Özalp · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıÖzalp ilçesi
%80,4
Kemal Kılıçdaroğlu birinci
22.919 geçerli oy · katılım %65,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Özalp ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Kemal Kılıçdaroğlu %80,4 ile birinci; 22.919 geçerli oy, katılım %65,3.
Özalp
Kayıtlı seçmen 35.862 · Oy kullanan 23.414 (katılım %65,3) · Geçerli 22.919 · Geçersiz 495
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 18.430 | %80,4 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 4.489 | %19,6 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Aksorguç Mah. | 3 | 909 | %51,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,5 |
| Altınboğa Mah. | 2 | 393 | %70,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,7 |
| Aşağıakçagül Mah. | 2 | 473 | %61,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,1 |
| Aşağıbalçıklı Mah. | 1 | 290 | %62,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,6 |
| Aşağıkoçkıran Mah. | 2 | 593 | %60,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,9 |
| Aşağımollahasan Mah. | 2 | 539 | %62,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,1 |
| Aşağıtulgalı Mah. | 4 | 1.155 | %60,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,9 |
| Aşağıyorganlı Mah. | 1 | 352 | %65,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,2 |
| Bağrıaçık Mah. | 3 | 622 | %52,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,6 |
| Bodurağaç Mah. | 1 | 222 | %56,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,9 |
| Boyaldı Mah. | 4 | 988 | %68,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,9 |
| Boğazkesen Mah. | 3 | 764 | %58,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,2 |
| Cumhuriyet Mah. | 5 | 1.361 | %66,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,3 |
| Damlacık Mah. | 1 | 328 | %64,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,4 |
| Dağdeviren Mah. | 2 | 543 | %51,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,3 |
| Dorutay Mah. | 2 | 728 | %50,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,7 |
| Dönerdere Mah. | 2 | 336 | %79,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,6 |
| Emek Mah. | 1 | 102 | %84,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,9 |
| Eski Emek Mah. | 2 | 508 | %65,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,3 |
| Eğribelen Mah. | 1 | 287 | %63,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,0 |
| Gözdeğmez Mah. | 1 | 285 | %68,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,3 |
| Gültepe Mah. | 2 | 552 | %68,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,3 |
| Günyüzlü Mah. | 2 | 445 | %61,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,4 |
| Hacıali Mah. | 2 | 552 | %62,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,2 |
| Hacıkışlak Mah. | 1 | 278 | %60,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,2 |
| Hazine Mah. | 2 | 416 | %54,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,8 |
| Kalecik Mah. | 1 | 268 | %89,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,2 |
| Kargalı Mah. | 2 | 737 | %70,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,4 |
| Karlıyamaç Mah. | 1 | 195 | %72,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,5 |
| Kaşıkara Mah. | 1 | 358 | %66,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,8 |
| Kırkçalı Mah. | 3 | 787 | %53,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,6 |
| Mahmudiye Mah. | 8 | 2.748 | %69,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,3 |
| Mehmetalan Mah. | 1 | 316 | %65,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %82,7 |
| Mollatopuz Mah. | 1 | 339 | %67,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,5 |
| Oymaklı Mah. | 2 | 621 | %88,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,7 |
| Sarıköy Mah. | 2 | 719 | %64,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,2 |
| Savatlı Mah. | 2 | 405 | %89,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,0 |
| Sağmalı Mah. | 7 | 2.206 | %67,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,1 |
| Seydibey Mah. | 3 | 867 | %71,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,3 |
| Sugeçer Mah. | 2 | 475 | %77,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,0 |
| Tepedam Mah. | 3 | 783 | %72,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,4 |
| Yarımkaya Mah. | 1 | 208 | %92,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,5 |
| Yavuzlar Mah. | 1 | 208 | %74,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,2 |
| Yukarıayazca Mah. | 2 | 350 | %68,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,6 |
| Yukarıbalçıklı Mah. | 2 | 469 | %61,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,7 |
| Yukarımollahasan Mah. | 2 | 480 | %69,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,8 |
| Yukarıtulgalı Mah. | 3 | 903 | %62,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,5 |
| Yukarıyorganlı Mah. | 1 | 123 | %54,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,4 |
| Yukarıçavdarlık Mah. | 1 | 296 | %58,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,9 |
| Yumruklu Mah. | 2 | 541 | %70,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,6 |
| Yünkuşak Mah. | 2 | 451 | %65,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,4 |
| Çamurlu Mah. | 2 | 563 | %65,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %83,5 |
| Çavuşlar Mah. | 1 | 207 | %58,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %86,7 |
| Çırakköy Mah. | 1 | 167 | %74,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,7 |
| Çubuklu Mah. | 4 | 1.395 | %61,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,2 |
| İstasyon Mah. | 7 | 2.612 | %62,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,0 |
| Şehittepe Mah. | 2 | 610 | %67,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,2 |
| Şemsettin Mah. | 2 | 434 | %59,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,2 |