120 | %88,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,2 |
| Orhan Köyü | 1 | 47 | %95,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,8 |
| Poyraz Köyü | 1 | 29 | %86,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,5 |
| Salihli Köyü | 1 | 22 | %90,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,0 |
| Saray Köyü | 2 | 574 | %85,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,9 |
| Sarıyaprak Köyü | 1 | 229 | %87,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,9 |
| Sedir Köyü | 1 | 117 | %96,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Sekili Köyü | 2 | 430 | %81,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,2 |
| Selçuk Mah. | 3 | 779 | %81,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,6 |
| Susuz Köyü | 1 | 157 | %89,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,9 |
| Süleymanlı Köyü | 1 | 138 | %85,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,6 |
| Terzili Köyü | 1 | 170 | %91,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,5 |
| Topaç Köyü | 1 | 83 | %83,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,9 |
| Vefi Pandır Mah. | 2 | 597 | %83,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,4 |
| Yakuplu Köyü | 1 | 31 | %116,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,7 |
| Yerköy | 1 | 29 | %106,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,7 |
| Yukarıelmahacılı Köyü | 1 | 82 | %92,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,7 |
| Yukarıeyerci Köyü | 1 | 73 | %83,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,8 |
| Yukarıihsangazili Köyü | 1 | 56 | %85,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,5 |
| Zincir Köyü | 1 | 64 | %79,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,6 |
| Çakırhacılı Köyü | 1 | 234 | %88,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,1 |
| Çakırlar Köyü | 1 | 54 | %87,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,0 |
| Çalıklı Köyü | 1 | 118 | %86,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,0 |
| Çamdibi Köyü | 1 | 126 | %79,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,0 |
| Çamlıbel Köyü | 1 | 75 | %93,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,8 |
| Çayköy | 1 | 40 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,2 |
| İğdecik Köyü | 1 | 109 | %91,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,0 |
| Şentepe Mah. | 1 | 289 | %85,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,1 |