Başkale · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıBaşkale ilçesi
%77,0
Kemal Kılıçdaroğlu birinci
18.885 geçerli oy · katılım %70,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Başkale ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Kemal Kılıçdaroğlu %77,0 ile birinci; 18.885 geçerli oy, katılım %70,3.
Başkale
Kayıtlı seçmen 27.393 · Oy kullanan 19.245 (katılım %70,3) · Geçerli 18.885 · Geçersiz 360
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 14.544 | %77,0 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 4.341 | %23,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akçalı Mah. | 1 | 146 | %64,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,9 |
| Albayrak Mah. | 2 | 634 | %68,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,2 |
| Atlılar Mah. | 2 | 408 | %78,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,1 |
| Aydemir Mah. | 1 | 197 | %57,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,5 |
| Azıklı Mah. | 2 | 425 | %64,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,6 |
| Açıkağıl Mah. | 1 | 77 | %70,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,4 |
| Aşalan Mah. | 1 | 252 | %66,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,4 |
| Aşağıküme Mah. | 1 | 374 | %74,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,1 |
| Barış Mah. | 2 | 424 | %66,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,5 |
| Belencik Mah. | 1 | 172 | %68,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,7 |
| Beşocak Mah. | 1 | 18 | %72,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %83,3 |
| Bölekli Mah. | 1 | 204 | %77,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,6 |
| Böğrüpek Mah. | 2 | 639 | %67,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %83,4 |
| Büklümdere Mah. | 1 | 186 | %85,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,5 |
| Bilgeç Mah. | 1 | 239 | %76,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %86,0 |
| Dereiçi Mah. | 1 | 103 | %68,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,2 |
| Deringeçit Mah. | 1 | 48 | %70,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,8 |
| Ekecek Mah. | 2 | 488 | %66,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,1 |
| Erek Mah. | 1 | 115 | %71,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,7 |
| Erkonağı Mah. | 1 | 9 | %88,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,0 |
| Esenyamaç Mah. | 3 | 1.126 | %73,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,4 |
| Evbakan Mah. | 1 | 290 | %84,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,7 |
| Eşmepınar Mah. | 2 | 434 | %50,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,6 |
| Gedikbaşı Mah. | 1 | 292 | %87,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,3 |
| Gelenler Mah. | 2 | 397 | %67,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,3 |
| Güleçler Mah. | 1 | 364 | %69,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,2 |
| Güroluk Mah. | 1 | 183 | %83,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,1 |
| Güvendik Mah. | 1 | 275 | %66,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,7 |
| Hafiziye Mah. | 6 | 2.095 | %66,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,5 |
| Hasanbey Mah. | 1 | 301 | %49,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,9 |
| Ilıcak Mah. | 3 | 876 | %68,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,1 |
| Işıklı Mah. | 1 | 35 | %82,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,6 |
| Kavurgalı Mah. | 1 | 139 | %84,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,5 |
| Kaşkol Mah. | 1 | 164 | %83,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,0 |
| Keçilioba Mah. | 1 | 42 | %111,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,7 |
| Kızılca Mah. | 2 | 387 | %58,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,7 |
| Kocaköy Mah. | 1 | 257 | %94,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,1 |
| Konuksayar Mah. | 1 | 80 | %91,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,4 |
| Kovalıpınar Mah. | 1 | 227 | %73,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,9 |
| Koçdağı Mah. | 1 | 268 | %69,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,4 |
| Köprüağzı Mah. | 1 | 378 | %66,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,6 |
| Mahmutabat Mah. | 1 | 97 | %72,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,3 |
| Ortayazı Mah. | 1 | 226 | %75,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,3 |
| Ortayol Mah. | 1 | 372 | %76,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,8 |
| Oğulveren Mah. | 3 | 800 | %61,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,4 |
| Sallıdere Mah. | 1 | 259 | %85,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,8 |
| Savaşköy Mah. | 1 | 331 | %72,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,3 |
| Saçan Mah. | 1 | 368 | %78,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,6 |
| Sualtı Mah. | 2 | 458 | %61,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,5 |
| Tahıl Mah. | 1 | 166 | %85,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,4 |
| Tepebaşı Mah. | 6 | 2.212 | %73,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %82,4 |
| Tınazlı Mah. | 1 | 53 | %101,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %86,8 |
| Uğurlu Mah. | 1 | 289 | %78,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,7 |
| Yanal Mah. | 1 | 205 | %84,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,2 |
| Yavuzlar Mah. | 1 | 327 | %84,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,1 |
| Yeni Mah. | 9 | 2.976 | %73,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,8 |
| Yolmaçayır Mah. | 1 | 245 | %69,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,0 |
| Yukarıdallı Mah. | 1 | 47 | %91,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,7 |
| Yukarıdarıca Mah. | 1 | 348 | %62,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,9 |
| Yukarıdikmen Mah. | 2 | 480 | %61,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,6 |
| Yurttepe Mah. | 2 | 544 | %73,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,6 |
| Çakırdoğan Mah. | 1 | 232 | %52,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,3 |
| Çaldıran Mah. | 3 | 653 | %67,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,2 |
| Ömerdağı Mah. | 1 | 223 | %64,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,7 |
| Öncüler Mah. | 2 | 577 | %55,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,1 |
| Örencik Mah. | 1 | 123 | %88,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %83,3 |
| Örenkale Mah. | 2 | 450 | %50,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,2 |
| Örmetaş Mah. | 1 | 284 | %85,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,5 |
| Özpınar Mah. | 1 | 280 | %70,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,7 |