Muradiye · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıMuradiye ilçesi
%64,5
Kemal Kılıçdaroğlu birinci
16.740 geçerli oy · katılım %62,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Muradiye ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Kemal Kılıçdaroğlu %64,5 ile birinci; 16.740 geçerli oy, katılım %62,2.
Muradiye
Kayıtlı seçmen 27.518 · Oy kullanan 17.110 (katılım %62,2) · Geçerli 16.740 · Geçersiz 370
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 10.796 | %64,5 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 5.944 | %35,5 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Adaklı Mah. | 1 | 133 | %47,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,2 |
| Akbulak Mah. | 1 | 234 | %62,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,3 |
| Akçaçay Mah. | 1 | 47 | %61,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,3 |
| Alkasnak Mah. | 2 | 733 | %62,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,5 |
| Açıkyol Mah. | 2 | 426 | %72,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,6 |
| Aşağıargıt Mah. | 2 | 394 | %59,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,7 |
| Babacan Mah. | 2 | 731 | %51,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,3 |
| Balaklı Mah. | 3 | 868 | %67,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,9 |
| Beydağı Mah. | 3 | 987 | %53,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,7 |
| Beşparmak Mah. | 1 | 185 | %79,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,8 |
| Dağören Mah. | 2 | 404 | %59,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %86,6 |
| Devetaş Mah. | 2 | 415 | %57,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,6 |
| Doğangün Mah. | 1 | 360 | %71,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,6 |
| Dürükkaş Mah. | 1 | 296 | %65,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,4 |
| Erişen Mah. | 1 | 16 | %68,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,0 |
| Esenkoç Mah. | 1 | 188 | %58,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,4 |
| Fatih Mah. | 2 | 439 | %64,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,7 |
| Fevzi Çakmak Mah. | 2 | 643 | %65,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,6 |
| Gönderme Mah. | 2 | 635 | %51,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,1 |
| Görecek Mah. | 2 | 466 | %59,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,9 |
| Güllüçimen Mah. | 1 | 53 | %79,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,4 |
| Gültepe Mah. | 1 | 109 | %58,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,3 |
| Gümüştepe Mah. | 1 | 363 | %65,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %83,3 |
| Kandahar Mah. | 8 | 2.522 | %60,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,4 |
| Karahan Mah. | 2 | 597 | %61,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,5 |
| Karaoğlan Mah. | 3 | 841 | %63,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,7 |
| Kemerköprü Mah. | 1 | 337 | %57,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,6 |
| Keçikıran Mah. | 2 | 386 | %64,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,9 |
| Kocasaban Mah. | 1 | 232 | %66,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,2 |
| Kuşçu Mah. | 1 | 320 | %60,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,9 |
| Köşk Mah. | 1 | 232 | %64,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,6 |
| Otlakbaşı Mah. | 2 | 614 | %61,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,8 |
| Ovapınar Mah. | 3 | 828 | %42,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,5 |
| Sarımemet Mah. | 1 | 178 | %64,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,6 |
| Sürüyolu Mah. | 1 | 365 | %65,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,6 |
| Tansu Mah. | 1 | 241 | %61,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,8 |
| Topuzarpa Mah. | 2 | 590 | %61,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %83,7 |
| Uluşar Mah. | 3 | 869 | %60,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,8 |
| Yakıncak Mah. | 1 | 285 | %58,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,1 |
| Yalındüz Mah. | 2 | 421 | %70,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,6 |
| Yavuzselim Mah. | 5 | 1.440 | %66,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,5 |
| Yenişehir Mah. | 8 | 2.712 | %67,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,9 |
| Yukarıargıt Mah. | 4 | 789 | %57,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,6 |
| Yumaklı Mah. | 3 | 896 | %64,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,8 |
| Çakmak Mah. | 1 | 43 | %76,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,5 |
| Çiçekli Mah. | 1 | 49 | %79,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,1 |
| Ünseli Mah. | 6 | 1.584 | %70,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,3 |
| Şehitmehmetbey Mah. | 3 | 1.022 | %60,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,9 |