Kadışehri · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıKadışehri ilçesi
%86,9
Recep Tayyip Erdoğan birinci
6.467 geçerli oy · katılım %87,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kadışehri ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %86,9 ile birinci; 6467 geçerli oy, katılım %87,8.
Kadışehri
Kayıtlı seçmen 7.483 · Oy kullanan 6.572 (katılım %87,8) · Geçerli 6.467 · Geçersiz 105
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 5.618 | %86,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 849 | %13,1 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Aşağıkızılöz Köyü | 1 | 52 | %94,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,8 |
| Belören Köyü | 1 | 70 | %95,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,0 |
| Buzluk Köyü | 1 | 139 | %82,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,6 |
| Derbent Köyü | 1 | 50 | %86,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,6 |
| Dikmesöğüt Köyü | 1 | 178 | %100,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Elmalı Köyü | 1 | 130 | %93,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Elmalıçiftliği Köyü | 1 | 224 | %83,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,9 |
| Elmalıütüğü Köyü | 1 | 96 | %92,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,6 |
| Gümüşdiğin Mah. | 1 | 319 | %84,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,6 |
| Gümüşsu Köyü | 1 | 255 | %89,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,2 |
| Halıköy-Akçakale Mah. | 1 | 94 | %87,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,5 |
| Halıköy-Bahçeli Evler Mah. | 1 | 218 | %89,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,9 |
| Halıköy-Fatih Mah. | 1 | 276 | %83,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,9 |
| Halıköy-Yoncalık Mah. | 1 | 189 | %90,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,5 |
| Halıköy-Yukarıkızılöz Mah. | 1 | 19 | %84,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,9 |
| Hanözü Köyü | 1 | 201 | %94,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,9 |
| Kabalı Köyü | 1 | 367 | %93,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,3 |
| Kadıoğlu Mah. | 1 | 317 | %80,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,3 |
| Kemalli Köyü | 1 | 137 | %94,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,9 |
| Kıyılı Köyü | 1 | 100 | %98,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,9 |
| Lütfullah Kayalar Mah. | 2 | 422 | %87,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,5 |
| Ovacık Köyü | 1 | 138 | %88,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,5 |
| Seyhan Köyü | 1 | 128 | %94,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,1 |
| Vasfıbey Mah. | 1 | 299 | %92,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,8 |
| Yakacık Mah. | 1 | 187 | %87,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,2 |
| Yangı Mah. | 1 | 334 | %89,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,4 |
| Yanık Köyü | 1 | 67 | %89,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Yavıhasan Köyü | 2 | 449 | %82,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,1 |
| Yelten Köyü | 1 | 134 | %97,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,9 |
| Yeni Mah. | 2 | 387 | %82,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,4 |
| Çamsaray Köyü | 1 | 181 | %87,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,1 |
| Çaypınar Mah. | 3 | 814 | %81,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,5 |
| Örencik Köyü | 1 | 225 | %93,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %99,5 |
| Üçağaç Mah. | 1 | 287 | %88,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,8 |