Gürpınar · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıGürpınar ilçesi
%53,4
Kemal Kılıçdaroğlu birinci
14.525 geçerli oy · katılım %71,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Gürpınar ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Kemal Kılıçdaroğlu %53,4 ile birinci; 14.525 geçerli oy, katılım %71,5.
Gürpınar
Kayıtlı seçmen 20.805 · Oy kullanan 14.866 (katılım %71,5) · Geçerli 14.525 · Geçersiz 341
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 7.755 | %53,4 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 6.770 | %46,6 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akbulut Mah. | 1 | 202 | %64,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,4 |
| Akdoğu Mah. | 1 | 138 | %53,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,5 |
| Akpınar Mah. | 2 | 507 | %82,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,1 |
| Alnıak Mah. | 1 | 206 | %75,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,5 |
| Arındı Mah. | 1 | 216 | %56,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,8 |
| Aşağıkaymaz Mah. | 2 | 508 | %76,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,5 |
| Bağrıyanık Mah. | 1 | 298 | %77,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,7 |
| Beşbudak Mah. | 1 | 87 | %57,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,0 |
| Bozyiğit Mah. | 2 | 518 | %71,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,6 |
| Bölmeçalı Mah. | 1 | 278 | %68,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,8 |
| Bükeç Mah. | 1 | 64 | %65,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,0 |
| Cevizalan Mah. | 1 | 215 | %65,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,3 |
| Cumhuriyet Mah. | 2 | 625 | %72,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,5 |
| Dağseven Mah. | 1 | 159 | %82,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,1 |
| Değirmendüzü Mah. | 1 | 236 | %85,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,9 |
| Dolaylı Mah. | 1 | 149 | %73,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,3 |
| Doluçıkın Mah. | 1 | 124 | %60,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,7 |
| Dikbıyık Mah. | 1 | 67 | %53,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,3 |
| Elaçmaz Mah. | 3 | 774 | %66,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,5 |
| Erkaldı Mah. | 2 | 436 | %84,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,6 |
| Geziyurt Mah. | 1 | 59 | %89,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,0 |
| Geçerli Mah. | 1 | 75 | %58,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,8 |
| Gölardı Mah. | 1 | 85 | %81,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,1 |
| Güleçler Mah. | 1 | 95 | %112,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %83,2 |
| Günbaşı Mah. | 1 | 268 | %62,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,3 |
| Giyimli Mah. | 1 | 145 | %71,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %86,3 |
| Hacıköy Mah. | 1 | 248 | %73,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,6 |
| Hoşab Mah. | 3 | 783 | %63,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,9 |
| Işıkpınar Mah. | 1 | 274 | %69,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,3 |
| Kalkanlı Mah. | 1 | 17 | %58,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,0 |
| Kapçık Mah. | 1 | 32 | %59,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,2 |
| Karakoç Mah. | 2 | 394 | %59,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,4 |
| Kılıçtutan Mah. | 1 | 23 | %65,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,7 |
| Kırkgeçit Mah. | 1 | 350 | %72,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,8 |
| Koyunyatağı Mah. | 2 | 413 | %78,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,4 |
| Koçgüden Mah. | 1 | 214 | %67,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,8 |
| Kuşdağı Mah. | 1 | 301 | %79,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,4 |
| Mollahüseyin Mah. | 1 | 195 | %84,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,9 |
| Murataldı Mah. | 1 | 223 | %69,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,7 |
| Ongun Mah. | 1 | 217 | %79,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,3 |
| Ortaköy Mah. | 1 | 276 | %68,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,1 |
| Otbiçer Mah. | 2 | 435 | %72,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,3 |
| Oğuldamı Mah. | 1 | 246 | %63,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,0 |
| Parmakkapı Mah. | 2 | 493 | %72,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,0 |
| Sakalar Mah. | 2 | 403 | %82,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,8 |
| Sapakonak Mah. | 1 | 85 | %84,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,3 |
| Savacık Mah. | 1 | 291 | %68,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,3 |
| Sevindik Mah. | 2 | 522 | %59,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,1 |
| Sıcaksu Mah. | 1 | 75 | %68,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,0 |
| Sütlüce Mah. | 1 | 188 | %69,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,7 |
| Taşdöndüren Mah. | 1 | 155 | %79,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,2 |
| Taşlıyazı Mah. | 1 | 54 | %46,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,2 |
| Tepegören Mah. | 1 | 92 | %84,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,2 |
| Topsakal Mah. | 2 | 405 | %77,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,0 |
| Topyıldız Mah. | 1 | 171 | %50,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %82,8 |
| Topçudeğirmeni Mah. | 1 | 150 | %65,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,5 |
| Tutak Mah. | 1 | 58 | %100,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,9 |
| Tutmaç Mah. | 2 | 685 | %87,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,6 |
| Umut Mah. | 1 | 172 | %71,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,6 |
| Uzungedik Mah. | 1 | 328 | %61,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,4 |
| Yalınca Mah. | 1 | 130 | %56,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,8 |
| Yaramış Mah. | 2 | 404 | %77,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,7 |
| Yatağan Mah. | 2 | 478 | %60,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,5 |
| Yedisalkım Mah. | 1 | 254 | %61,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,3 |
| Yolaşan Mah. | 2 | 517 | %65,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,7 |
| Yoldüştü Mah. | 1 | 308 | %67,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,3 |
| Yukarıkaymaz Mah. | 2 | 412 | %76,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,0 |
| Yurtbaşı Mah. | 1 | 241 | %72,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,8 |
| Zernek Mah. | 1 | 81 | %88,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,2 |
| Çakınlı Mah. | 1 | 277 | %57,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,4 |
| Çatakdibi Mah. | 1 | 167 | %76,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,6 |
| Çavuştepe Mah. | 2 | 381 | %70,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,5 |
| Çepkenli Mah. | 1 | 98 | %81,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %83,3 |
| Çörekli Mah. | 1 | 231 | %69,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,6 |
| Örmeli Mah. | 2 | 538 | %72,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,8 |
| Öveçli Mah. | 2 | 456 | %65,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,2 |
| Özlüce Mah. | 1 | 72 | %81,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,3 |
| Üçdoğan Mah. | 1 | 23 | %156,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,2 |
| Üçgen Mah. | 1 | 235 | %72,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,9 |