Tunceli Merkez · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıTunceli Merkez ilçesi
%87,6
Kemal Kılıçdaroğlu birinci
25.097 geçerli oy · katılım %87,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Tunceli Merkez ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Kemal Kılıçdaroğlu %87,6 ile birinci; 25.097 geçerli oy, katılım %87,2.
Tunceli Merkez
Kayıtlı seçmen 28.983 · Oy kullanan 25.281 (katılım %87,2) · Geçerli 25.097 · Geçersiz 184
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 21.996 | %87,6 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 3.101 | %12,4 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Aktuluk Mah. | 3 | 782 | %90,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,1 |
| Alibaba Mah. | 7 | 1.680 | %84,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,3 |
| Atadoğdu Köyü | 1 | 61 | %93,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %100,0 |
| Atatürk Mah. | 41 | 13.884 | %86,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %82,3 |
| Batman Köyü | 1 | 123 | %93,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %99,1 |
| Başakçı Köyü | 1 | 233 | %94,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,0 |
| Burmageçit Köyü | 2 | 474 | %85,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,5 |
| Buğulu Köyü | 1 | 150 | %99,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,7 |
| Böğürtlen Köyü | 1 | 263 | %91,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,2 |
| Cumhuriyet Mah. | 11 | 4.124 | %84,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,8 |
| Demirkapı Köyü | 1 | 140 | %107,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,6 |
| Dikenli Köyü | 1 | 16 | %125,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %100,0 |
| Esentepe Mah. | 3 | 836 | %85,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,2 |
| Eğriyamaç Köyü | 1 | 30 | %100,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %100,0 |
| Geyiksuyu Köyü | 2 | 480 | %88,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,5 |
| Gökçek Köyü | 3 | 412 | %92,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,9 |
| Gözen Köyü | 1 | 13 | %92,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %100,0 |
| Güleç Köyü | 1 | 140 | %99,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,2 |
| Kanoğlu Köyü | 1 | 61 | %95,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %100,0 |
| Karşılar Köyü | 1 | 78 | %105,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,3 |
| Kocakoç Köyü | 2 | 565 | %93,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,7 |
| Kopuzlar Köyü | 1 | 145 | %95,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,8 |
| Köklüce Köyü | 1 | 44 | %104,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %100,0 |
| Moğultay Mah. | 6 | 2.099 | %83,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,1 |
| Okurlar Köyü | 1 | 135 | %97,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,3 |
| Pınar Köyü | 1 | 15 | %113,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %100,0 |
| Sarıtaş Köyü | 1 | 60 | %125,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,1 |
| Suvat Köyü | 1 | 112 | %129,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %82,8 |
| Tahtköy | 1 | 10 | %150,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,3 |
| Tüllük Köyü | 1 | 215 | %89,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,4 |
| Yeni Mah. | 2 | 676 | %83,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,3 |
| Yolkonak Köyü | 1 | 91 | %96,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,1 |
| İsmet İnönü Mah. | 3 | 836 | %87,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,6 |