Eşme · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıEşme ilçesi
%55,4
Kemal Kılıçdaroğlu birinci
23.652 geçerli oy · katılım %86,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Eşme ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Kemal Kılıçdaroğlu %55,4 ile birinci; 23.652 geçerli oy, katılım %86,6.
Eşme
Kayıtlı seçmen 27.805 · Oy kullanan 24.073 (katılım %86,6) · Geçerli 23.652 · Geçersiz 421
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 13.104 | %55,4 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 10.548 | %44,6 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Ahmetler Köyü | 4 | 784 | %87,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,3 |
| Akçaköy | 1 | 58 | %89,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,0 |
| Alahabalı Köyü | 1 | 164 | %88,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,2 |
| Alıçlı Köyü | 1 | 98 | %92,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,0 |
| Araplar Köyü | 1 | 158 | %91,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,0 |
| Armutlu Köyü | 2 | 670 | %81,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,0 |
| Aydınlı Köyü | 1 | 58 | %100,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,7 |
| Ağabey Köyü | 2 | 687 | %86,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,5 |
| Balabancı Köyü | 1 | 183 | %91,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,8 |
| Bekişli Köyü | 1 | 135 | %97,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %86,6 |
| Bozlar Köyü | 2 | 186 | %94,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,3 |
| Caberler Köyü | 1 | 45 | %104,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,6 |
| Camili Köyü | 1 | 39 | %105,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,3 |
| Cemalçavuş Köyü | 1 | 81 | %80,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,0 |
| Cevizli Köyü | 1 | 79 | %98,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,9 |
| Cumhuriyet Mah. | 4 | 1.330 | %87,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,6 |
| Davutlar Köyü | 1 | 107 | %86,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,5 |
| Delibaşlı Köyü | 1 | 174 | %96,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,0 |
| Dereköy | 2 | 324 | %82,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,8 |
| Dereli Köyü | 1 | 173 | %90,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,3 |
| Dervişli Köyü | 2 | 420 | %91,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,9 |
| Elvanlar Mah. | 6 | 1.710 | %84,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,3 |
| Emirli Köyü | 1 | 45 | %82,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,6 |
| Eşmeli Köyü | 1 | 205 | %77,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,0 |
| Eşmetaş Köyü | 1 | 249 | %75,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,2 |
| Gökçukur Köyü | 1 | 30 | %103,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %83,9 |
| Güllü Köyü | 2 | 729 | %90,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,7 |
| Güllübağ Köyü | 1 | 399 | %92,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,8 |
| Güney Köyü | 1 | 112 | %84,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,1 |
| Günyaka Köyü | 1 | 134 | %88,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,3 |
| Hamamdere Köyü | 1 | 121 | %94,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,3 |
| Hardallı Köyü | 1 | 46 | %93,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,4 |
| Kandemirler Köyü | 1 | 124 | %87,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,2 |
| Karaahmetli Köyü | 3 | 904 | %89,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,4 |
| Karabacaklı Köyü | 1 | 175 | %94,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,9 |
| Karacaömerli Köyü | 1 | 78 | %89,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,1 |
| Katrancılar Köyü | 1 | 26 | %100,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,6 |
| Kayalı Köyü | 2 | 524 | %91,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,1 |
| Kayapınar Köyü | 1 | 365 | %89,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,9 |
| Kazaklar Köyü | 1 | 118 | %90,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %83,2 |
| Keklikli Köyü | 1 | 251 | %88,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,0 |
| Kemer Mah. | 1 | 300 | %85,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,4 |
| Kıranköy | 2 | 500 | %83,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,1 |
| Kocabey Köyü | 1 | 69 | %82,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,5 |
| Kolankaya Köyü | 1 | 191 | %88,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,1 |
| Konak Köyü | 1 | 198 | %70,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,5 |
| Köseler Köyü | 1 | 97 | %76,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,5 |
| Köylüoğlu Köyü | 1 | 246 | %91,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,8 |
| Manavlı Köyü | 1 | 62 | %96,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,0 |
| Merkez-Yenikent Mah. | 3 | 1.051 | %82,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,0 |
| Narıncalı Köyü | 1 | 45 | %93,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,9 |
| Narlı Köyü | 1 | 142 | %88,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,2 |
| Oymalı Köyü | 1 | 181 | %90,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,3 |
| Puslu Köyü | 1 | 303 | %79,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,2 |
| Saraycık Köyü | 2 | 789 | %81,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,4 |
| Takmak Köyü | 1 | 393 | %86,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,3 |
| Uluyayla Köyü | 1 | 383 | %91,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,6 |
| Yaylaköy | 1 | 36 | %102,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,9 |
| Yeleğen-Hürriyet Mah. | 3 | 951 | %92,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,1 |
| Yeleğen-Yıldırımlar Mah. | 1 | 133 | %94,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,8 |
| Yeleğen-İstiklal Mah. | 2 | 622 | %88,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,4 |
| Yeniköy | 1 | 117 | %88,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,8 |
| Yeşilkavak Köyü | 2 | 593 | %90,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,2 |
| Çaykışla Köyü | 1 | 255 | %85,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,7 |
| Üçeylül Mah. | 5 | 1.819 | %87,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,7 |
| İsalar Köyü | 1 | 74 | %96,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,7 |
| İstasyon Mah. | 8 | 2.796 | %84,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,7 |
| Şehitalibey Mah. | 8 | 3.030 | %82,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,8 |
| Şehitli Köyü | 1 | 131 | %87,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,6 |