Mazgirt · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıMazgirt ilçesi
%86,5
Kemal Kılıçdaroğlu birinci
5.413 geçerli oy · katılım %85,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Mazgirt ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Kemal Kılıçdaroğlu %86,5 ile birinci; 5413 geçerli oy, katılım %85,9.
Mazgirt
Kayıtlı seçmen 6.356 · Oy kullanan 5.457 (katılım %85,9) · Geçerli 5.413 · Geçersiz 44
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 4.681 | %86,5 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 732 | %13,5 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akdüven Köyü | 1 | 160 | %98,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,5 |
| Akpazar-Elmalık Mah. | 2 | 499 | %85,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,7 |
| Akpazar-Güneşdere Mah. | 1 | 156 | %95,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,2 |
| Akpazar-Kepektaşı Mah. | 1 | 127 | %83,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %99,1 |
| Akpazar-Kuşçu Mah. | 1 | 156 | %86,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,2 |
| Akpazar-Çarşıbaşı Mah. | 3 | 636 | %78,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,1 |
| Akpazar-Örs Mah. | 1 | 251 | %91,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,4 |
| Aktarla Köyü | 1 | 60 | %86,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,1 |
| Alanyazı Köyü | 1 | 47 | %87,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,6 |
| Alhan Köyü | 1 | 322 | %80,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,6 |
| Aslanyurdu Köyü | 2 | 289 | %84,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,7 |
| Avunca Köyü | 1 | 44 | %95,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,2 |
| Ağaçardı Köyü | 1 | 98 | %93,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,9 |
| Aşağıoyumca Köyü | 1 | 14 | %135,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,7 |
| Balkan Köyü | 1 | 49 | %83,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %100,0 |
| Beylermezraası Köyü | 1 | 37 | %89,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,0 |
| Bulgurcular Köyü | 1 | 49 | %120,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,3 |
| Danaburan Köyü | 1 | 83 | %88,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %100,0 |
| Darıkent Köyü | 2 | 497 | %85,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,8 |
| Demirci Köyü | 1 | 144 | %78,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,2 |
| Demirkazık Köyü | 1 | 12 | %108,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,6 |
| Doğanlı Köyü | 1 | 49 | %91,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,6 |
| Eltihatun Mah. | 2 | 470 | %85,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,8 |
| Geçitveren Köyü | 1 | 230 | %88,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,0 |
| Göktepe Köyü | 1 | 175 | %98,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,9 |
| Gümüşgün Köyü | 1 | 95 | %96,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,5 |
| Kalaycı Köyü | 1 | 63 | %100,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,7 |
| Kızılcık Köyü | 1 | 77 | %90,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,1 |
| Kızılkale Köyü | 1 | 333 | %81,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,8 |
| Kuşhane Köyü | 1 | 10 | %80,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,5 |
| Otlukaya Köyü | 1 | 38 | %94,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,2 |
| Sülüntaş Köyü | 1 | 186 | %87,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,1 |
| Temürtaht Köyü | 1 | 84 | %88,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,7 |
| Yazeli Köyü | 1 | 53 | %75,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %100,0 |
| Yeni Mah. | 2 | 602 | %76,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,2 |
| Yenibudak Köyü | 1 | 11 | %100,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,9 |
| Yukarıoyumca Köyü | 1 | 21 | %114,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,8 |
| Öreniçi Köyü | 1 | 24 | %95,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,7 |
| İsmailli Köyü | 1 | 105 | %81,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,8 |